1955 Čínské tělesné hodiny Lauren Simpson Green

[ Ezoterika ] 2022-01-09

″Kdykoli doma zapálím svíčku, posílám požehnání a ochranu těm, které miluji, světu mír a svému domovu lásku. Jaké rituály máte vy a jaké rituály můžete změnit?″ ~ Michele Knight

Jak už by většina z nás měla vědět, síla rituálu neboli mikrokosmu je zásadní věcí, kterou je třeba změnit, pokud chceme změnit větší rituál našeho života, makrokosmos našeho konkrétního vesmíru. Stejně jako správné myšlenky vedou ke správné řeči a správná řeč vede ke správnému jednání a to zase ke správnému osudu, musíme dbát na maličkosti; na stovky tisíc věcí, které během dne děláme. Někdy nám změna zdánlivě nepodstatných návyků a rituálů během dne může dodat sílu jemně, ale odhodlaně nasměrovat náš život směrem, kterým chceme, aby se ubíral. Vytváření každodenních rituálů může být tvůrčí a důležitou praxí a vyžaduje rovnováhu, která ctí všechny cykly, jež jsou životu vlastní. Stejně jako vítáme slunce a ctíme nový a neomezený potenciál, který nám den může přinést, ctíme také noc, kdy je vše klidné a my si můžeme odpočinout. Když si na tom dáváme záležet, ctíme tím také lásku k sobě samým a (aniž bychom se snažili být příliš produktivní, protože to může ve skutečnosti tlumit naši čchi a stresovat nás) můžeme být přirozeně dlouhodobě kreativnější.

Žaludek 7:00-9:00

Naše dny obvykle začínají s východem slunce, a pokud vstáváme se sluncem, můžeme doufat, že získáme více energie a jasnosti, což je ideální způsob, jak začít své dny. Rád se snažím začínat den afirmací: Jsem dost. Tímto způsobem si připomínám, že už jen moje existence stačí k tomu, abych toho pro nadcházející den dosáhla, což mi brání v tom, abych se tloukla do hlavy za všechno, co nestihnu, což znamená, že toho nakonec obvykle udělám mnohem víc, než jsem vůbec měla v úmyslu.
V čínské medicíně vládne hodinám mezi sedmou a devátou hodinou ranní žaludek. Začít den zdravou snídaní je zásadní; něco syrového a s láskou připraveného, jako je ovocný salát s čerstvou mátou a jogurtem, může změnit celý den.
K nerovnováze dochází, když jsme příliš úzkostliví nebo přebíráme energii druhých, aniž bychom si dovolili užívat života. Dechová meditace na čakry, kundaliní jóga nebo lehký čchi-kung tuto oblast uvolní a pomůže nám být nevinní a skákaví jako dítě.

Slezina 9:00-11:00

V této době jsme obvykle přirozeně nejproduktivnější, i když se opět musíme vyvarovat přílišných starostí a udržovat své záměry pro tento den jasné a pozitivní, abychom neuvízli v negativních vzorcích, které by se mohly v průběhu dne stupňovat. Obecně je to čas, kdy se můžete pohybovat warpovou rychlostí, pokud se k tomu chystáte, ale udržujte se hraví a nepřipoutaní k příliš pevnému cíli.
Pracovní meditace, zejména práce na meditaci země, pomůže vyrovnat tento prvek ve vašem těle, protože mu vládne Země. To vám pomůže být uzemněni, v klidu a očištěni.

Srdce 11:00-13:00 hod.

Toto je ideální čas na posezení venku s přáteli nebo rodinou, kdy se můžete vyhřívat na slunci a jíst své největší jídlo, když jsou oheň vašeho těla a radost srdce na vrcholu. Je to také doba, kdy, pokud pociťujeme slabost srdeční energie, můžeme trpět bušením srdce, pokud pracujeme nad své možnosti a neděláme si dostatečné přestávky.

Tenké střevo 13.00-15.00 hod.

Po vydatném (slovní hříčka) obědě je to doba, kdy má tělo optimální čas na zdravou stolici. Je to také vhodná doba na výživnou svačinu, abychom do sebe dostali vitaminy. Poté, co jste dosáhli nejproduktivnější části dne, je nyní čas na kreativní, ale zároveň relaxační činnosti a také na společenské setkání. Naše tělo se v této době zpomalí a bude více ospalé. Možná si dokonce budete chtít dopřát rychlou siestu, v závislosti na tom, jak horká je země, ve které žijete, a rozdělit si den na dvě části, díky čemuž budete mít pocit, že ze svého dne vytěžíte mnohem více, než už máte!

Močový měchýř 15.00-17.00 hod.

Buď čas pro budování druhého dechu, nebo případně čas pro zamyšlení a studium vašich hlubších obav. Močový měchýř a nerovnováha a disharmonie v močovém měchýři mohou vést k obavám, což je třeba prozkoumat prostřednictvím výkladu snů a jungovské analýzy. Zapisování vašich obav a případných citlivostí v tomto období zřejmě pomůže jejich odchodu do moči. Jste-li ve svém vodním živlu vyrovnaní, bude to čas pro šetření energií a odpočinek, případně začnete mít svázané poslední úkoly.

Ledviny 17:00-19:00

Další vodní živel, toto je čas, kdy můžete znovu nabrat energii, smát se, zpívat a tančit, ale s hlubším pochopením a svobodnějším způsobem o sobě, když se připravujete na noc a večerní jídlo. Je to čas odvahy a uvědomění si sebe sama, protože vzrušení a překážky dne jsou všechny, ale čelí.

Perikard 19:00-21:00 hod.

Je to čas na večerní jídlo, společnost, zpěv, večerní meditaci a láskyplnou a zdravou sexuální intimitu! Čas před spaním je dobou, kdy uctíváme božskou ženskost pomocí ochránce srdce; osrdečníku. Tehdy dodáváme vděčnost a otevíráme se vnímavosti, modlíme se za své blízké a vyzařujeme snad nejsilnější výron energie od začátku dne.
V těchto chvílích jsou nejlepší ohňové obřady, písně a čakrové meditace, je to čas, kdy se obracíme dovnitř a zcela přijímáme každou část sebe i ostatních; nesnažíme se o pokrok, nesnažíme se uspět, ale jen odpočíváme ve své podstatě a pod kobercem hvězd.

Trojitý spalovač 21.00-23.00 hod.

Jak se dostáváme hlouběji do noci, oslavy končí nebo nás možná volá postel, vládne nám Hrudník, Břicho a Pánev. Hrudník řídí příjem, břicho přeměnu a pánev vylučování. Je to nejsilnější období pro transformaci blokád a získání vhledu a velkého vnitřního poznání.

Žlučník, Játra, Plíce a Tlusté střevo 23:00-7:00 hod.

I když možná budeme spát, čas Žlučníku stojí za to, abychom si zaznamenali své sny, protože může být disharmonický, pokud mu vládne hněv, stejně jako čas Jater, mezi 1. a 3. hodinou ranní. Pokud se probudíte mezi oběma těmito stavy, může to znamenat, že se vám vyhýbá potlačovaný hněv, který je třeba řešit.
Kovový čas plic je čas, kdy je naše mysl (paradoxně vzhledem k tomu, že většinou spíme) nejbystřejší a nejproduktivnější. Probuzení ve tři hodiny ráno a práce až do pěti hodin ráno může být neuvěřitelně produktivní; když nás živí naše sny, ale zbytek světa spí, je to skutečně hodina čarodějnic. Pokud to sami vyzkoušíte, pravděpodobně zjistíte, že se budete cítit ostře probuzeni a budete mít skvělý přehled pro tvůrčí nebo náročné projekty, které vyžadují maximální výkon mysli.

A konečně, tlusté střevo mezi 5. a 7. hodinou ranní. Tento čas před východem slunce může být optimální dobou pro vstávání, kdy jsou naše sny ještě blízko povrchu a my jsme nejlépe reflektující. Je to také nejlepší doba k probuzení a vypití sklenice nebo dvou teplé vody s citronovou šťávou k pročištění organismu, než přerušíte půst a zahájíte veškeré rituály pro nadcházející den.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/01/09/this-is-how-the-chinese-body-clock-works/

Zpět