3512 Chemické přetížení Schavi M Ali

[ Ezoterika ] 2022-12-02

Cokoli, co si naneseme na obličej nebo na jinou část našich tělesných cév, se nakonec dostane do našich buněk - něco během několika sekund, jiné během několika hodin a většina během několika dní. Esenciální léčivé oleje se do našich buněk dostanou během několika sekund nebo minut, což je úžasné. Chemické látky, které se používají pro konzervaci krémů na obličej, tělových mlék apod. však nejsou pro wellness dobré. Bohužel většina společností, které vyrábějí kosmetiku, do ní umisťuje konzervační látky, protože trvá nějakou dobu, než se výrobky dopraví do různých obchodů po celém světě, a pak výrobky nějakou dobu leží na pultech, než si je zákazníci koupí (a z těchto důvodů mnoho společností neumisťuje na své výrobky datum spotřeby). Mnoho lidí důvěřuje značkovým výrobkům a neuvědomuje si, že obsahují potenciálně škodlivé látky. Je rozumné vždy číst etikety na výrobcích, jejichž koupi zvažujete. Také výrobky, které se v regálu střídají na předních místech, jsou nejstarší, protože je obchody potřebují mít nakoupené. Novější výrobky jsou umístěny vzadu. Méně obav je ze sprchových gelů, protože je při sprchování rychle opláchneme. U pěn do koupele a gelů je však třeba být opatrný, protože se během koupele na nějakou dobu namočíme a do buněk se mohou dostat nežádoucí chemické látky. Nezapomeňte kontrolovat etikety na kosmetických přípravcích a vyhněte se následujícím chemickým látkám:

Látky, které mohou způsobovat různé druhy rakoviny.
Propylen glykol=poškozuje ledviny, játra a způsobuje podráždění kůže.
Sodium Laurel Sulfate=další příčina všech typů rakoviny
Parabeny (například methylparaben, propaparaben) = narušují žlázy s vnitřní sekrecí, narušují hormonální rovnováhu, způsobují rakovinu reprodukčního systému u mužů i žen
PABA (Oxy-dimethyl a ʺPadimát Oʺ) = způsobuje genetické mutace tím, že napadá DNA
Benzoová = způsobuje anémii, způsobuje nízký počet krvinek, způsobuje poškození jater a ledvin, způsobuje vrozené vady)
Akrylamid=způsobuje rakovinu prsu
Minerální olej, parafin, vazelína=všechny tyto látky ucpávají póry tím, že pokrývají pokožku a způsobují zachycování toxinů v buňkách, narušují normální funkci hormonů, mohou způsobit rakovinu
DHEA = způsobuje nespavost, únavu, bolesti břicha, vypadávání vlasů, nepravidelný srdeční tep, bušení srdce, ucpání nosu, poškození jater a může způsobit psychotické poruchy.

Mnoho zdravotních problémů, které se u dospělých vyskytují, lze často přičíst mýdlům, krémům a pleťovým vodám používaným od dětství. Nejsou to tedy jen špatné stravovací návyky nebo konzumace alkoholu či kouření cigaret nebo užívání léků na předpis, které mohou způsobit nemoci a onemocnění. Je to také kosmetika, kterou si vetřeme do kůže. Nejlepší je vyhledávat výrobky od firem, které jsou přírodně orientované, jejichž látky pocházejí především z rostlin a květin a které také dodávají datum spotřeby, protože je zřejmé, že něco, co je přírodní a není konzervováno škodlivými chemikáliemi, rychleji vyprší. Nicméně i přírodní produkty lze používat zhruba měsíc po uplynutí data spotřeby. Lidé, kteří mají tendenci vytvářet si vlastní gely, krémy a pleťové vody, často používají jako přírodní konzervant ʺvitamin Eʺ. Jedna z mých kamarádek si vyrábí vlastní krémy na obličej a tělo z bambuckého másla, mandlového oleje a různých esenciálních olejů a do výrobků dává jako konzervant ʺvitamin Eʺ.

Existuje mnoho přírodních kosmetických firem, jejichž názvy nebudu uvádět, protože nejsem placená za jejich reklamu; lze je však vyhledat on-line. Zmíním však, že ti, kdo chtějí používat přírodní produkty, které zároveň nejsou testovány na zvířatech, se mohou obrátit na organizace ʺPETAʺ (ʺPeople for the Ethical Treatment of Animalsʺ) a ʺLeaping Bunnyʺ. Někdy lidé, kteří se snaží ušetřit, nakupují v takzvaných ʺdolarových obchodechʺ v USA. Většina zboží stojí doslova jen jeden dolar nebo méně. Některé položky stojí o něco více. Je velmi nerozumné nakupovat na takových místech, protože kosmetika (a potraviny) prodávaná ve většině těchto provozoven pochází z míst, která své výrobky zatěžují nebezpečnými chemikáliemi.

V pořádku není ani nakupovat na takových místech papírové výrobky na oslavy nebo dekorativní figurky či rámečky na obrazy a v mnoha z nich se prodávají i podlahové koberce a koupelnové utěrky. Přesto bych byl opatrný u ručníků, které se budou třít o obličej a tělo, protože i tyto předměty v sobě často mají toxická barviva. Pokud ručníky na takových místech zakoupíte, nezapomeňte je před použitím vyprat. Může se zdát, že hledat bezpečné předměty pro sebe a svou rodinu je docela fuška, ale ve snaze být zdravý to stojí za to. Do ovzduší se rozprašují chemtrails, používají se radiační přístroje (mobilní telefony, počítače, mikrovlnné trouby atd.) a v běžných obchodech s potravinami (na rozdíl od renomovaných obchodů se zdravou výživou) se prodávají potraviny s chemickým obsahem, aniž by se k tomu přidávala ještě nebezpečná kosmetika.

Pro přehled tedy uvádíme kroky, které lze podniknout k zajištění bezpečného používání:
Vyhledávejte společnosti vyrábějící přírodní kosmetiku (a já dávám přednost těm, které neprovádějí testy na zvířatech). Některé přírodní produkty jsou dražší než ty zatížené nebezpečnými chemikáliemi. Prý je to proto, že jejich pořízení ze zahrad a sadů, které dodávají potřebné květiny a rostliny, stojí velké peníze. Mnoho prestižních firem má vlastní zahrady. Zvažte výrobu vlastních produktů. Mohl by to být způsob, jak získat další příjem. Vyhoďte všechny výrobky obsahující výše uvedené nebezpečné chemické látky. Neříkejte: ʺPrávě jsem si koupil nějaké výrobky s těmito chemikáliemi a nechci plýtvat penězi, takže až budu příště nakupovat, budu si kupovat přírodní výrobky.ʺ Neříkejte, že jste si koupili výrobky s těmito chemikáliemi. VYHOĎTE JE! Co je důležitější? Vaše zdraví, nebo úspora několika dolarů?

Ačkoli se tento článek nezaměřuje primárně na potraviny, dodám, že potraviny by se měly nakupovat v obchodě se zdravou výživou, který prodává čerstvé biopotraviny. Dokonce i ti, kdo jedí maso, by si ho měli pořizovat alespoň v obchodě se zdravou výživou, protože tam získávají maso zvířat, která nebyla krmena hormony a chemickými látkami, jež se při konzumaci masa mohou dostat do lidských buněk. Nejlepší stravovací režimy jsou samozřejmě podle mého názoru veganské a vegetariánské. Udělejte si seznam přírodní kosmetiky bez chemického zatížení, kterou objevíte, a věnujte čas v obchodním domě nebo butiku, který ji prodává, zkoumáním výrobků a před nákupem si vyžádejte vzorky. I když neuvádím informace o názvech značek, které používám, přátelé na poměrně ʺvysokýchʺ pozicích v určitých společnostech označili za nejlepší ʺpřírodníʺ kosmetické značky ty z Francie a Japonska. Existují také některé zcela ʺpřírodníʺ značky dostupné z Austrálie. Několik se jich vyrábí také v USA. Vzhledem k tomu, že je období svátků, pokud uvažujete o darování kosmetických výrobků, zvažte přírodní produkty.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/12/02/avoiding-chemical-overload/

Zpět