4096 Astrologie duben 2023 Bear Ryver

[ Ezoterika ] 2023-04-03

V dubnu vás čekají zkoušky: Zkouška víry, výzva k zápasu s horlivostí (jejími plodnými i destruktivními vlastnostmi), možnost očistit náš vztah k přízni a pak opakování novoluní v Beranu - zatmění.

Saturnův vstup do znamení Ryb se vyskytl společně s několika novými příběhy, které se zdají být předzvěstí nadcházejících zátěžových testů finanční likvidity a infra-strukturální integrity.

První nejistý ponor Pluta do znamení Vodnáře je v době psaní tohoto příspěvku ještě pár dní vzdálen. Vzhledem k tomu, že Pluto vstupuje na stupeň poslední Velké konjunkce (tj. Jupitera a Saturna), víme, že vstup Pluta do Vodnáře bude mít pravděpodobně nějaký přímý vztah k hlavním příběhům a problémům, které s tímto vstupem souvisejí.

Mars opustí Blížence a vrhne se střemhlav do znamení jejich pádu. Můžeme s jistotou očekávat úplnější mobilizaci vůle, přinejmenším dokud je Mars v Raku.

Sluneční zrozenci, duben nemá v úmyslu nechat se vyvést z míry. Ačkoli zatmění a retrográdní Merkur možná nebudou stačit na to, aby zastínily velké březnové tranzity zpráv, duben je přesto měsícem, kdy si pravděpodobně budeme hodně všímat toho, co Saturn v Rybách a Pluto ve Vodnáři cítí a co znamenají.________________________________________
Nejdůležitější dubnové tranzitní akce (cazimi = planety tak blízko konjunkci se Sluncem, že jsou ʺv srdciʺ Slunce)
- Slunce/Chiron cazimi na 15° Beran
- Slunce/Jupiter cazimi na 21° Berana
- 19. dubna Zatmění Slunce na 29°Aries
- Merkur retrográdní z 15° Býka zpět na 5° Býka

Celkově je tento měsíc o tom, jak by mohl vypadat náš statečný nový svět, směřující k dlouhému pobytu Pluta ve Vodnáři. Největší novinkou měsíce je druhé novoluní Berana v roce 2023, které je shodou okolností také prvním ze zatmění, které uvidíme v ose Beran/Váhy (ačkoli uzly musí ještě posunout znamení).

Dlouhodobé cykly
V mnoha ohledech je duben naším úvodem do nového světa, který se za posledních několik let od konjunkce Jupiter/Saturn usadil. S vrcholem kvadrátu Saturn-Uran za námi nyní procházíme přechodem do balzámové fáze cyklu, který začal v roce 1988 jejich konjunkcí na 29° Střelce.
Zajímavé je, že zatmění bude přesně spojeno se stupněm konjunkce Uran/Pluto, který byl před naší dobou. Během měsíců bezprostředně po této konjunkci Uran/Pluto v roce 1850 na 29° Berana jsme viděli první ukázku ledu vyrobeného chlazením, 1. národní úmluvu o právech žen a Robert McClure objevil Severozápadní cestu.

Sobota 8
Žádné aspekty s tradičními planetami. I když Měsíc dnes není úplně prázdný. Přesto je to dobrý den na to, abychom se trochu uklidnili, protože se stále více přibližujeme k zatmění s předěláním Měsíce Berana.
________________________________________
15. týden: 9. - 15. dubna
S přesunem Venuše do Blíženců naše krátké působení v Její* zahradě rozkoší končí. Rychle jako rozkvět růže. S Venuší ve znamení Blíženců je flirtování a tkaní společenského gobelínu umocněno.
Ti, kteří mají Venuši aktivovanou jako chronokrator nebo Blížence aktivované profekcí, shledají tento týden obzvláště důležitým. Pro nás ostatní to bude pravděpodobně jako příval extroverze.
Zbytek týdne je v podstatě chladný. Jakási příležitost popadnout dech před zatměním.
neděle 9
Dnes odpoledne zjistíme, jestli ten poslední Měsíc ve Střelci byl nevalný kvůli Saturnu v Rybách jako příslušenství, nebo to byly jen nějaké rostoucí bolesti v patách přechodu k méně důstojnému Saturnu.

pondělí 10
Venuše vstupuje do Blíženců
Venuše v Blížencích je tropem upovídaného společenského motýla. Ale Venuše v tomto znamení má mnohem víc. Ačkoli na Blížencích není vůbec nic, co by bylo Venušinou přirozeností, Venuše má dovednosti, správcovství a nadvládu v místech, kde se uplatňují vlastnosti Blíženců . Vetkání všech těchto detailů do příběhů, které stojí za to si zapamatovat, je více než pouhé zapamatování a vyprávění faktů. Rovnováha a proporce, pochopení motivace zúčastněných stran a kdo jsou, vztahy mezi diskrétními kousky dat - to je Venuše.

úterý 11
Venuše na 0° Blíženci trigonuje Pluto na 0° Vodnáře
Pluto je v dekanu Venuše. Ve Three Books of Occult Philosophy to Agrippa popisuje jako ʺ...formu rozumného muže a podobu ženy točící se; to je význam pro myšlení a práci pro zisk ve stavu chudoby a užitečnosti. ʺ

středa 12
Opouštíme úterý a vstupujeme do středy s dalším oknem zlomyslného krytu pro Měsíc. Tentokrát přes noc od 17:07 v úterý večer do 2:02 ve středu ráno.
Pokud existují věci, o kterých víte, že pro vás mají lepší nebo horší snové scenérie, nebo věci, které vám pomáhají vyrovnat se s narušeným spánkem, bylo by dobré se ujistit, že tyto věci máte připravené.

čtvrtek 13
3. čtvrť Měsíc v Kozorohu kvadrát Slunce v Beranu
Měsíc v konjunkci s Plutem na 0° Vodnáře
Jako by pro ilustraci toho, že Pluto je na druhé straně neviditelné tropické linie, kvadrát Měsíce ke Slunci se odehrává ve 3. dekanu Kozoroha, na místě, kde jsme si zvykli setkávat se s Plutem, ale oni tam nejsou. . Přesně o dvanáct hodin později se Měsíc poprvé spojí s Plutem ve Vodnáři.
Určitě to bude den, který by měl objasnit skutečnost, že jsme nějakou dobu nebyli v Kansasu a že neexistuje žádný kouzelný horkovzdušný balón, který by nás vrátil do reality a probudil z horečného snu.

pátek 14
Venuše na 4° Blíženci kvadrát Saturn na 4° Ryby
Cyklus mezi Venuší a Saturnem začal konjunkcí na konci třetího dekanu znamení. Oba nyní dosáhnou svého úvodního kvadrátu se Saturnem v exaltaci Venuše a Venuší ve znamení, které je pro Saturn příznivější.

Sobota 15
Merkur na 13° Býka kvadrát s asteroidem Hygeia na 13° Vodnář
Měsíc na 25° Vodnář v sextilu se Sluncem na 25° Beran
Vesta vstupuje do Býka
Jaké typy analogových rituálů máte, aby vám pomohly odpojit se od digitálních? Jak bojujete s účinky dlouhodobého používání elektroniky a dalších návyků, které jsou výsledkem nedávného technologického vývoje?
________________________________________
16. týden: 16. - 22. dubna
Šestnáctý týden roku 2023 představuje první zatmění roku a první zatmění cyklu Beran/Váhy - i když se Uzly ještě chvíli neposouvají.
Až do zatmění nejsou zaznamenány žádné velké přechody - tedy aspekty mezi planetami, které se pohybují rychleji než Měsíc. Jedinou výjimkou je kvadrát mezi asteroidem Vesta a vnější planetou Pluto.
Prvním aspektem Měsíce po zatmění Slunce je kvadrát k Plutu, po němž nedlouho následuje kvadrát mezi Sluncem v Býku a Plutem.
Velkou zprávou týdne je však umístění Merkuru na 15° Býka, čímž začíná okno zpětné akce pro planetu.

neděle 16
Vesta na 0° Býk kvadrát Pluto na 0° Vodnář
Je tu možnost, že by se to mohlo projevit jako intenzivní soustředění. Zvláště pokud se záměrně snažíte využít energii a/nebo jsou pro vás tyto stupně operativní. Klíčová slova jsou obsedantní zaměření.

pondělí 17
Pokud vyloučíme aspekty k vnějším planetám, pak se díváme na jiný den bez aspektů pro Měsíc. Ve skutečnosti jsme mezi klasickými planetárními aspekty Měsíce prošli téměř den a půl.

úterý 18
Dnes žádné zásadní aspekty, ale Měsíc a Mars mají svůj vzájemný podvod (Měsíc nešťastný v Beranu a Mars nešťastný v Raku), těsně před konjunkcí Měsíce s Chironem.

středa 19
29° zatmění Berana
Jak je to s hlavním aspektem?
Jde o první zatmění Berana od září 2015, kdy došlo k zatmění Měsíce na 4° Berana. Takže si můžete vzpomenout na toto časové období a najít vodítka o tom, jaká témata mohou ve vašem životě zaznamenat oživení.

čtvrtek 20
Slunce vstupuje do Býka
Slunce na 0°20´ Býk kvadrát Pluto na 0° Vodnáře
Po vstupu Slunce do Býka bezprostředně následuje kvadrát k Plutu ve Vodnáři. Na osobní úrovni bychom mohli očekávat nějaké mocenské boje s autoritami.

pátek 21
Stanice Merkur retrográdní na 15° Býka
K retrográdní stanici Merkuru dochází ve stejném stupni jako

Sobota 22
Měsíc vstupuje do Blíženců, aby trigonoval Pluto a kvadraturoval Saturn. Silné pocity, pravděpodobně ještě podivnější sny, pokud trend vydrží. Ale jinak klidnější den.
________________________________________
17. týden: 23. - 29. dubna
Poslední dubnový týden je obrovsky náladový.

neděle 23
Merkur retrográdní na 15° Býk sextiluje Mars na 15° Raka
Zde začíná naše třikrát roční třítýdenní okno pro revize, zapomenuté úkoly, na které bychom měli upozornit a poté k dokončení, a další obvyklé retrográdní věci na Merkuru.
Samozřejmě, že tentokrát Merkurova blízká konjunkce a potom nic neříkající s ohledem na Uran jistě povede k velmi vzrušujícím velkým odhalením v červnu, kdy se tito dva konečně setkají v posledním dekanu Býka.

pondělí 24
Slunce v konjunkci Vesta 3° Býk
Zdá se, že konjunkci Slunce a Vestu lze snadno nazvat ve prospěch sebeovládání a autonomního zaměření. Zdá se však, že ve znamení Býka - kvadrát k Plutu a sextil k Saturnovi v Rybách - jde spíše o stabilizaci našeho úsilí a zajištění dostatečné dlouhověkosti k udržení věcí.
V orfickém hymnu na Hestii se o ní říká, že ʺdrží střed domova. Jeho věčný a nejtrvalejší plamen.ʺ
Je zde určitá metafora týkající se jednoletých versus víceletých květin a povědomí o zachování cibulí pro budoucí období.

úterý 25
Slunce na 4° Býk sextil Saturn na 4° Ryby
Venuše v souladu s hygeií a sextily Chiron
Možná je vhodná doba pro zvážení / doladění / předefinování vlastního vzhledu?

středa 26
Vesta na 5° Býka sextile Saturn na 5° Ryby
Dlouhodobé zaměření, zejména na víceleté projekty, dnes dostává silný impuls. Sextil mezi Vestou a Saturnem zajišťuje Vesta určitou stálou výdrž Saturnu. Mohl by to být vhodný čas na reorganizaci domova nebo jiných prostor pro větší efektivitu.

čtvrtek 27
Mars na 17° Rak kvadrát Chiron na 17° Beran
Měsíc na 7° Lev kvadrát Slunce na 7° Býka (1. čtvrtina kvadrátu)
Pocity, které zraňují, nebo pocity ublížení, které se zpracovávají - nebo se spouští. Proč ne obojí, že? Na rozdíl od posledních dvou let, kdy byla tato konkrétní fáze a místo Měsíce naproti Saturnovu paprsku, je tento neomezený. To vytváří poměrně dynamický a potenciálně dramatický výraz toho tichého letargického a zaraženého Slunce.

pátek 28

Kvadráty Měsíce k Merkuru a Uranu zdůrazňují bleskově rychlou a elektrizující komunikaci, zatímco sextil k Venuši a trigon k Chironu přináší potenciál pro zklidnění ran z předchozího dne.

Sobota 29
Mars na 18° Rak v sextilu Uran 18° Býk
Okamžitě mě napadly dvě věci, které mohou být relevantní: Boj proti strojům a probíhající války. Zejména ty, které odrážejí začátek 40. let 20. století (kvůli konjunkci 29° Saturn/Uran, ke které došlo ve znamení v roce 1942 na vrcholu 2. světové války, a přirozeným souvislostem mezi Marsem a válkou).
Na osobní a praktické úrovni očekávejte nějaké nevrlé mrzutosti a podráždění, které se samo ventiluje, pokud mu nejsou proaktivně dány způsoby zpracování a vyjádření.
________________________________________
18. týden: 30. dubna - 5. května

pondělí 30
Duben završuje relativně klidný den s několika aspekty od Měsíce po Slunce a Merkur.

Zdroj: https://www.bearryver.com/the-astrology-of-april-2023/

Zpět