4215 Soukromé pokoje a toalety Taygetské lodě Cosmic agency

[ UFO ] 2023-03-02

Mari Swaruu
I když se toto téma může zdát být docela trapné a podivné, v průběhu let si mnoho lidí kladlo otázku: ʺJak vypadají toalety Taygety a jak fungují?ʺ Jsou docela odlišné od lidských, i když mají také mnoho společných prvků, protože záchod je stále jen záchod, a nelze o tom říci nic jiného, bez zvláštních a mystických prvků. Přesto má a zahrnuje špičkovou technologii, z nichž některé ještě nejsou na Zemi dostupné.

Každý člen posádky na hvězdné lodi Taygety, bez ohledu na její velikost nebo poslání, má svůj soukromý pokoj, a nemusí ho sdílet s nikým jiným, pokud to sám nechce, jako je tomu u párů. Přestože na hvězdné lodi se pokoje mohou lišit velikostí v závislosti na tom, zda jsou pro důstojníky nebo pro obecné členy posádky, popis klasického soukromého pokoje je následující :

Všechny pokoje jsou na specializované palubě uvnitř hvězdné lodi. Procházíte šestiúhelníkovou chodbou, dokud nedojdete ke dveřím, které se otevírají pomocí senzoru přiblížení, pokud jste to tak naprogramovali, nebo z boku zmáčknete velké čtvercové tlačítko na zdi. Toto tlačítko může někdy vyžadovat bezpečnostní kód PIN, také pokud je k tomu naprogramováno. Dveře se otevřou doprava pomocí pneumatických pohonů a zavřou se za vámi, jakmile jimi projdete, nebo je můžete také požádat, aby zůstaly otevřené.

Poznámka: Hlavní lodní počítač umělé inteligence má přístup ke všem těmto dveřím a může je v případě potřeby na dálku otevřít nebo zavřít, i když tuto funkci lze s výjimkou nouzových situací také deaktivovat.

Jakmile vejdete do místnosti, ocitnete se v krátké chodbě se skříní napravo s ručně ovládanými posuvnými dveřmi ze dřeva, někdy se skleněnými panely, a dveřmi do malé koupelny nalevo.

Projdete vpřed a najdete hlavní ložnici, která se skládá z pohovky u stěny koupelny a postele s hlavou směrem k velkému šestihrannému oknu do prostoru ven. Toto okno nemá sklo. Je vyrobeno ze stejného polymorfního materiálu jako hlavní trup lodi, ale jeho molekuly jsou uspořádány krystalicky, aby bylo průhledné. Okna mohou být polarizována nebo neprůhledná na váš příkaz a v libovolném požadovaném stupni posunutím prstu nahoru nebo dolů při dotyku skla na libovolném místě. Někdy budou mít tato okna na přání také ozdobné závěsy. Kromě postele a pohovky, která se také změní na další postel, máte také cokoli dalšího, co byste očekávali, že v ložnici najdete, jako jsou dva noční stolky s lampami na každé straně, police na knihy s uzavřenými přihrádkami na uložení soukromých věcí a stůl s holografickým počítačovým terminálem propojeným s hlavní umělou inteligencí lodi. A v případě potřeby také digitální počítač.

Na podlaze můžete občas najít celoplošný koberec nebo jen kobereček. Podlaha je někdy jen základní protiskluzový materiál nebo v některých luxusnějších případech mohou být podlahy vyrobeny z dřevěných prken. Strop má větrací otvory a osvětlení vychází z okrajů po celém obvodu ložnice, s některými hlavními lampami různých tvarů uprostřed.

Do koupelny vstoupíte dalšími pneumatickými a ručně ovládanými posuvnými dveřmi, vlevo najdete sprchu uvnitř malé vany a vpravo koupelnový toaletní stolek s velkým zrcadlem, umyvadlo a replikátor make-upu, zakomponovaný do kosmetického povrchu. V přední části najdete toaletu.

Toaleta je nejčastěji ve tvaru kostky se zaoblenými hranami a čtvercovým víkem, které se otevírá směrem ke stěně. Otvor toalety má oválný tvar, jak by se dalo očekávat, a sedací část ve tvaru U je pevnou součástí, není pohyblivá. Jak se dalo očekávat, uvnitř má vodu s chemikáliemi, takže vypadá modrozeleně.

Osoba tam sedí jako obvykle. K očistě toaleta automaticky pohání čistící bubliny pomocí ultrazvuku. Bubliny pak spadnou do tekutiny prostou gravitací. Tento systém je poměrně pokročilý, protože senzoricky směruje tok a množství bublin požadovaným směrem v potřebné rychlosti. Přestože se to vše provádí pomocí speciálních malých komprimovaných bublin - velikosti tečky na stránce, i při malé spotřebě vody čistí dokonale, a není potřeba sušení. V případě potřeby jsou na stolku papírové ubrousky. Lze je likvidovat jako obvykle. Velká část tohoto systému závisí na typu speciální látky určené k vytváření těchto bublin v záchodovém systému, ale v podstatě je to jen organické mýdlo. Pro spláchnutí se sklopí čtvercové víko do klidové polohy a toaletní systém také dezinfikuje sebe a celou oblast stroje uvnitř.

Koupelny nemají kanalizaci, nebo ne tak úplně. Vakuový systém nasává obsah toalety a do řady trubic se speciálními vysokonapěťovými cívkami kolem nich, které vytváří vysokoenergetické plazma ve středu trubice, které doslova odpařuje obsah odpadu. Energie ve formě tepla, která se tímto procesem uvolňuje, je poměrně značná a je následně přeměněna na elektřinu pomocí termovoltaické jednotky, která následně napájí výsledný elektrický proud do elektrické sítě lodi.

Většina energie plynoucí z procesu odpařování pochází z obsahu vody v odpadu ve formě vodíku, ale také pevné látky v něm produkují hodně energie. I když se na první pohled může zdát tento záchodový systém překomplikovaný, konečný výsledek je velmi efektivní, protože nejenže eliminuje potřebu špinavých a komplikovaných systémů na zpracování odpadu a potrubních sítí zabírajících prostor uvnitř hvězdné lodi, ale také produkuje velmi velké množství elektřiny, které daleko převyšuje to, co toaleta spotřebovala během svého procesu. Pokaždé, když někdo použije záchod, vyrábí energii pro loď a pomáhá napájet všechny její systémy, včetně motorů, v té či oné malé míře. Všechno na hvězdné lodi je optimalizováno a nic nepřijde nazmar.

I když tento druh toalety stále spotřebovává vodu ze zásob lodní nádrže, množství na splachování je velmi malé. Velké množství vody ke spotřebě vzniká na palubě také pomocí procesu reverzní elektrolýzy. Základní mýdlo na toalety doplňuje ručně majitel z replikátorů, jaké najdete v prádelnách. Jsou zde vždy plné hotové nádoby, odkud můžete doplnit svou lahvičku s toaletním mýdlem.

Odpadky na palubě lodi, jejichž materiály nelze recyklovat, se také odpařují ve speciálním stroji, který je přeměňuje na použitelnou elektřinu pro elektrickou síť lodi.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/taygetan-star-ship-private-rooms-and-toilets

Zpět