2852 Klíčové aspekty transformace José Stevens

[ Ezoterika ] 2022-07-19

V tomto krátkém článku se budeme zabývat některými z nejzákladnějších aspektů bytí a tím, že téměř nikdo nechápe, jak jsou tyto aspekty klíčem ke štěstí. Tento krátký článek by mohl být knihou nebo by to mohl být krátký článek, jako je tento.

Na začátek uvedu několik poněkud pobuřujících návrhů, které se zde nebudu pokoušet dokazovat. Řeknu jen to, že tyto návrhy v průběhu dějin předkládali mnohem moudřejší lidé, než jsem já, s vědomím, že ve svém poslání vzdělávat lidstvo v těchto otázkách téměř zcela selhali. Bohužel jedním z důvodů jejich neúspěchu byly naprosto nedostatečné překlady jejich učení do jiných jazyků. V mnoha případech byli tito učitelé tak nepochopeni, že překlady jejich učení říkaly pravý opak toho, co měli skutečně na mysli. Nebyla to náhoda. Byl to náš vlastní odpor vůči pravdě. Začněme některými z těchto návrhů.

Lidské bytosti jsou koncentrací vědomí ve vysoce vědomém vesmíru. To nás činí geniálními a zároveň mimořádně hloupými v tom, že to nevidíme.
Lidské bytosti nejsou tato hmotná fyzická těla, která vidíme v zrcadle nebo při procházce krajinou. Jsou to jen velmi špatné interpretace vibrací světla, kterými ve skutečnosti jsme.
Lidské bytosti jsou samosvětelné jako Slunce a hvězdy, ne jako planety a měsíce, které nevytvářejí vlastní světlo, ale odrážejí jiné zdroje světla.
Lidské bytosti jsou stvořeny k tomu, aby se v mnoha ohledech samočistily. Očišťování je vždy špinavé a to je v pořádku.

Tento jednoduchý seznam je nebo by mohl být pro nás lidi převratný, kdybychom to jen pochopili a jednali podle toho. Nyní budeme hovořit o důsledcích nepochopení.

Promluvme si o podstatě očisty. Všechno časem potřebuje trochu oprášit, vyleštit, odplevelit nebo hloubkově vyčistit. To se týká dvorů, nábytku, podlah, půd, sklepů a tisíců dalších věcí. Platí to i pro nás. Většina věcí není samočistící, takže si musíme vyhrnout rukávy a pustit se do práce. Několik věcí se však čistí samo a my lidé jsme jednou z nich. Proces čištění je stejný, ať už je třeba předmět vyčistit, nebo je samočistící. Když se vám ušpiní oblečení, vyperete ho a při tomto procesu voda zhnědne špínou a mýdlem. Když utíráte prach v domě, hadry a utěrky se zašpiní nahromaděnou špínou. Když uklízíte garáž, celá scéna vypadá několik hodin nebo dokonce dní jako nepořádek, protože všechno vystěhujete, některé věci vyhodíte, uspořádáte a předměty lépe nahradíte.

Chcete-li provést úspěšný úklid, musíte tolerovat určitý chaos, nepořádek a prach, když zametáte, hrabete nebo utíráte povrchy. Pokud to nedokážete tolerovat, nemůžete úspěšně uklízet.

Před lety, když bylo mé dceři Anně sedmnáct nebo osmnáct let, ji kousl pavouk černá vdova, aniž by si to uvědomovala. Udělalo se jí velmi špatně a myslela si, že zemře. Nakonec se uzdravila a její známý lékař jí sdělil, že má všechny příznaky kousnutí černou vdovou. O šest měsíců později jí po celém obličeji a hrudníku vyrazila příšerná vyrážka a akné. V té době už na kousnutí pavoukem zapomněla. Myslela si, že je něco strašně špatně, ale u téhož lékaře zjistila, že jde o přirozený proces samoléčby těla. V době kousnutí lymfatické uzliny vstřebaly co nejvíce neurotoxinů, aby jí zachovaly život. O šest měsíců později, když byl vzduch čistý, lymfatické uzliny toxiny pustily a jí propukla vyrážka a akné. To vše bylo součástí očisty těla.

Když v životě použijeme špatný úsudek nebo uděláme chybu, často neseme následky tím, že se cítíme špatně, onemocníme nebo nějakým způsobem trpíme. Často se cítíme špatně kvůli svým starostlivým myšlenkám. Tímto způsobem nám naše psychika dává najevo, že jsme udělali něco nerozumného nebo nezdravého, a částečně se tak psychika pokouší očistit. Sami se čistíme, takže se objevují následky, které nás učí, abychom to už nedělali. Jsme však natolik odhodláni vyhnout se špatnému pocitu, že se ihned po nepříjemném pocitu rozptýlíme mnoha způsoby. Některé ze způsobů, kterými odvádíme pozornost, jsou následující: Jídlo, pití, přepracování, přehodnocování včerejška, plánování zítřka, čtení zpráv a e-mailů, kontrola počasí, sledování zpráv, prohlížení videí na YouTube a tak dále a tak dále. Nechtít se cítit špatně je jako nechtít se dívat na nepořádek, když uklízíme garáž nebo sklep. Nikdy to tak není hotové. A tak zastavujeme proces sebeočištění a bez čištění se naše sebeosvícení zatemňuje. To vše je důsledkem snahy nebýt přítomen. Přítomnost je naší královskou cestou k pocitu štěstí, takže se neustále pojišťujeme, že nebudeme šťastní.


Bolest hlavy nebo krku je varováním, že je třeba něco vyčistit nebo vyléčit. Pokud si okamžitě vezmeme pilulku, abychom tomu předešli, nemáme možnost zjistit, co je špatně. Je to jako rychle vypnout požární alarm nebo detektor kouře a nikdy nezkoumat, proč se spustil. Výsledkem může být katastrofální požár. Neuvědomujeme si, že to, že se necítíme dobře, je součástí našeho samočisticího systému. Vyžaduje naši pozornost. To neznamená, že bychom měli trávit více času utrpením, nicméně je dobré věnovat více času objektivnímu pohledu na to, co proces utrpení odstartovalo, a jasně vidět, co bylo nezdravým jednáním nebo myšlenkovým pochodem. Jinými slovy, toto je proces uvědomování si.

Připomíná mi to starý film s Johnem Waynem, který jsem viděl jako dítě. Nepamatuji si přesný název filmu, ale Johnova postava v něm radí prudkému netrpělivému mladíkovi, který je poněkud plný sám sebe. Říká tomu mladíkovi něco ve smyslu: ʺPodívej, chlapče. Život je těžký. Je mnohem těžší, když jsi hloupý.ʺ Musím přiznat, že jsem se z této výměny názorů něco naučil. Život je mnohem těžší, když se chováme hloupě a nevidíme, že tím, že se vyhýbáme přítomnosti a vyhýbáme se příznakům svých negativních myšlenek, děláme sami sebe ještě nešťastnějšími.

Celá naše kultura se spikla, aby tento idiotismus udržovala, a prastaré učení padá na úrodnou půdu. Naší přirozeností je být přítomný, sebevědomý, vysoce vědomý a sebeosvětlující. To se nejsnáze děje, když jsme prázdní od myšlenek, ale naopak ve svém vědění. To nám umožňuje být v souladu s nejvyšší inteligencí vesmíru. Nadměrné myšlení nás vyřazuje z přítomnosti a místo toho investujeme do strachu. Důsledkem uvědomování si sebe sama je, že se cítíme lépe než kdykoli předtím. To je dostupné vždy, všude a všem. Důsledkem krátkozrakého strachu je neštěstí, které způsobuje, že se snažíme odvrátit pozornost od toho, jak moc se bojíme, což nás dělá ještě bojácnějšími, protože nevidíme, že my sami jsme příčinou svých vlastních strachů.

Život je těžký. Život je mnohem těžší, pokud jsme hloupí. Právě teď má celé lidstvo příležitost tuto hloupost jasně vidět. Věci budou stále horší a horší, dokud už nebude fungovat žádné rozptýlení. Pak se podíváme a uvidíme, že štěstí je v našem vlastním vědomí a neštěstí si vytváříme sami projekcí, popíráním a odváděním pozornosti. Až k tomu dojde, věci se přestanou zhoršovat a zhoršovat a místo toho se budou zlepšovat a zlepšovat. Představte si to.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/07/19/key-aspects-of-transformation/

Zpět