2573 Budování odolnosti pro zvýšení vaší energie Frankie Wallace

[ Ezoterika ] 2022-05-17

Život nepřichází s plánem. Na své cestě se setkáte s nerovnostmi, ostrými zatáčkami a více než několika slepými uličkami. V těchto těžkých chvílích je snadné ztratit směr a mít pocit, že všechna vaše tvrdá práce a úsilí přišly vniveč. Všechny vaše životní zkušenosti však nakonec přispěli k tomu, kým jste dnes. Těžké rozchody a loučení s blízkými jsou těžké, ale tyto zkušenosti vás naučí větší empatii a pochopení pro ostatní, kteří také procházejí těžkým obdobím. Stejně tak zmeškané příležitosti k růstu ve vás mohou zanechat pocit prázdnoty. Z dlouhodobého hlediska vás však promarněná příležitost naučí o vás samých víc, než kdy mohou úspěchy. Klíčem k poučení se z životních zvratů je odolnost. Odolnost vypadá u každého jinak, ale rozvíjení přizpůsobivého, růstového myšlení vám může pomoci překonat problémy a zvýšit vaši energii.

CO JE TO ODOLNOST?
Odolnost je mezi zastánci svépomoci a poradci něco jako módní slovo - a to z dobrého důvodu. Odolnost je jako klíč od kostry, který odemyká nejtěžší životní lekce a pomáhá vám vidět pozitiva v těžkých chvílích. Rozvíjení odolnosti je však samo o sobě náročné. Pokud jste nikdy neměli odolný vzor, můžete mít problém vidět světlé stránky nebo se odrazit od neúspěchu. I tak se však můžete postupem času a s trochou podpory blízkých lidí stát odolnějšími. Můžete si například vytvořit vnější síť podpory, o kterou se můžete opřít, když se cítíte přetíženi. Případně se můžete zaměřit na přerámování problému a rozdělit velký problém na menší, realizovatelné kroky. Klíčové je promyslet si výzvy a pochopit, s jakým problémem se potýkáte a jak ovlivňuje vaši energii.

PROMÝŠLENÍ
Schopnost promýšlet životní výzvy je nedoceněnou dovedností. Americká psychologická asociace (APA) však tvrdí, že odolné myšlení ʺlze kultivovat a trénovatʺ. Samotné přemýšlení o problémech vám nyní nemusí nutně pomoci. Když se necháte unášet myšlenkami ve spirále, pravděpodobně se budete cítit zahlceni a bez energie. Místo toho si musíte dát k dispozici produktivní prostředek k přemýšlení. Umění naštěstí poskytuje skvělý prostor pro jasné myšlení a zvýšení energie. Jednoduché umělecké postupy, jako je psaní deníku, čmárání nebo malování, vám mohou pomoci podívat se na své problémy z nové perspektivy a dodat vám impuls, který potřebujete k tomu, abyste se posunuli vpřed. Vyberte si médium, které vyhovuje vašemu životnímu stylu a které vás vzrušuje.
Jako podnět pak zvažte některé otázky: Jak pro vás vypadá klid? Má určitou vůni nebo pocit? Má určitou barvu nebo odstín? Kdyby byl klid scénou, co by do ní patřilo? Když vaši hrdinové procházejí nepřízní osudu, jak reagují? Může jít o fiktivní postavu nebo o postavu z vašeho života, ale zkuste si vybrat někoho, koho dobře znáte a kdo vás inspiruje k překonávání výzev. Vzpomeňte si na okamžik, kdy jste pocítili hrdost. Může to být něco malého, například laskavé chování k cizímu člověku, nebo se můžete zaměřit na nějaký významný životní úspěch. Co pozitivního by vám tato vaše verze řekla nyní, aby vám pomohla překonat nějakou výzvu nebo problém? Vyjádření sebe sama prostřednictvím umění, jako je poezie, malování nebo psaní deníku, vám pomůže přeformulovat negativní myšlenky nebo pocity. Učení se novým dovednostem a rozvíjení koníčků může zároveň zvýšit vaši sebedůvěru a pomoci vám soustředit se na něco jiného než na stresory.

CVIČENÍ A SPÁNEK
Koníčky, jako je umění, jsou skvělé pro sebevyjádření a duševní pohodu. Nesmíte však zapomínat, že vaše fyzické zdraví ovlivňuje také vaše myšlenky, pocity a energii. To znamená, že při budování odolnosti nesmíte zanedbávat prvky své fyzické pohody, jako je cvičení a spánek. Začněte tím, že se pokusíte najít cvičební návyk, který vám vyhovuje. Nemusí se jednat o tvrdý trénink nebo soutěžení, ale může to být něco jednoduchého, jako je například začít cvičit jemnou jógu nebo chodit na procházky pro povzbuzení mysli. Prosté rozhýbání těla a cvičení všímavosti posiluje vaše celistvé duševní zdraví a pomáhá vám na cestě k větší odolnosti a vyšší energii. Zásadní roli pro vaši odolnost a energii hraje také spánek. CDC doporučuje, aby dospělí spali 7-9 hodin denně, aby si udrželi energii a soustředění po celý den. Nedostatek spánku je spolehlivý způsob, jak narušit svou odolnost a cítit se vyčerpaně. Svůj spánek můžete zlepšit vytvořením režimu před spaním, který podporuje klid a vyhovuje vašemu životnímu stylu. Ideální je vypnout všechna digitální zařízení alespoň hodinu před spaním. Čas, který jste dříve trávili na sociálních sítích, byste měli vyplnit například psaním deníku, meditací nebo velmi jemnou jógou před spaním.

ODOLNOST A VZTAHY
Odolnost nám pomáhá překonávat výzvy a překážky. Někdy je však v životě prostě třeba skončit a jít dál. Záměrné rozhodnutí odejít ze špatného vztahu ve skutečnosti posiluje vaši odolnost a z dlouhodobého hlediska vám pomůže vést šťastnější život. Odolnost je obzvláště důležitá, pokud jste nedávno prošli špatným rozchodem. Odchod od partnera nebo manžela může být často zdrcující a může ve vás zanechat pochybnosti o celé vaší identitě. V těchto chvílích však musíte najít odolnost a pamatovat si, že rozchod s partnerem neznamená konec vašeho štěstí. Špatné rozchody můžete překonat a rozvíjet svou odolnost tím, že se budete více opírat o své sociální vazby a vytvoříte si zdravou rutinu, která podpoří vaše fyzické a emocionální zdraví. Snažte se vyhýbat zbytečným konfliktům a stanovte si nějaké cíle, které vám pomohou proměnit se v další verzi sebe sama. Přenesení se přes špatný rozchod vám může pomoci podpořit větší sebelásku a zvýšit vaši energii. Aniž byste si to uvědomovali, váš předchozí partner vás možná srážel dolů a bránil vám v dosažení vašeho potenciálu. Po rozchodu vám však odolné myšlení umožní růst a znovu objevit sebe sama.

ZÁVĚR
Pěstování odolného myšlení je skvělý způsob, jak si udržet duchovní energii a růst po neúspěších. Větší odolnost můžete rozvíjet provozováním umění, jako je malování nebo poezie, a udržováním zdravých návyků, například pravidelným cvičením. Postupem času vám odolnost může pomoci rozvinout větší sebelásku při překonávání životních překážek.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/05/17/building-resilience-to-raise-your-energy/

Zpět