6088 Proč na britském venkově vyrůstají kovové sloupy? Arthur Parashar

[ Ezoterika ] 2024-03-14

Lidé jsou již dlouho posedlí myšlenkou, že ve vesmíru nejsme sami - což je důvod, proč výskyt náhodných kovových sloupů na britském venkově vyvolal nové teorie o tom, zda třetí druh skutečně existuje. Minulý víkend byla další záhadná lesklá stříbrná stavba spatřena chodci na Hay Bluff poblíž města Hay-on-Wye. Byla to poslední z řady bizarních staveb, které se objevily, s pilíři také spatřenými na pláži na ostrově Wight, na vrcholu Glastonbury Tor, uprostřed kamenného kruhu Merry Maidens v Cornwallu a na polích v národním parku Dartmoor. Výskyty, které se pohybují od roku 2020 do minulého víkendu, vedly k mnoha spekulacím o tom, kdo je tam umístil a proč, přičemž někteří dokonce uvažovali o tom, zda by objekty mohly být mimozemského původu. Místní stavitel Craig Muir, který objevil 10 stop vysoký monolit trčící z bahna, řekl, že se při procházce domníval, že je to "nějaký druh UFO". Poslední pozorování zůstává zahaleno tajemstvím, protože se nikdo nepřihlásil k odpovědnosti za velšský kovový sloup, který se nápadně podobá tomu, který se objevil ve filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. Sloupy se objevily ve Velké Británii poté, co se v roce 2020 po celém světě objevila řada monolitů, včetně Rumunska a pouště v Utahu.

Zastánci konspiračních teorií věří, že za těmito stavbami stojí mimozemšťané, ale jiní spekulují, že by je uprostřed noci mohly shazovat helikoptéry. Vzhledem k tomu, že na vrchol kopce není možné vyjet autem, pan Muir navrhl, že ho mohla odvézt skupina lidí, nebo ho vrtulník vysadit na místě. "Nezdálo se, že by to tam někdo hodil, místo toho to bylo přesně uloženo do země," řekl. "Kolem něj však nebyly žádné zjevné stopy a člověk by si myslel, že kolem něj bude spousta nepořádku, ale nebyl." Nejnovější objev je podobný struktuře nalezené v Compton Bay na ostrově Wight před čtyřmi lety. Řada fotografií z různých úhlů naznačovala, že monolit je zahrabaný v písku a nabízí dokonalý odraz. Jak se objekt ocitl na pláži, nebylo jasné, protože je přístupná pouze po pěšině. Místní obyvatelé se rychle ptali, zda byly snímky monolitu zveřejněné na sociálních sítích "upraveny ve photoshopu", nebo zda šlo jen o "pozdní aprílový žert".

width=


Fotografka Alice Williamsová však trvala na tom, že je skutečný, a sdílela snímky osm stop vysoké stavby při západu slunce v místní skupině na Facebooku. 12. prosince 2020 narazil obyvatel Luke Brown na další impozantní monolit v Cornwallu a pořídil video kovového předmětu. Řekl: "Byl jsem v šoku a úžasu, když jsem našel monolit uprostřed kamenného kruhu Veselých dívek při západu slunce, projednou jsem zrovna nechal fotoaparát doma. "Byla to nádherná věc, ale nemohu se ubránit myšlence na škody, které mohly být způsobeny na této krásné chráněné přírodní památce." Veselé panny, známé také jako Dawn´s Men (Muži úsvitu) - pravděpodobně zkomolenina kamenného tance Cornish Dans Maen - je pozdně neolitický kamenný kruh. Pouhý den před zachycením monolitu v Cornwallu byl další sloup spatřen také v národním parku Dartmoor v Devonu.

Stavby si na Dartmooru všimla fotografka Sarah Clarkeová, která zachytila snímek monolitu a poté jej zveřejnila na X, dříve Twitteru.

Své sledující ujistila, že snímek nebyl vytvořen pomocí softwaru photoshop, a uvedla: "Velmi vzrušující ráno - je to skutečná věc. "Každý, kdo mě zná, ví, že Photoshop prostě neumím, takže si to ode mě vezměte." Mark Bullock, který se šel na sloup podívat sám, řekl, že jeho vyhlídka na kopci vypadala, jako by "něco nebylo v pořádku s oblohou". Dodal: "Bylo to trochu surrealistické." Národní park Dartmoor po příspěvku paní Clarkeové monolit rychle odstranil s tím, že vřesoviště je chráněno. Pouhých 48 hodin před pozorováním Dartmooru byl další podobný monolit spatřen na vrcholu kopce v Glastonbury s vyrytým nápisem "Not Banksy". Turisté objevili velkou stříbrnou stavbu na Glastonbury Tor - starobylém kopci spojeném s králem Artušem a keltskou mytologií. Předpokládá se, že monolit tam byl umístěn přes noc, než byl poražen poryvem větru.

Na lesklém trojúhelníkovém sloupu je šablonová kresba krysy, podobná stylu, který používal pouliční umělec Banksy. Michelle Cowbourne si všimla kovové konstrukce na místě National Trust při své pravidelné ranní procházce. "Šla jsem po dlouhém svahu a tohle bylo na druhé straně, a když jsem to uviděla, nemohla jsem uvěřit svým očím," řekla. Byly tam dva velké kovové šrouby, ale nebyly správně připevněny k zemi. "Je to velký kus kovu a byl opravdu těžký," dodala Cowbourneová. První sloup v Utahu byl původně spatřen v roce 2020 státními úředníky pro divokou zvěř, kteří pomáhali spočítat ovce tlustorohé z vrtulníku. Když stavba náhle zmizela, mnozí si mysleli, že je to dílo mimozemšťanů. Fotograf však později prozradil, že viděl čtyři muže, jak odstraňují sloup z odlehlé oblasti Red Rock ve Spanish Valley v Utahu. Dva týdny poté, co byl sloup z Utahu objeven, se na kopci Batca Doamnei v Rumunsku objevil další záhadný monolit, tentokrát 13 stop vysoký. Není známo, odkud pocházejí monumenty, ale někteří se domnívají, že se jedná o poctu filmu 2001: Vesmírná odysea.

V knize Arthura C. Clarka se na Zemi objevuje monolit a dává moudrost skupině opic.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/14/why-are-metal-pillars-popping-up-in-the-british-countryside/

Zpět