5795 Krvavá lázeň pro mainstreamová média Michael Snyder

[ Ezoterika ] 2024-01-25

Měl by být někdo z nás překvapen, že zpravodajský průmysl zasáhla masivní vlna propouštění? Průzkum za průzkumem ukazuje, že Američané ztratili důvěru v mainstreamová média a miliony z nás se rozhodly obrátit na jiné zdroje zpráv a informací. Zpravodajské stanice hlavního proudu již léta ztrácejí diváky a čtenáře a nyní mnoho z největších jmen ve zpravodajském průmyslu přichází o závratné částky. Bylo jen otázkou času, kdy se staneme svědky rozsáhlého propouštění, a teď je to tady.

Samozřejmě to nejsou jen mainstreamová média, kdo propouští. Podle společnosti Challenger, Gray & Christmas byl počet propouštění ve Spojených státech v roce 2023 o 98 % vyšší než v roce 2022... Tempo propouštění ze strany amerických zaměstnavatelů se v roce 2023 zrychlilo a počet propuštěných zaměstnanců se oproti předchozímu roku zvýšil o 98 %. Vyplývá to z nové zprávy zveřejněné společností Challenger, Gray & Christmas, podle níž společnosti v loňském roce plánovaly propustit 721 677 zaměstnanců, což představuje výrazný nárůst oproti 363 832 propuštěným zaměstnancům v roce 2022.

Problém by se mohl v roce 2024 ještě zhoršit, protože trh práce nadále oslabuje tváří v tvář vysokým úrokovým sazbám a tvrdohlavé inflaci. Je však pravda, že zpravodajský průmysl je zasažen obzvláště tvrdě. Například časopis Time právě oznámil, že bude propouštět zaměstnance ˝v několika odděleních včetně redakce, techniky, prodeje a TIME Studios˝... Časopis Time Magazine v úterý propustil neurčitý počet zaměstnanců napříč odděleními, což generální ředitelka Jessica Sibleyová označila za ˝nezbytný krok, který musíme učinit, abychom posunuli naše podnikání vpřed a zlepšili naši finanční pozici˝. V interní zprávě zaměstnancům, kterou získal Max Tani ze Semaforu, Sibleyová oznámila snížení počtu zaměstnanců. ˝Dnes jsme učinili obtížné rozhodnutí zrušit funkce v několika odděleních včetně redakce, technického oddělení, prodeje a studia TIME,˝ napsal Sibley zaměstnancům. ˝Jsme nesmírně vděční za přínos těchto talentovaných členů týmu během jejich působení v TIME.˝

Když jsem byl malý, časopis Time byl velmi uznávaný a rodiče měli často jeho výtisk na stolku. Nyní však umírá stejně jako zbytek mainstreamových médií. Stačí se podívat, co se děje s největšími novinami v Kalifornii. Los Angeles Times se rozhodly zrušit ˝o něco více než 20 % redakce˝... Los Angeles Times v úterý, kdy se jejich nejvyšší vedení potýkalo s tím, co tento týden označilo za ˝finanční krizi˝, zahájily kolo bolestivého propouštění v celé redakci, což má být jedno z nejzávažnějších snížení počtu zaměstnanců za 142 let existence novin. Osoba obeznámená se situací sdělila CNN, že škrty se dotknou nejméně 115 novinářů, což je o něco více než 20 % redakce. Přibližně 94 z těchto škrtů se bude týkat zaměstnanců odborové organizace, uvedl šéf odborů Matt Pearce, což znamená, že propuštěna bude čtvrtina odborů.

Měli bychom být smutní z toho, že Los Angeles Times se rozpadají? Myslím, že ne.

Jinde Paramount plánuje dát sekeru stovkám zaměstnanců... V souvislosti se spekulacemi o své budoucnosti přistoupí Paramount Global v únoru k nové vlně snižování počtu zaměstnanců, uvedly zdroje serveru Deadline. Škrty se prý dotknou stovek zaměstnanců napříč celou společností. Již několik dní se hovoří o tom, že Paramount chystá propuštění asi 800 zaměstnanců. Následovala prosincová zpráva WSJ, že společnost uvažuje o možném zrušení více než 1 000 pracovních míst na začátku roku 2024, aby omezila náklady. Paramount je mateřskou společností CBS, a tak je pravděpodobné, že se zpravodajská divize CBS brzy ještě zmenší.

Zpravodajská divize NBC se samozřejmě také zmenšuje... NBC News propustila několik desítek zaměstnanců, což je poslední z desítek společností, které začaly nový rok špatnými zprávami pro své zaměstnance, potvrdil v pátek deník USA TODAY. Zdroj obeznámený s plány uvedl, že zaměstnanci dostali 60denní výpovědní lhůtu a dostanou odstupné a outplacement.

Sportovní žurnalistika se také ocitla v těžkých časech.
V tuto chvíli se zdá, že budoucnost časopisu Sports Illustrated je značně nejistá a mnoho zaměstnanců časopisu si nyní bude hledat nové zaměstnání... Budoucnost kultovního časopisu Sports Illustrated vypadala v pátek hrozivě poté, co vydavatel oznámil hromadné propouštění.

Skupina Arena Group - kterou rozbouřily zprávy o tom, že legendární časopis zveřejňuje obsah vytvořený umělou inteligencí - přiznala, že nezaplatila čtvrtletní licenční platbu ve výši 3,75 milionu dolarů společnosti Authentic Brands Group, která měla být uhrazena tento týden. V důsledku toho veřejně obchodovaná společnost Arena ve čtvrtek oznámila, že provede ˝výrazné snížení˝ počtu svých zaměstnanců o více než 100 novinářů. Všechny příběhy, o které jsem se s vámi právě podělil, se staly během posledních sedmi dnů.

Je šílené, jak rychle se nyní věci vyvíjejí.
Samozřejmě i mnoho dalších odvětví propouští zaměstnance. Dnes jsme se dozvěděli, že společnost SolarEdge propustí přibližně 16 % svých zaměstnanců... Společnost SolarEdge, která vyrábí střídače pro solární panely, propustí přibližně 16 % svých zaměstnanců. Společnost v neděli uvedla, že zhruba 900 lidí přijde o práci v rámci restrukturalizačního plánu, ˝jehož cílem je snížit provozní náklady a přizpůsobit strukturu nákladů současné dynamice trhu˝. Ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry (SEC) označila podmínky v odvětví za ˝náročné˝.

Společnost Vroom Automotive propustí ˝většinu svých zaměstnanců˝, protože trvale ukončí provoz ojetých vozidel... Společnost Vroom Automotive v pondělí večer ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzu cenných papírů a v oznámení na svých internetových stránkách uvedla, že ukončila činnost prodejce ojetých vozidel poté, co mu společnost Ally pozastavila úvěrovou linku. Společnost Vroom již nebude prodávat žádná svá vozidla. Své zásoby bude prodávat na velkoobchodním trhu. Propustí většinu svých zaměstnanců. Zachová si pouze svou platformu pro poskytování subprime úvěrů na automobily United Auto Credit (UACC) a platformu pro nabízení ojetých vozidel CarStory, jejímiž klienty jsou ostatní prodejci ojetých vozidel.

Zdá se, že americká ekonomika dosáhla kritického bodu zvratu. Ekonomické vyhlídky pro rok 2024 nejsou vůbec dobré a zaměstnavatelé se předhánějí ve snižování počtu zaměstnanců v očekávání toho, co přijde. Pokud máte v současné době dobrou práci, které si vážíte, držte se jí co nejpevněji. Chystá se mnohem více propouštění a vy nechcete být bez židle, až přestane hrát hudba.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/01/25/it-is-a-bloodbath-for-the-mainstream-media/

Zpět