2969 Vzpomínky na minulé životy Cosmic agency

[ UFO ] 2022-08-12

Rozjímání s Athénou, Yazhi a Gosiou
Swaruu X (Athéna): Vidíme hodně lidských filmů, a to z mnoha důvodů, které teď nebudu rozebírat. Jednou z opakujících se věcí však je, že někteří lidé přicházejí bydlet do domu, kde kdysi v minulosti došlo k vraždě nebo úmrtí. Vnímáme to jako něco, co musí být na Zemi zcela běžné, žít ve starém domě s minulostí, která někdy není příliš dobrá. Lidská mentalita je do značné míry taková, že to bylo v minulosti. Že je to pryč a my jsme tu dnes. Mluvili jsme o tom včera s Mari (Minervou) a Yazhi, po zhlédnutí filmu, tak proto to vytahuju. Porovnejte tuto lidskou mentalitu s mentalitou nás Swaruů.

Ani Mari, ani Yazhi, ani já nežijeme v tom horském domě, kde Swaruupapapriyananda (Swaruu 2) vyrůstala. Nikdo z nás tří tam ještě nebyl. Tento dům nás však hluboce znepokojuje, a to kvůli vzpomínkám na minulé životy, dokonce ani ne na ten náš. Neustále se nám o tom zdá, vidíme se tam nebo si to představujeme a pamatujeme si celé místo příliš podrobně.

Víme, kde Swaruu Ananda (Swaruu 1) zemřela na naší časové ose před více než 70 lety.... před více než 70 lety. Vzpomínka na to, jak jsme byli v našem pokoji, říkám v našem pokoji, protože všichni tři jsme byli tím, kdo si vzpomíná, nás nesmírně trápí. Vzpomínka na to, že jsme tam, nebo na podlaze, že jsme v pokoji a víme, že v jiném pokoji, v kuchyni u okna s výhledem na jezero, zemřela naše matka nebo náš předek. Je to neustálý špatný pocit ze vzpomínek na ten dům. A to už je minulost. To se nás vlastně ani netýká. My však vše vidíme, jako by se to stalo dnes.

Tedy všechny lineární i nelineární vzpomínky na život v tomto domě, zážitky, dobrodružství, které máme v paměti naprosto detailně až po popel v olejových lampách. Skákající pavouk bojuje se svým odrazem v rámu zrcadla v koupelně s průhledným stropem. Nerovná podlaha, bílé stěny, na kterých je cítit struktura. Pachy, chuť vody, dočasné kusy dřeva, které drží skleněné tabule kuchyňského okna, které nikdy nebyly nahrazeny trvalými. To vše a ještě více. Všechny to žijí a vzpomínají s malou mrtvou ženou v kuchyňském okně. Všechny současně. Jinými slovy, skákající pavouk v koupelně, který mě udělal zvědavou a šťastnou ze zakalen mrtvou v kuchyni (byla tu dlouhá postel, abych z ní viděla ven).

Pointa je, že všechno se děje teď, zejména pokud spíme, ʺv astráluʺ. Neoddělujeme minulost, přítomnost a budoucnost. To místo je poskvrněné vždy. Ještě než se tak stalo.
A když se vrátím ke vzpomínkám na ten dům, vždycky jsme měli k tomu místu odpor, jako by tam bylo něco špatně, v noci jsme chodili na záchod s určitým ʺstrachemʺ podívat se tím směrem, všichni si to pamatujeme, a to od dívek jako Swaruupapriyananda. Ne jako my.

Robert: Jako nás ovlivňují všechny různé minulosti, ovlivňují nás i různé budoucnosti?ʺ.

Yazhi: Z nejrozsáhlejšího hlediska neexistuje žádná minulost ani budoucnost, pouze představy o tom, jak by to mohlo být nebo jak to bylo. Nejistota z toho, co přijde nebo by mohlo přijít v ʺbudoucnostiʺ, ʺstrachʺ z budoucnosti, nepochází z budoucnosti samotné, ale z představy o tom, jaká by tato budoucnost mohla být. Nebojíte se budoucnosti, bojíte se jen svých vlastních představ. A ty jsou založeny na vašich takzvaných minulých zkušenostech z lineárního pohledu vaší současné inkarnace. Z praktického hlediska vás minulost ovlivňuje nepřímo ve vaší představě o tom, jak se věci mají nyní a jak by se měly mít zítra.

Musíte jen změnit způsob, jakým interpretujete svou minulost, a přejít z režimu ʺnemůžuʺ nebo ʺnedovolili by mi toʺ do režimu převzetí kontroly nad svou přítomností. Musíte se soustředit na to, co pro sebe můžete udělat dnes, a nestarat se o věci, které se nemusí stát, protože to určují jen vaše představy. Své představy o minulosti můžete změnit, protože je pryč. Vymyslete si jinou minulost, abyste mohli změnit své současné myšlení, a tím i svou budoucnost. To je stejně platné jako bláhové lpění na minulosti, o níž se domníváte, že je objektivní realitou toho, co bylo, i když na ní už nezáleží, protože je pryč. Zbavte se věcí, které vás připoutávají k minulým zlozvykům, o nichž víte, že vám škodí, jako jsou zášť a pocit viny.

Nezapomínejte však na to, co vám udělali, a poučte se z toho, co jste udělali i vy, ale nenechte se tím definovat, protože vás to nemusí definovat, protože ta minulost už neexistuje a jediné pojítko, které stále přenáší tu minulost, která se vám nelíbí, do přítomnosti, je ve vaší hlavě.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/memorias-de-vidas-pasadas-contemplaciones-con-athena-yazhi-y-gosia

Zpět