3399 Mozek = počítač, co je krev Běloslava Voroběvová

[ Ezoterika ] 2022-11-08

Jsme zvyklí si myslet, že většinu informací přijímáme mozkem. Nemyslím z hlediska sledování vědeckých pořadů nebo čtení literatury, ale z hlediska zpracování signálů z vesmíru. Není v tom nic nadpřirozeného. Prostřednictvím orgánů hmatu, čichu, zraku atd. mozek dostává informace, které rychle zpracovává a dává nám vjemy, reakce, které se mění ve zkušenost. Tím samozřejmě funkčnost mozku jako příjemce informací nekončí, ale o tom dnešní doba není. Pelevin v jedné ze svých posledních knih napsal, že ʺikonou pro seskupenou lidskou paměťovou buňkuʺ není mozek, ale krev. Hypoteticky tedy existuje možnost, že můžeme přijímat prostorové informace prostřednictvím krve. To znamená, že pole, které určitým způsobem čte biochemické složení krve, ʺposkytneʺ ten či onen účinek jak na mozek, tak na tělo jako celek.

Jestli je mozek naším ʺpevným diskemʺ, zpracovává informace více duchovní povahy. Krev je vodičem informací světštějšího, biologického řádu, který ovlivňuje práci především těla. Do humanoidního robota můžete vložit lidský mozek, ale nemá biologické tělo, takže co tento mozek ovlivní? Mechanické procesy - vstát, sednout si, otočit hlavu, mluvit. Dokáže ale změnit složení kovu, ze kterého je vyroben? Stěží. Totéž obráceně. Pokud je tělo propojeno s elektronickým mozkem, bude tento mozek schopen ovlivňovat biochemii krve prostřednictvím elektrických impulsů? Opět nepravděpodobné, protože elektrické impulsy jsou spíše mechanickým než biologickým procesem. To znamená, že mozek je zodpovědný za mechaniku a je zdrojem energie pro fungování, zatímco krev může být zodpovědná za biochemii celého organismu, včetně mozku samotného. Takže v dobrém slova smyslu může jeho kompetentní transfuze v zásadě udělat člověka nejen mladším a zdravějším, ale také opravdu chytřejším (nebo hloupějším), vyrovnanějším nebo agresivnějším atd.

Co nám ale toto pochopení dává nyní, když nemáme (a doufejme, že nebudeme) mít možnost do sebe transfuzovat krevní plazmu mladých zdravých panen? Znovu se vracíme k tomu, že existují některé objektivní důvody, které určují vektor pro vzorce fungování mozku - genetika, výchova, zkušenosti atd. To je prostředek, díky kterému jste přesně tímto člověkem, děláte tato rozhodnutí a přemýšlíte tímto způsobem a ne jinak. Existuje určité biochemické složení vašeho těla, díky kterému budete trpět určitými nemocemi a tomu se nevyhnete modlitbami, zdravým životním stylem, autotréninkem, ani pozitivním životním postojem. Nikdo neříká, že se má ležet a čekat na nemoc a smrt. Nebudeš moci. Stále budete běhat, pracovat, starat se o své zdraví všemi adekvátními i neadekvátními způsoby. A ti, kteří mají: deprese, apatii, závislosti atd. způsobené z objektivních příčin (ač to pro vás není zřejmé), si zničí zdraví. Výsledek všech těchto manipulací však není jednoznačný. Opilec má šanci se v klidu dožít 80 let, stejně jako zdravý člověk zemřít ve 40 na nějaký ten bolák.

O placebo efektu
Chřipka se léčí prášky týden a bez prášků sedm dní. Lidé se někdy uzdraví bez léčby a během této léčby zemřou. Neexistuje žádná statistika, že by se 100 % těch, kteří dostávali placebo nebo léky, uzdravilo. Dokud nebude samotný systém nemoci a uzdravování plně prozkoumán na genetické a biologické úrovni, bude tato statistika na úrovni fifty-fifty, což znamená buď ano, nebo ne. Buď rakovinu dostanete, nebo ne. Buď se z toho vzpamatuješ, nebo ne. Vidíme stovky mladých krásných optimistických lidí, kteří opravdu chtějí žít, ale okamžitě vyhoří. Jsou také ti, kteří v divoké depresi nebo ve vzteku a agresi přežijí své děti a vnoučata. Jinými slovy, pozitivní vztah k životu, chuť žít, dobré skutky atd. opět nejsou zárukou, že člověk neonemocní nebo nezemře. To znamená, že neřešíme, jak onemocníme, a kdy. Uzdravíme se nebo ne a co k tomu poslouží jako spouštěč. Stane se to jednoduše proto, že jsme biologické organismy s určitým souborem genů, s určitou biochemií těla v určitém prostředí.

Zdroj: https://absolutera.ru/article14019

Zpět