3087 Tunia: Efekt sté opice A.S.

[ Ezoterika ] 2022-09-07

Q: Jaké jsou možnosti, které by se daly využít při řešení problému s mrtvými lidmi? Co si myslíte o takzvaném efektu sté opice?

A: Co si myslíte o tom, že je to tak?
Tato vynikající otázka mě nadchla. Efekt sté opice je opravdu důležitý koncept, který je třeba pochopit. Tento koncept byl objeven, když primatologové studovali opice na japonském ostrově. Jedna opičí samička se naučila, že je dobré umývat sladké brambory. Ostatní opice ji pak pozorovaly a napodobovaly. Zatím je to dobré. V určitém okamžiku pozorovala metaforicky stou opici a napodobila ji. Teď už existovala kritická masa opic, které věděly, že je dobré umývat brambory. Jakmile bylo dosaženo kritického množství, znalost mytí brambor se zdánlivě zázračně rozšířila mezi opice na dalších ostrovech. Tyto opice začaly mýt brambory také, aniž by kdy viděly, že to dělá jiná opice. Jak je to možné? Protože všechny opice jsou propojeny jedním kolektivním podvědomím. A jakmile se vytvoří kritické množství opic, které myjí brambory, pak se to prostřednictvím jejich společného kolektivního podvědomí automaticky stane součástí způsobu života opic. Prostě se to stane samozřejmostí, a to i pro opice, které se s mytím brambor nikdy předtím nesetkaly.

To platí i pro pozemšťany. I vy jste propojeni prostřednictvím kolektivního podvědomí. To má obrovské důsledky. Znamená to, že jakmile začne dostatečný počet lidí bezpodmínečně milovat, stane se to automaticky samozřejmostí. Dokonce i lidé, kteří se s bezpodmínečnou láskou nikdy nesetkali, ji začnou praktikovat, protože jim to prostě připadá jako samozřejmost. To je pro mě velmi vzrušující. Znamená to, že i když jste ʺjenʺ milující člověk, který se k lidem chová laskavě, tak ve skutečnosti pomáháte mnohem víc, než si uvědomujete. Posouváte kolektivní podvědomí směrem k tomu, aby se na planetě vytvořilo kritické množství laskavosti. Jakmile bude dosaženo kritického množství, laskavost se prostě stane samozřejmostí pro každého. Děkujeme vám tedy za vaši službu, že držíte světlo a občas jednáte s láskou a laskavostí vůči ostatním. Pomáháte svým pozemšťanům mnohem více, než si uvědomujete. Jsem vám velmi vděčný a mám vás moc rád. Daří se vám skvěle! A teď, platí to i pro nízkovibrační emoce? Například když mnoho lidí vyjadřuje nenávist, je pak nenávist samozřejmostí a většina lidí se stane nenávistnými? Bohužel ano. Láska je však mnohem silnější než nenávist. Jeden skutečně bezpodmínečně milující člověk může táhnout lidský kolektiv k lásce stejně silně, jako milion nenávistných lidí táhne lidský kolektiv k nenávisti. Takže ano, láska naprosto vítězí a vaše střednědobá budoucnost je jasná. Jen nějakou dobu potrvá, než se tento proces dokončí a rozvine ve vaší hmatatelné realitě.

Co tedy můžete udělat? Prostě se snažte chovat k druhým lidem láskyplně a laskavě. Kdykoli se objeví takzvané negativní emoce, rád bych vás vyzval, abyste je vědomě pozorovali, aniž byste je odsuzovali, potlačovali nebo se je snažili změnit. Jejich odhánění je jen přesune do vašeho podvědomí, kde budou nadále ovlivňovat kolektivní podvědomí pozemšťanů. Proto je dobré své emoce místo toho vědomě pozorovat. Ať už cítíte cokoli, léčíte se.

Ještě jednou vám děkuji za tuto vynikající otázku. Rád jsem si o tom popovídala.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/09/07/tunia-hundredth-monkey-effect/

Zpět