2365 Mimozemšťané Henry Holloway

[ Ezoterika ] 2022-04-09

Nick Pope (britské ministerstvo obrany) v rozhovoru s deníkem The Sun
PRVNÍ kontakt s mimozemskou civilizací by mohl zničit organizované náboženství, jak ho známe, a způsobit globální chaos. Jsme možná na pokraji zjištění pravdy o tom, zda jsme ve vesmíru sami. Papež řekl deníku The Sun Online, že navázání kontaktu s mimozemšťany, jejich návštěva by byla ʺnejúžasnějším, paradigmata bořícím momentem v historii lidstvaʺ. Byl by to však také okamžik ʺstrachu a panikyʺ, který by mohl postavit světové národy proti sobě, stejně jako při pandemii. Namísto nesourodé směsice strategií by první kontakt mohl znamenat globální chaos. Pandemie jsme tu už měli, jaká by byla reakce na něco skutečně nového a odlišného? Někteří lidé by nebyli schopni zvládnout novou realitu místa člověka ve vesmíru. Stejně jako u pandemie a války na Ukrajině, i zde by hrály velkou roli sociální sítě, přičemž někteří lidé by možná dokonce odmítali uvěřit, že lidstvo navázalo kontakt. ʺVzhledem k současné geopolitické situaci by nás to možná ještě více polarizovalo.

Lidé reagují jako jednotlivci a sociální média dávají věcem zásadně jiný rozměr. Mnoho lidí by vyzývalo ʺbojte se zlých mimozemšťanůʺ, zatímco jiní by povzbuzovali ke kontaktu. Jedna z největších ran by byla pro všechna světová náboženství. Mohli bychom se setkat s novou řadou mimozemských náboženství, která by zpochybňovala naše systémy víry - přičemž by nás vesmírná civilizace chtěla obrátit na svou víru. Nebo by mimozemšťané mohli být na druhé straně spektra, hypervyspělá rasa, která by všechny víry zavrhla jako ʺprimitivní pověry. V každém případě by to byl pro náboženství největší kulturní šok, s jakým se kdy setkala. Otřáslo by to jejich jádrem - mohlo by je to zničit. Zásadně by to změnilo povahu lidské společnosti. Další důsledky prvního kontaktu by znamenaly boj mezi státy o to, jak využít mimozemskou technologii v nových vesmírných závodech. Museli bychom překonat výzvy, jako například jak nejlépe komunikovat s mimozemšťany, snažit se zjistit, zda dokážeme rozluštit jejich jazyk a kdo bude působit jako mluvčí Země.

Na rozdíl od Hollywoodu si nemyslím, že bychom dokázali invazi mimozemšťanů odrazit - takže jim držme palce, aby přišli v míru. První kontakt by byl pro planetu Zemi okamžikem nejvyššího nebezpečí a nejvyšší příležitosti. Mimozemské civilizace, které by s námi přišly do kontaktu a které by cestovaly přes prázdnotu, by byly mnohem vyspělejší než lidstvo. Měli bychom tedy doufat, že tyto bytosti budou mírumilovné a nedojde k žádným nedorozuměním. Jsme primitivní společnost, jejíž hlavní činností je kmenové válčení. Jen doufám, že pokud se s mimozemšťany setkáme, dokážeme se přes to přenést, byla by to největší příležitost v dějinách lidstva.
Když vláda říká, že už nemůže nic utajit, měla by to raději zveřejnit, než se to provalí.

Zdroj: https://tinyurl.com/298s3jh8

Zpět