5848 "Aljašský trojúhelník", kde od roku 1970 zmizelo 20 000 lidí Bethan Sexton

[ Ezoterika ] 2024-02-08

V řídce osídlené oblasti Aljašky, která je domovem stovek pozorování UFO a "bigfootů", zmizelo od roku 1970 20 000 lidí. Zatímco o Bermudském trojúhelníku, části oceánu v Karibiku známé záhadnými leteckými a lodními neštěstími, slyšeli mnozí, takzvaný Aljašský trojúhelník se podařilo veřejnosti z velké části utajit, přestože počet pohřešovaných osob je více než dvojnásobný oproti celostátnímu průměru.

Oblast, která se nachází mezi městy Juneau, Anchorage a městečkem Barrow, je údajně ohniskem paranormální aktivity. Vysvětlení podivných jevů se pohybují od mimozemské aktivity až po silná elektromagnetická pole, podobná těm, která se nacházejí v Bermudském trojúhelníku. Místní legendy hovoří o "sněžném muži", který terorizuje města. Patří k nim i osada Portlock na jižním okraji poloostrova Kenai, která byla v 50. letech 20. století opuštěna poté, co byli vesničané "napadeni a zabiti" neznámým tvorem, kterého nazývali Nantinaq.

V posledních letech se však tato oblast stala dějištěm tisíců nevysvětlitelných zmizení. Přestože je Aljaška obydlena pouze z jednoho procenta, je zde podle World Population Review zdaleka nejvíce pohřešovaných osob ve srovnání s ostatními státy - v průměru 42,16 na 100 000 obyvatel. Dalším státem s nejvyšším počtem pohřešovaných osob je Arizona s 12,28, což je dvojnásobek celostátního průměru 6,5 osoby na 100 000 obyvatel.

Jedno z prvních zmizení, které vzbudilo o Aljašský trojúhelník zájem, bylo v roce 1972, když američtí poslanci Hale Boggs a Nick Begich spolu se svým asistentem a pilotem zmizeli po podezřelé havárii letadla. Předpokládá se, že skupina cestovala z Anchorage do Juneau, když se zřítila, ačkoli navzdory téměř 40dennímu pátrání nebyly nalezeny žádné trosky ani těla.

V nedávné době zmizela 43letá Shanna Omanová, která byla 3. června 2019 na návštěvě u kamarádky ve Fairbanksu. Omanová se domluvila s kamarádkou na odvozu domů, ale nikdy se nedostavila a domů se nevrátila. Odešla bez jakýchkoli věcí, nebo svého psa a její zmizení zmátlo úřady, které po ní několik dní pátraly s využitím vrtulníků a psích jednotek.

V bezpečí nejsou ani zkušení outdooroví turisté. V roce 2011 se 43letý horský záchranář Gerald DeBerry vydal se skupinou do Bílých hor asi 70 mil severně od Fairbanksu pátrat po pohřešované ženě, ale z výpravy se už nevrátil. O rok později byla jeho čtyřkolka objevena s vypnutým motorem, ale po majiteli nebylo ani stopy.

Jako vysvětlení hromadných zmizení v oblasti se objevily různé konspirační teorie. Terénní výzkumník Ken Gerhard řekl televiznímu kanálu History Channel, že trojúhelník by mohl být "hnusný vír", oblast ve tvaru kosočtverce se zvýšenou elektromagnetickou silou. Řekl: "Teorie říká, že tyto konkrétní oblasti jsou nabité geoelektromagnetickou energií a že hojnost elektromagnetické energie má za následek některé podivné věci.

Nový dokumentární film stanice Discovery vedl rozhovory s lidmi s přesvědčivými paranormálními zážitky. Patří mezi ně i Wes Smith, který viděl "velmi podivné" trojúhelníkové objekty, které létaly, aniž by vydávaly jakýkoli zvuk. Řekl: "Je to, jako by všechno, co vás kdy učili, vyletělo oknem, protože jak je to možné?

Odbornice na UFO Debbie Ziegelmeyerová řekla deníku Daily Star, že Aljaška je pro mimozemšťany "atraktivní" díky své řídké populaci.
"Mohou si jít, kam chtějí," řekla Debbie, která je vyšetřovatelkou hvězdného týmu MUFON. "V tom je Aljaška přitažlivá.

MUFON se domnívá, že mimozemšťané se mohou snažit špehovat vojenskou techniku, která je k vidění v aljašském trojúhelníku, a poukazuje na nárůst počtu pozorování UFO od druhé světové války. Jedním z největších zmizení byla ztráta 44 vojáků na palubě letadla Douglas C-54 Skymaster na cestě z Aljašky do Montany. Navzdory jedné z největších společných pátracích a záchranných misí kanadských a amerických úřadů se nikdy nepodařilo najít žádnou stopu.

Mezitím kryptozoolog Cliff Barackman sdělil, že v aljašské divočině se může skrývat "cokoli a jakékoli velikosti". Řekl: "Sněžní muži mají na Aljašce v podstatě volné pole působnosti, protože mají tak fantastické prostředí a tak málo lidí, kteří by jim mohli konkurovat.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/08/alaska-triangle-where-20000-people-have-vanished-since-1970/

Zpět