5871 Obžalován ze zločinu z nenávisti za useknutí hlavy Satanské soše v Iowě Belle Carter

[ Ezoterika ] 2024-02-06

Prokurátoři okresu Polk obvinili bývalého bojovníka amerického námořnictva a instruktora z ˝zločinu z nenávisti˝ poté, co 14. prosince usekl hlavu pomníku rohatého božstva Bafometa v Kapitolu v Iowě. Potom hlavu sochy hodil do koše.

Michael Cassidy byl den po dekapitaci obviněn z trestného činu čtvrtého stupně, ale byl informován, že může být odpovědný za další obvinění. Naposledy byl obviněn ze závažnějšího trestného činu - trestného činu třetího stupně. Bylo také poznamenáno, že čin byl spáchán ˝v porušení individuálních práv˝ podle zákona o trestných činech z nenávisti v Iowě. Podle zástupkyně státního zastupitelství okresu Polk Lynn Hicks ˝důkazy ukazují, že obžalovaný učinil prohlášení pro orgány činné v trestním řízení a veřejnost, že zničil majetek kvůli náboženství oběti˝ - což vedlo k obvinění ze zločinů z nenávisti.

Podle Hickse by náklady na výměnu sochy Baphometa vytvořené Satanským chrámem byly mezi 750 a 1 500 $. Neteistická náboženská organizace podala svůj vlastní odhad škod a uvedla, že výměna sochy by stála 3 000 dolarů. ˝Moje svědomí je v zajetí Božího slova, nikoli byrokratického nařízení. A tak jsem jednal,˝ řekl tehdy Cassidy, který tvrdil, že se dopouští činu ˝křesťanské občanské neposlušnosti˝. Od zveřejnění již získal 114 529 $ na svou právní obranu v rámci fundraisingové kampaně GiveSendGo. Řekl, že se lidé musí probudit a uvědomit si, co se děje ve světě:
˝Možná si myslí, že je to vtip, že nás vytočili, ale ďábel je skutečný a my musíme být připraveni.˝

R. David Younts, jeden z Cassidyho právníků, řekl Fox News Digital, že doufá, že úřad okresního státního zástupce odmítne obvinění proti jeho klientovi. ˝Je hlubokým zklamáním, že můj klient je terčem tohoto typu obvinění,˝ řekl Younts. ˝Jeho nenásilné činy byly motivovány jeho upřímnou a hluboce zakořeněnou náboženskou vírou. Nic z toho, co udělal, nebylo zaměřeno na konkrétního jednotlivce, nebo organizaci. Doufám, že okresní státní zastupitelství pečlivě přezkoumává fakta tohoto případu, obžalobu odmítne.˝

Další právnička z Cassidyho právního týmu, Sara Pasquale, v soudních podáních poukázala na to, že Satanský chrám, který organizoval pohanské představení, měl v úmyslu ˝vyvolat silné emoce a podněcovat ostatní˝.

Socha byla součástí výstavy organizované Satanským chrámem v Iowě a povolená státem během prázdnin. Instalace vyvolala silnou kritiku ze strany státních a národních vůdců, včetně guvernéra Kim Reynoldse a republikánského kandidáta na prezidenta Rona DeSantise. V prohlášení po zničení sochy Reynoldsová uvedla, že sochu považuje za ˝naprosto závadnou˝, ale že nejlepší reakcí na závadnou řeč je více mluvit a modlitby.

Soudní záznamy ukazují, že Cassidy má být obžalován 15. února.

Cassidy kritizuje kritiky za ˝překomplikování˝ situace a vyzývá lidi, aby se pevně postavili zlu. Pětatřicetiletý ˝vandalizér˝, který strhl postavu s kozí hlavou používanou k zastupování Satana, vyzval ty, kteří hájí předvádění v souladu s ústavními právy, že ˝přehnaně komplikují˝ situaci.

˝Lidé začnou příliš komplikovat pravdu, a to, že Bůh je velký a měl by být ctěn a ďábel je zlý a neměl by být ctěn,˝ řekl Christian Post. ˝Myslím, že se lidé svazují do uzlů ve snaze ospravedlnit to, a je to opravdu mnohem jednodušší.˝ Cassidy také prozradil, že nezačal okamžitě strhávat vitrínu. Podle něj si nejprve prohlédl otevřené dveře u sochy a cítil nutkání něco udělat. ˝Nechci jednoho dne vést rozhovor s Ježíšem, aby řekl: ´Hej, byla tam tato socha a ty jsi věděl, že je špatné, ale bál jsi se světských věcí a světských následků. Styděl ses za mě a můj odpor k ďáblu,˝ argumentoval. Reprezentant státu Iowa Jon Dunwell na X zveřejnil, že ačkoli on osobně shledává oltář ´klasifikovaný jako zlý´, nemyslí si, že je na místě, aby se do toho vláda zapojovala. ˝Pro mě bych měl raději zlý, rouhačský projev, nebo vůbec žádný projev, než aby stát diktoval, co považuje za vhodné,˝ uvedl Dunwel. Cassidy si však stál pevně za tím, že jen proto, že satanisté zaškrtli všechna políčka, aby mohli být vystaveni v Kapitolu státu Iowa, neznamená, že by si socha zasloužila být držena jako betlém, nebo vystavena na vládním pozemku, zejména během vánočního období. ˝Ďábel je zlý a neměli bychom předstírat, nebo se chovat, jako by se rovnal betlému,˝ řekl.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/06/charged-with-hate-crime-for-decapitating-iowa-satanic-statue/

Zpět