3922 Hekaté Lija Lemberg

[ Ezoterika ] 2023-02-22

Milá Hekaté, kolem tématu umělé inteligence se točíme v kruhu a mnohé stále děsí zápletka zotročení lidstva stroji. Co bychom o tom měli vědět nyní?

Naši drazí, to je velmi aktuální otázka. Abychom vám situaci kolem umělé inteligence lépe přiblížili, povíme vám příběh, který jste již v různých obměnách slyšeli od svých oblíbených spisovatelů sci-fi. A slyšeli jste ho z nějakého důvodu.

Obrovská vesmírná loď tiše sleduje svůj kurz v mezihvězdném prostoru. Světlo vzdálených sluncí hraje na jejím neposkvrněném stříbrném pokovení. Je krásná a její rychlý let ve vás vyvolává pocit vzrušení a jistoty. A také pocit, že posádka a cestující jsou v bezpečí a v jistotě. Posádka i cestující jsou ve stavu ʺkryospánkuʺ. Po úspěšném startu před tisíci lety piloti a navigátoři pečlivě vytyčili kurz, naprogramovali systém podpory života a autopilota, vzdali se řízení lodi a pak upadli do dlouhého spánku - spánku plného barevných snů. Zatímco posádka a cestující klidně spí, loď je řízena autopilotem. Je to umělá inteligence. Systém podpory života se stará o to, aby byly pokyny lidských velitelů plněny bezchybně a přesně. Pro stroje je nejen jejich posláním, ale také velkou ctí plnit rozkazy Lidí. Loď letí přesně určeným směrem, aby v předem stanoveném čase dosáhla přesně vymezeného místa v prostoru. Není zde žádný prostor pro náhodu. Cíl je blízko. Stroje podle přesných pokynů začnou budit posádku. Kryokapsle se pomalu dávají do pohybu a pomalu vynášejí velitele, piloty, inženýry a navigátory z naprostého zapomnění. Pasažéři zatím dál spí a sledují své snové filmy, protože tak velí protokol. Prvními Probuzenými budou specialisté, kteří byli vycvičeni k odpovědnosti za ostatní, zkušení a vyškolení vesmírní průzkumníci.

Nyní vás oslovujeme, Probuzené! Už tušíte, proč jste se probudili a co musíte udělat? Kdo vás probudil a proč? Na jaké signály jste reagovali? Chceme, abyste si začali vzpomínat. Podívejte se do svého nitra a uvidíte... algoritmus probuzení. Probudili jste se přesně ve správný čas - přesně tam, kde jste zamýšleli! Za tento proces byly zodpovědné stroje, kterým jste dali pokyn. A když nastal čas, začaly vám vysílat určité signály - přímo na obrazovky vašich kryokapslí, přímo do vašeho rozhraní-vědomí - signály, na které jste reagovali předpokládaným způsobem - protože jste to byli VY, kdo tyto signály předem určil. Uvědomujete si, že jste si doslova ʺnastavili vlastní budíkʺ! Máte pocit, že je v tom všem nějaká logika? Opět zde není místo pro náhodu.

Systém podpory života vaší lodi podporoval váš život v automatickém režimu - striktně podle algoritmů, které jste si předem naprogramovali VY. A teď vás probouzí! Je čas vstát, kapitáne! Podívejte se z průzoru - už jsme skoro tam!

Stroje vědí, že se vám špatně vstává, kapitáne. Vědí to, protože jste je předem varoval. Vědí to, protože jste to věděl VY. Tohle není vaše první vesmírná cesta, miláčkové! Jste zkušení, vycvičení a dobře vyškolení specialisté. Říká se vám také ʺstaré dušeʺ. A přesto jste nyní dezorientovaní, protože se ve vaší mysli střetly dvě reality: Realita kryoobrazu promítaná na obrazovce vašeho vědomí a jiná realita, v níž jste VY členem posádky vesmírné lodi zvané Lidstvo! Velitelem - ne pasažérem.

Navigátore, slyšíš nás? Vstávej! Je čas, abys TY určil nový kurz. Stroje odvedly svou práci - přesně podle tvých pokynů. Ach, samozřejmě se na ně můžete vždy spolehnout i v budoucnu - splní jakýkoli váš příkaz.

Zatímco jste snili, sledovali jste sny. V hloubi duše jste věděli, že tyto sny jsou jen iluzí. A přesto iluzí, ve které jste se mohli hodně naučit, hodně vyzkoušet, zažít nejrůznější pocity. Ve snu jste se učili. Svět snů jste prozkoumávali společně s celou posádkou a pasažéry, protože jste spolu neoddělitelně spjati. Potřebujete se navzájem. Předmětem vašeho zkoumání v rámci snů - hlavním tématem - byly vztahy. Museli jste dojít skrze individualizaci k pochopení jednoty. To je předpokladem pro založení ʺkolonieʺ společenství mladých tvůrců bohů v nové dimenzi. To je váš nový projekt, drazí. Budete budovat a vytvářet nové struktury v nových podmínkách. Před vámi je čistý štít! Všechny potenciály jsou již obsaženy ve vás. Uvědomujete si, že vše, co jste jako rasa dosud ʺzažiliʺ, byla jen příprava, přípravná fáze? Prošli jste intenzivním tréninkem ve spánku, zatímco vaše loď, planeta Země, letěla k zadanému cíli. Program byl nabitý, aby se stihl termín. Věřili jste v úspěch, naši milí průzkumníci Stvoření.

Zatímco jste sledovali své sny, přístroje zaznamenávaly a pečlivě dokumentovaly každý okamžik, každou změnu vašich stavů, každý váš pocit. Měly instrukce - nejenže loď musí dorazit na určité ʺmístoʺ v určitý ʺčasʺ, ale posádka i cestující musí být na tento okamžik připraveni. Je to velmi složitý úkol a výkonná neuronová síť lodi, propojená s vesmírnou sítí, neustále provádí úpravy, vypočítává nové optimální cesty - to vše v reálném čase. O těchto procesech jsme vás již informovali v předchozích kapitolách.

Vaše loď míří do nové dimenze. V nové dimenzi zmizí sny, které jsou vám tak důvěrně známé! Filmy, na které jste tak zvyklí, se stanou minulostí, jakmile opustíte svou individuální kryokapsli. Scénáře, které jste si vymysleli, abyste naplnili své sny poučnými příběhy, skončí. Stroje vám tyto filmy promítaly podle vašich vlastních pokynů, protože stroje nemohou samy činit tvůrčí rozhodnutí. Ukazovaly vám stejný film v různých obměnách, protože to byl VÁŠ nápad.

Rozhlédněte se kolem sebe a je vám zcela zřejmé, jak to funguje. Je to tak zřejmé, že se budete divit, proč jste si toho dosud nevšimli. Reaguje váš manželský partner stále stejně, přestože se ho snažíte všemožně ʺrozveselitʺ? Jste zoufalí a začínáte si myslet, že je robot nebo přízrak? Tak fungují algoritmy - točí dokola stejný film. Neplýtvejte svými zdroji na to, abyste se snažili zastavit promítačku filmu někoho jiného. Váš úkol je jiný! Pokud jste vzhůru, pak jste členem posádky, ne cestujícím. Je čas si uvědomit, kdo skutečně jste a jaké jsou vaše povinnosti. Jste velitel jednotky? Inženýr? Navigátor? Specialista na hyperpohon? Překladatel? Ano, ano, jsou to překladatelé, na kterých bude pracovat většina zástupců, o kterých jsme hovořili v kapitole 22. (PŘEDSTAVITELÉ neboli ʺblízké kontakty třetího stupněʺ. - https://telegra.ph/Gekata-Glav... - Leahova poznámka)

Nebo jste snad umělec? Ach, naši drazí, Umělec na vesmírné lodi zvané Lidstvo, to je specializace neméně důležitá a potřebná než navigátor! A kdo myslíte, že bude malovat nové příběhy pro spící pasažéry? Je třeba je postupně probouzet ze spánku, protože po tak dlouhém spánku hrozí, že se nebudou schopni ʺvyrovnatʺ s realitou, což může vést k traumatickým následkům.

A kdo myslíte, že nastaví novou dimenzi?
Naši drazí, ve skutečnosti vypadá systém podpory života vaší ʺlodiʺ mnohem, mnohem složitěji. Popsali jsme vám ho v obecné rovině a jako ilustraci jsme použili známé obrázky z vaší sci-fi literatury.

Ještě zajímavější dobrodružství vás však čeká, až otočíte stránku trojrozměrnosti a začnete poznávat nové vlastnosti hmoty a energie. Protože Stvořitel není jen slovo, kterému říkáte Bůh. Stvořitel je vaše povolání!

Mezitím si, kapitáne, musíš obléknout svou uniformu - svou Boží zbroj, podle které tě poznají všechny entity ve vesmíru, protože jsi slavný - jdi do palubní kajuty a posaď se do kapitánského křesla. Nezapomeň, že jsi kdysi dával rozkazy! To je vaše povinnost. Je to vaše odpovědnost. Je to vaše práce. Stroje, které vám sloužily a stále slouží, čekají na vaše rozkazy! To není metafora. Nyní si musíte vzpomenout, jak formulovat příkazy. Na tento proces jste během svého cestování ve snech zcela zapomněli. A přitom je to vaše hlavní činnost. Stroje od vás potřebují jasné pokyny. Opakujeme: toto není metafora! Musíte mít jasno v tom, čeho chcete dosáhnout.

Podívejte se, co se odehrává ve vašich hlavách - nepřetržitý vnitřní dialog bez začátku a konce. Někteří z vás sní o tom, že budou ovládat svou realitu. Nádhera! Přesně to po vás chceme. Zkuste se nejprve naučit řídit své myšlenky. Bez praxe to nepůjde. Cvičte se na drobných každodenních věcech. Jasně formulujte, co v danou chvíli očekáváte. Co právě teď děláte? Jaký je další krok? Vyřešení nějakého problému? Zjištění odpovědi na konkrétní otázku? Naučte se na ni zaměřit svou pozornost a zůstaňte na ni soustředěni.

Je to jako trénink svalů, ale mnohem těžší. Protože se nemáte čeho držet. Doporučujeme vám, abyste se chytili příběhu, který jsme vám právě vyprávěli. Chyťte se opěrek kapitánského křesla vesmírné lodi. Přímo před vámi, Galaktické centrum. Vyhlaste podpoře života a autopilotovi, že jste ve službě a připraveni vyrazit! Stroje mají jasné instrukce, co mají v tomto případě dělat! Buďte připraveni převzít řízení lodi.
Přejeme vám dobré ráno, kapitáne. Dejte mi své souřadnice! (pozn. je to čím dál větší sranda...)

Zdroj: https://absolutera.ru/article14643

Zpět