4268 Útok dronem na Kreml Paul Joseph Watson

[ Ezoterika ] 2023-05-07

Bývalý důstojník CIA říká, že rozhodnutí zaútočit na Kreml bezpilotním letounem bylo učiněno Spojenými státy Paul Joseph Watson

Bývalý zpravodajský důstojník CIA Larry Johnson říká, že rozhodnutí zahájit dronový útok na Kreml učinily Spojené státy. Středeční útok, který byl pravděpodobně zaměřen na ruského prezidenta Vladimira Putina, zastavily systémy elektronického boje, které vyřadily drony z provozu dříve, než mohly dosáhnout svého cíle. Podle Johnsona musely útok vést Bidenova administrativa a americký vojensko-průmyslový komplex, protože ʺo takových útocích se nerozhoduje v Kyjevě, ale ve Washingtonuʺ. ʺWashington by měl jasně pochopit, že to víme,ʺ řekl Johnson novinářům.
Ačkoli útok, na kterém Ukrajina účast popírala, nesplnil svůj taktický cíl, byl podle Johnsona stále vysoce ʺsymbolickýʺ.

KREMELSKÝ DRONÍ ÚTOK
- Rusko říká, že dva ukrajinské bezpilotní letouny zaútočily přes noc na Kreml
- Bezpilotní letouny byly sestřeleny bez obětí nebo materiálních škod pro Kreml
- Moskva říká, že to byl teroristický útok a pokus o Putinův život
- Rusko tvrdí, že si vyhrazuje právo odpovědět, kdy a jak... pic.twitter.com/loZA6c3Fvd
- The Spectator Index (@spectatorindex) 3. května 2023

ʺ[Nezpůsobilo to významné škody.ʺ Jen psychologický dopad. I když existují lidé, kteří s tím nesouhlasí, můj názor je, že to Rusko povzbudí, nevyvolá to strach, nespokojenost nebo rozdělení. Někteří věří, že tím Rusko vylíčí jako slabé a vytvoří vnitřní problémy. Jen podotýkám reakce bývalého [ruského] prezidenta [Dmitrije] Medveděva, stejně jako členů Dumy - jsou rozzuřeni, jsou pobouřeni a volají po eskalační odvetě proti Ukrajině. Myslím, že to v mnoha ohledech selhalo,ʺ řekl bývalý úředník ministerstva zahraničí. Dodal také, že útok zaváněl zoufalstvím a byl pokusem vyprovokovat Rusko k velké eskalaci, ʺaby se Spojené státy hlouběji zapojily do tohoto konfliktuʺ.
ʺZároveň si myslím, že Washington správně poznamenává, že se snaží tuto [eskalaci] odradit, protože si uvědomují, že se to vymklo kontrole. Spojené státy nejsou vojensky v pozici, aby se postavily Rusku a přežily tuto konfrontaci,ʺ řekl Johnson.

Demokratický prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr. odsoudil pokus o útok dronem jako nebezpečnou eskalaci. ʺPředstavte si, jak bychom reagovali, kdyby síly podporované Ruskem zahájily útok dronů na Kapitol. Musíme zastavit tyto šílené pokusy o eskalaci války,ʺ řekl Kennedy. Po úspěšném zmírnění kubánské raketové krize prezident John Kennedy varoval před opětovným nucením Ruska, aby si vybralo mezi národním ponížením a jadernou válkou. ʺMěli bychom dbát jeho rad,ʺ dodal.
Ukrajina mezitím pokračovala v bombardování bezpilotními letouny tím, že se v pátek ráno zaměřila na ropnou rafinerii v Krasnodarském kraji na jihu Ruska. Vypukl požár, ale úřady ho rychle uhasily a nikdo nebyl zraněn.<

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/05/07/former-cia-officer-says-decision-to-drone-attack-kremlin-was-made-by-the-united-states/

Zpět