5097 PŘÍBĚH NA POHLED Dr. Josepha Mercola

[ Ezoterika ] 2023-09-11

Robert Epstein je psycholog vyškolený na Harvardu, který odhalil, jak Google manipuluje veřejným míněním prostřednictvím jejich vyhledávače, aby mohl změnit výsledek voleb a mnoho dalších důležitých oblastí. Jeho výzkum ukazuje, jak Google používá nové techniky manipulace, které v historii lidstva nikdy předtím neexistovaly. Pokud by to nebylo dost špatné, tyto nástroje jsou pomíjivé a nezanechávají žádnou papírovou stopu o svém úskočném chování

Podle Epsteinových výpočtů v roce 2020 měl Google před prezidentskými volbami v USA schopnost přesunout 15 milionů hlasů. Protože se Google stal každodenním nástrojem, který se používá pro více než 90 % vyhledávání po celém světě, od roku 2020 společnost pravděpodobně určila výsledky 25 % celostátních voleb ve světě. Návrhy vyhledávání - zobrazené v rozbalovací nabídce, když začnete psát hledaný výraz - jsou dalším mocným manipulačním nástrojem, který dokáže proměnit rozdělení nerozhodnutých voličů v poměru 50:50 na rozdělení 90:10, přičemž nikdo nemá nejmenší tušení, že byl zmanipulován.

Google - Diktátor jako dosud nikdo jiný
Robert Epstein, který získal titul Ph.D. v psychologii na Harvardu v roce 1981 a působil jako bývalý šéfredaktor v Psychology Today, nyní je vedoucím výzkumným psychologem v Americkém institutu pro výzkum chování a technologie, kde v posledním desetiletí pomáhal odhalovat manipulativní a klamavé praktiky Googlu. Vysvětluje, co ho přivedlo k zájmu o vyšetřování monopolu internetového vyhledávání:

̋V roce 2012, 1. ledna, jsem od Googlu obdržel několik e-mailů, že moje webové stránky obsahují malware a že nějakým způsobem blokují přístup. To znamená, že jsem se dostal na jednu z černých listin Google. Můj web obsahoval nějaký malware. Bylo docela snadné se toho zbavit, ale ukázalo se, že je těžké se dostat z černé listiny Google. To je velký problém. Začal jsem se na Google dívat trochu jinak. Přemýšlel jsem..

1. proč o tom informovali mě a ne nějakou vládní agenturu nebo nějakou neziskovou organizaci? Proč mě upozornila soukromá společnost? Jinými slovy, kdo udělal z Googlu šerifa internetu?

2. dozvěděl jsem se, že nemají oddělení služeb zákazníkům, což se zdálo velmi zvláštní, takže pokud máte problém s Googlem, máte problém, protože vám nepomáhají problém vyřešit. Dozvěděl jsem se také, že ačkoli se můžete dostat na černou listinu ve zlomku sekundy, může trvat týdny, než se z černé listiny dostanete. Zkrachovaly některé podniky, které se dostaly na černé listiny, zatímco se snažily problém napravit.

Věc, která mě opravdu zaujala - protože jsem celý život programátor - nemohl jsem přijít na to, jak blokují přístup na můj web, nejen prostřednictvím svých vlastních produktů... Nejen Google.com, vyhledávač nebo přes Chrome, což je jejich prohlížeč, ale přes Safari, což je produkt Apple, přes Firefox, což je prohlížeč provozovaný neziskovou organizací Mozilla. Jak Google blokoval přístup tolika různými prostředky?

Začal jsem se více zajímat o společnost a později v roce 2012 jsem náhodou hledal literaturu, která se týkala síly hodnocení ve vyhledávání na ovlivnění prodeje. Bylo to na poli marketingu a bylo to prostě úžasné. Jinými slovy, pokud byste se mohli posunout o další stupeň v jejich výsledcích vyhledávání, mohlo by to znamenat rozdíl mezi úspěchem nebo neúspěchem vaší společnosti; může to znamenat mnohem vyšší příjem. Počáteční výzkum říkal, že lidé skutečně důvěřují výsledkům vyhledávání s vyšším hodnocením.

Jednoduše jsem položil otázku. Zajímalo by mě, jestli, když lidé důvěřují výsledkům vyhledávání na vyšších pozicích, mohu pomocí výsledků vyhledávání ovlivnit názory lidí, možná i jejich hlasy. ̋
🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭
Epstein zjistil během svého následného výzkumu, který začal v roce 2013, že ano, zkreslené výsledky vyhledávání lze skutečně použít k ovlivnění veřejného mínění a ovlivnění nerozhodnutých voličů. Síla toho vlivu byla navíc šokující. Nakonec také zjistil, jak je Google schopen blokovat přístup k webovým stránkám v jiných prohlížečích, než je jejich vlastní. Jeho zjištění byla zveřejněna v roce 2016 v U.S. News & World Report. 1

Síly Google představují vážné hrozby pro společnost

Pravomoci společnosti Google představují pro společnost tři konkrétní hrozby:

1. Jsou to sledovací agentury s významnými, ale skrytými dohledovými pravomocemi.
Jak poznamenal Epstein:

̋Vyhledávač... Peněženka Google, Dokumenty Google, Disk Google, YouTube, to jsou sledovací platformy.
Jinými slovy, z jejich pohledu hodnota těchto nástrojů spočívá v tom, že jim poskytují více informací o vás. Sledování je to, co dělají. ̋

2. Jsou to cenzurní agentury se schopností omezit nebo zablokovat přístup k webovým stránkám přes internet, a tak rozhodovat o tom, co lidé mohou a nemohou vidět. Mají dokonce schopnost blokovat přístup do celých zemí a k internetu jako celku. Nejdrtivějším problémem tohoto druhu internetové cenzury je to, že nevíte, co nevíte. Pokud je určitý typ informací odstraněn z vyhledávání a vy nevíte, že by někde měl existovat, nikdy je nebudete hledat. A věděli byste při vyhledávání informací online, že určité webové stránky byly z výsledků vyhledávání odstraněny? Odpověď je, že ne.

Například Google již poměrně dlouho investuje do úložišť DNA a přidává informace o DNA do našich profilů. Podle Epsteina Google převzal národní úložiště DNA, ale články o tom - které citoval ve svých vlastních spisech - všechny zmizely.

3. Mají moc manipulovat veřejným míněním prostřednictvím hodnocení ve vyhledávání a jinými prostředky.

Epstein: ̋To je pro mě to nejděsivější, protože Google utváří názory, myšlení, přesvědčení, postoje, nákupy a hlasy miliard lidí po celém světě, aniž by kdokoli věděl, že tak činí... a možná ještě více šokující, aniž by po sobě zanechal papírovou stopu, kterou by úřady mohly dohledat.

Používají nové techniky manipulace, které nikdy předtím v historii lidstva neexistovaly a jsou z větší části podprahové... ale neprodukují drobné posuny. Způsobují obrovské změny v myšlení lidí, a to velmi rychle. Některé z technik, které jsem objevil, patří k největším behaviorálním účinkům, jaké kdy byly v behaviorálních vědách objeveny. I když je sledování primární činností společnosti Google, jejich příjmy - které přesahují 130 miliard dolarů ročně - pocházejí téměř výhradně z reklamy. Všechny osobní údaje, které jste jim poskytli prostřednictvím jejich různých produktů, jsou prodávány inzerentům, kteří hledají konkrétní cílové publikum.

Jak může Google změnit vaše vnímání bez vašeho vědomí
Epsteinovy kontrolované, randomizované, dvojitě zaslepené a vyvážené experimenty odhalily řadu různých způsobů, jak může Google posunout veřejné vnímání. První efekt, který objevil, se nazývá SEME, což je zkratka pro efekt manipulace vyhledávače. Úplný popis základního experimentu použitého k identifikaci tohoto efektu si prosím poslechněte v rozhovoru.

Stručně řečeno, cílem jeho experimentu bylo zjistit, zda výsledky vyhledávání zaměřené na konkrétního politického kandidáta dokážou změnit politický názor a sklony uživatelů.


"Když jsme to poprvé udělali, předpovídal jsem, že dojde k posunu, protože lidé důvěřují výsledkům vyhledávání s vyšším hodnocením a samozřejmě jsme výsledky vyhledávání přizpůsobili tak, že jako první lidé klikali na vysoce hodnocený výsledek vyhledávání, který ho spojil s webovou stránkou, díky níž jeden kandidát vypadal mnohem lépe než druhý...
Předpověděl jsem, že bychom mohli dosáhnout posunu volebních preferencí o 2 % až 3 %. Byl jsem úplně mimo. Dostali jsme... posun o 48 %, což jsem si myslel, že musí být chyba, protože to je šílené... Téměř ve všech našich experimentech, zejména těch raných, jsme záměrně využívali nerozhodnuté voliče.
To je klíč...

Nemůžete snadno prosadit názory nebo volební preference lidí, kteří jsou straničtí, silně oddaní té či oné straně, ale lidé nerozhodnutí, to jsou lidé, kteří jsou velmi zranitelní. V našich experimentech vždy najdeme způsob, jak využít nerozhodnuté voliče.
V těchto prvních experimentech jsme zaručili, že naši voliči nebudou rozhodnuti, tím, že jsme jako účastníky použili osoby z USA, a volby se týkaly volby premiéra Austrálie (2010). Skuteční kandidáti, skutečné volby, skutečné výsledky vyhledávání, skutečné webové stránky a samozřejmě, protože naši účastníci byli z USA, kandidáty neznali. Tím dostaneme téměř dokonalý poměr 50/50 ohledně toho, koho jdou volit, protože tyto kandidáty neznají. Pozdější informace, které získávají z vyhledávání, jsou pravděpodobně důvodem, proč dostáváme posun. ̋

Jednoduchý trik se účinně maskuje zkreslení vyhledáváním
Epstein si také všiml, že si jen málokdo uvědomoval, že vidí neobjektivní výsledky vyhledávání. Jinými slovy, manipulace zůstala prakticky neodhalena.

Ve druhém experimentu dokázali dosáhnout 63% posunu voličských preferencí a maskování zaujatosti tím, že sem tam vložili pro-oponentský výsledek - dokázali zaujatost skrýt téměř před každým.

̋Jinými slovy, mohli bychom dosáhnout obrovských posunů v názorech a volebních preferencích, aniž by někdo byl schopen odhalit zaujatost ve výsledcích vyhledávání, které jsme jim ukazovali, ̋ říká Epstein.

Tady to opět začíná být děsivé. Ještě děsivější to je, když jsme přešli k provedení národní studie více než 2 000 lidí ve všech 50 státech. Toto rozsáhlé vyšetřování odhalilo, že ani těch pár, kteří si skutečně všimnou zkreslení, není chráněno před jeho účinky. Je zvláštní, že se ve skutečnosti posouvají ještě dále směrem k zaujatosti, spíše než pryč od ní.

Jak dokládají další studie, vzor kliknutí je klíčovým faktorem, díky kterému je zkreslení vyhledávání tak silné:
50 % všech výběrů vyhledávání směřuje na první dvě položky a 95 % všech kliknutí směřuje na první stránku s výsledky vyhledávání. Jinými slovy, lidé tráví většinu času klikáním a čtením obsahu, který pochází z vysoce hodnocených výsledků vyhledávání. Pokud tyto vysoce hodnocené výsledky vyhledávání upřednostňují jednoho kandidáta, je to v podstatě vše, co vidí, a to ovlivňuje jejich názory a volební preference.

Následné experimenty odhalily, že tento vzor kliknutí je výsledkem kondicionování.
Většina věcí, které lidé hledají, jsou jednoduché záležitosti, jako je místní počasí nebo hlavní město země. Nejvhodnější a nejsprávnější odpověď je vždy úplně nahoře. To je podmiňuje předpokladem, že nejlepší a nejpravdivější odpovědí je vždy nejvýše postavený seznam.

Google ve volbách v roce 2016 možná posunul miliony hlasů. Důsledky manipulace s vyhledávačem mohou být obrovské. Mít moc změnit veřejné mínění je samozřejmě jedna věc, ve skutečnosti použít tu sílu je něco jiného...

Dalším cílem Epsteina tedy bylo zjistit, zda Google využívá svou moc vlivu nebo ne.

̋Začátkem roku 2016 jsem nastavil vůbec první monitorovací systém, který mi umožnil dívat se lidem přes ramena, když v měsících před prezidentskými volbami v roce 2016 prováděli vyhledávání související s volbami na Googlu, Bing a Yahoo. měl 95 polních agentů (jak jim říkáme), ve 24 státech. Jejich identitu jsme tajili, což dalo hodně práce. A to je mimochodem přesně to, co společnost Nielsen dělá pro generování hodnocení televizních pořadů.

Mají několik tisíc rodin. Jejich identita je tajná. Vybavují rodiny speciálními boxy, které společnosti Nielsen umožňují zaznamenat, jaké programy sledují... Inspirováni modelem Nielsen jsme naverbovali naše agenty v terénu, vybavili jsme je zakázkovým pasivním softwarem. Jinými slovy, nikdo nemohl odhalit skutečnost, že má software ve svých počítačích. Ale tento software nám umožnil podívat se jim přes rameno, když prováděli vyhledávání související s volbami...

Nakonec jsme zachovali 13 207 vyhledávání souvisejících s volbami a téměř 100 000 webových stránek, na které výsledky vyhledávání odkazovaly... Po volbách jsme ohodnotili webové stránky z hlediska zaujatosti, ať už pro Clintonovou, nebo pro Trumpa... a poté jsme provedli analýzu, abychom zjistili, zda je ve výsledcích vyhledávání, které lidé viděli, nějaká zaujatost.

Výsledky, které jsme dostali, byly křišťálově čisté, statisticky vysoce významné... na úrovni 0,001. To znamená, že si můžeme být jisti, že zaujatost, kterou jsme viděli, byla skutečná a nenastala kvůli nějakým náhodným faktorům. Našli jsme zaujatost pro Clintonovou ve všech 10 pozicích vyhledávání na první stránce výsledků vyhledávání Google, ale ne na Bing nebo Yahoo. To je velmi důležité. Na Googlu byla výrazná pro-Clinton zaujatost. Díky experimentům, které jsem prováděl od roku 2013, jsem byl také schopen spočítat, kolik hlasů mohlo být posunuto s takovou úrovní zaujatosti... Přinejmenším 2,6 milionu (nerozhodnutých) hlasů by se přesunulo k Hillary Clintonové. ̋
🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭
Na nejvyšší úrovni, neobjektivní výsledky vyhledávání Google mohly přesunout až 10,4 milionu nerozhodnutých voličů směrem k Clintonové, což není malý čin - to vše, aniž by si kdokoli uvědomil, že byli ovlivněni, a aniž by zanechali stopu, kterou by úřady mohly sledovat. Podle Epsteinových výpočtů mohou technologické společnosti, z nichž Google je hlavní, posunout před volbami v roce 2020 15 milionů hlasů, což znamená, že mají potenciál vybrat příštího prezidenta Spojených států.

Google má moc rozhodovat o 25 % celosvětových voleb
Mnoho lidí, kteří se podívají na Epsteinovu práci, se nakonec zaměří na schopnost Googlu ovlivňovat americkou politiku, ale problém je mnohem větší.
̋Jak jsem vysvětlil, když jsem svědčil před Kongresem, důvod, proč o těchto otázkách mluvím, je ten, že myslím, že je důležité, abychom zachovali demokracii a zachovali svobodné a spravedlivé volby. Pro mě je to docela přímočaré. Ale problém je mnohem větší než volby, demokracie nebo Spojené státy. V roce 2015 jsem spočítal, že... vyhledávač Google - (více než 90 % vyhledávání na celém světě se provádí na Googlu) - určoval výsledky více než 25 % celostátních voleb ve světě.

Jak to může být?
No, je to proto, že spousta voleb je velmi těsná. A to je klíč k pochopení. Jinými slovy, ve skutečnosti jsme se podívali na rozpětí výher v národních volbách po celém světě, které bývají velmi těsné.
Například v těch australských volbách v roce 2010 byla výhra asi 0,2 %... Pokud jsou výsledky, které získávají na Googlu, zaujaté směrem k jednomu kandidátovi, posune to mnoho hlasů mezi nerozhodnutými lidmi. Je pro ně velmi snadné zvrátit volby nebo... zmanipulovat volby...

Pro Google je to velmi, velmi jednoduché. Mohou to udělat záměrně, což je trochu děsivé. Jinými slovy, někteří vrcholní manažeři společnosti Google by se mohli rozhodnout, komu chtějí vyhrát volby v Jižní Africe, Spojeném království nebo kdekoli jinde. Může to být jen nepoctivý zaměstnanec společnosti Google, kdo to udělá. Možná si myslíte, že je to nemožné... (ale) je to neuvěřitelně jednoduché...

(A) senior softwarový inženýr ve společnosti Google Shumeet Baluja, který je ve společnosti Google téměř od úplného začátku, vydal román, o kterém nikdo nikdy neslyšel, nazvaný ̋Silicon Jungle ̋... Je smyšlený, ale je o Googlu a moci, kterou mají jednotliví zaměstnanci Googlu k vytvoření nebo zničení jakékoli společnosti nebo jednotlivce. Je to sci-fi. Zeptal jsem se Balujy, jak ho přiměl Google upustit od zveřejnění, a on řekl: ̋Donutili mě slíbit, že to nikdy nebudu propagovat.˝Proto o této knize nikdo nikdy neslyšel.

Diktátor, jakého dosud nikdo neviděl
Další a ještě děsivější možností je, že by Google mohl dovolit svému neobjektivnímu algoritmu upřednostňovat jednoho kandidáta před druhým, aniž by se staral o to, který kandidát je upřednostňován.

Epstein: ̋To je ta nejděsivější možnost, protože teď máte algoritmus, počítačový program, který je idiot... rozhodovat o tom, kdo nám vládne. Je to šílené. ̋
I když to zní, jako by to mělo být nezákonné, není tomu tak, protože neexistují žádné zákony nebo předpisy, které by omezovaly nebo diktovaly, jak musí Google seřadit výsledky vyhledávání. Soudy ve skutečnosti dospěly k závěru, že Google jednoduše uplatňuje své právo na svobodu projevu, i když to znamená zničení podniků, které degradují ve svých vyhledávacích nebo černých listinách.

Jediný způsob, jak se chránit před tímto druhem skrytého vlivu, je nastavení monitorovacích programů, jako je Epsteinův, po celém světě. ̋Jako druh je to jediný způsob, jak se můžeme chránit před novými typy online technologií, které nás mohou ovlivnit.
̋Žádný diktátor nikde neměl ani nepatrný zlomek moci, kterou má tato společnost. ̋

Epstein také prosazuje, aby vláda učinila z vyhledávacího indexu Google veřejný majetek, což by dalším společnostem umožnilo vytvářet konkurenční vyhledávací platformy využívající databázi Google. I když vyhledávač Google nelze rozbít, jeho monopol by byl zmařen tím, že by byl nucen předat svůj index dalším vývojářům vyhledávací platformy.

Vliv návrhů vyhledávání
V roce 2016 Epstein také objevil pozoruhodný vliv návrhů vyhledávání - navrhovaných vyhledávání zobrazených v rozbalovací nabídce, když začnete psát hledaný výraz. Tento efekt je nyní známý jako efekt návrhu hledání nebo SSE.

Epstein vysvětluje:
"Původní myšlenka byla, že vám ušetří čas.
To je způsob, jakým představili tuto novou funkci. Chystali se na základě vaší historie nebo na základě toho, co hledají ostatní lidé, předvídat, co hledáte, abyste nemuseli psát celou věc. Stačí kliknout na jeden z návrhů. Ale pak se to změnilo v něco jiného. Změnilo se to v nástroj pro manipulaci. V červnu 2016 jedna malá zpravodajská organizace zjistila, že je prakticky nemožné získat negativní návrhy vyhledávání související s Hillary Clintonovou, ale je snadné je získat pro ostatní lidi včetně Trumpa.

Byli velmi znepokojeni, protože to možná může lidi nějak ovlivnit. Tak jsem to zkusil sám a mám uložený nádherný obrázek. Zadal jsem ´Hillary Clinton je´ na Bing a na Yahoo a dostal jsem ty dlouhé seznamy, osm a 10 položek, se slovy: ´Hillary Clintonová je ďábel. Hillary Clintonová je nemocná... všechny negativní věci, které lidé ve skutečnosti hledali. Jak to vím? Protože jsme zkontrolovali trendy Google. Trendy Google vám ukazují, co lidé skutečně hledají. Lidé ve skutečnosti hledali všechny tyto negativní věci související s Clintonovou. To byly nejoblíbenější hledané výrazy. Takže jsme to zkusili na Googlu a dostali jsme: ´Hillary Clintonová vyhrává, Hillary Clintonová je úžasná.´ Když si tyto fráze zkontrolujete v trendech Google zjistíte, že nikdo nehledá ̋Hillary Clintonová je úžasná ̋. Nikdo. Ani jeden. Ale právě to vám ukazují ve svých návrzích vyhledávání. To opět rozjelo můj výzkum. Začal jsem experimentovat, protože jsem si řekl, proč by to dělali? Jaký to má smysl?´
Pouhou manipulací s návrhy vyhledávání bych mohl proměnit rozdělení 50/50 mezi nerozhodnutými voliči na rozdělení 90/10 - přičemž by nikdo neměl nejmenší tušení, že byl zmanipulován. ̋

Další algoritmus - YouTube
YouTube, který vlastní Google, má také obrovský vliv na veřejné mínění. Podle Epsteina je 70 % videí, která si lidé prohlížejí na YouTube, navrženo pomocí přísně tajného algoritmu Up Next společnosti Google, který vám doporučuje videa ke zhlédnutí, kdykoli se díváte na video. Stejně jako návrhy vyhledávání se jedná o fenomenálně účinný nástroj efemérní manipulace. Neexistuje žádný záznam videí doporučených algoritmem, přesto vás může dostat do pověstné králičí nory tím, že vás krmí jedním videem za druhým.

🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭🍏 🍎 🍐 🍊 🍋 🍌 🍉 🍇 🍓 🫐 🍈 🍒 🍑 🥭
Epstein: ̋Jsou zdokumentovány případy, kdy lidé konvertovali k extrémnímu islámu nebo k bílé nadvládě, doslova proto, že byli staženi do králičí nory sledem videí na YouTube, pomysli na tu sílu. ̋ Opět to nefunguje pro lidi, kteří už mají vyhraněné názory. Má to sílu ovlivnit lidi, kteří je nemají, kteří jsou zranitelní, nerozhodní nebo bez závazků. A to je spousta lidí. ̋

Strašidelná linie
Většina lidí má nyní Amazon Prime. Pokud patříte k těm, kteří ano, můžete se na Primě podívat zdarma na následující dokument. Stojí to za váš čas, abyste tak učinili. Epstein a mnoho dalších odborníků poskytuje velmi přesvědčivý přehled nebezpečí, o kterých hovoříme v našem rozhovoru. Podle mého názoru je to povinnost sledovat a doporučit svým přátelům a rodině. Epstein si klade otázku,
̋Kdo dal této soukromé společnosti, která se nikomu z nás nezodpovídá, možnost určovat, co miliardy lidí na celém světě uvidí nebo neuvidí?˝ Epstein a další se na tuto otázku pokoušejí odpovědět v dokumentu ̋The Creepy Line ̋, který je přímou citací výkonného předsedy společnosti Google Erica Schmidta.

"Na tradiční média se kladou velmi závažná omezení, ale Google, který je mnohem pronikavější a mnohem efektivnější při ovlivňování lidí, žádné z těchto omezení nemá,˝říká Epstein.

̋V (´The Creepy Line´) je spousta dobrých lidí, spousta dobrých dat a to vysvětluje můj výzkum velmi jasně, což je úžasné. Vysvětluje to můj výzkum lépe, než svůj výzkum vysvětluji já. ´The Creepy Line´ je k dispozici na iTunes a na Amazonu. Myslím, že sledování stojí $ 3 nebo $ 4... Pokud jste členem Amazon Prime, je to zdarma. Je to vynikající film. ̋

Google provozuje úplný dohled
Ve svém článku 3 ̋Seven Simple Steps Toward Online Privacy˝Epstein nastiňuje svá doporučení pro ochranu soukromí při surfování na webu, z nichž většina nic nestojí. K článku se dostanete na: MySevenSimpleSteps.com

Od roku 2014 jsem nedostal cílenou reklamu na svůj počítač nebo mobilní telefon. Většina lidí je tím šokována, protože jsou neustále bombardováni cílenými reklamami. Stále více lidí mi říká, že s někým konverzují, takže sami o sobě ani nedělají nic online, ale jejich telefon je poblíž - nebo konverzují u sebe doma a mají Amazon Alexa nebo Google Home, osobní asistenty - a další věc, kterou vědí, začnou dostávat cílené reklamy související s tím, o čem mluvili. To je problém dohledu... Jde o to, že existují způsoby, jak využít internet, tablety a mobilní telefony, jak si uchovat či chránit své soukromí, ale téměř nikdo to nedělá.

Faktem tedy je, že jsme nyní sledováni 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, obecně řečeno, aniž bychom si uvědomovali, že jsme vůbec sledováni. Možná si někteří lidé uvědomují, že když vyhledávají na Googlu, historie vyhledávání je navždy zachována... Ale jde to tak daleko, protože nyní jsme sledováni prostřednictvím osobních asistentů, takže když mluvíme, jsme sledováni. Jde to ještě dál, protože Google před pár lety koupil společnost Nest, která vyrábí chytrý termostat. Poté, co koupili společnost, dali do chytrých termostatů mikrofony a nejnovější verze chytrých termostatů mají mikrofony a kamery. Společnosti Google byly v posledních letech uděleny patenty, které jim v podstatě dávají vlastnická práva na způsoby analýzy zvuků, které zachycují mikrofony v domácnostech lidí. Mohou vás spojit se zubaři, mohou vás spojit se sexuálními terapeuty, se službami duševního zdraví, vztahovými kouči atd.

Sledování polohy se také zcela vymklo z rukou. V posledních měsících jsme zjistili, že i když deaktivujete sledování polohy... na svém mobilním telefonu, jste stále sledováni. To je jeden z důvodů, proč důrazně doporučuji, abyste na svém mobilu a počítači používali VPN, protože to zabrání prakticky komukoli, aby vás sledoval a cílil. Existuje jich mnoho, ale já používám tu, kterou Epstein doporučuje, Nord VPN, která stojí jen asi 3 $ měsíčně a můžete ji používat až na šesti zařízeních. Podle mého názoru je to nutné, pokud se snažíte chránit své soukromí.

Jak vás Google sleduje, i když jste offline
Sledováním jeho pohybu a místa pobytu se můžete o člověku hodně dozvědět. Většina z nás je v těchto věcech velmi naivní. Jak vysvětlil Epstein, technologie sledování polohy se stala neuvěřitelně sofistikovanou a agresivní. Například mobilní telefony Android, který je operačním systémem vlastněným společností Google, vás mohou sledovat, i když nejste připojeni k internetu, bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte povoleno sledování geografické polohy.

"Je to stále strašidelnější˝říká Epstein.
"Řekněme, že vytáhnete SIM kartu. Řekněme, že se odpojíte od svého poskytovatele mobilních služeb, takže jste absolutně izolovaní. Nejste připojeni k internetu.˝Hádej co? Váš telefon stále sleduje vše, co na něm děláte, a stále sleduje vaši polohu.˝Jakmile se znovu připojíte k internetu, všechny informace uložené v telefonu se odešlou společnosti Google.

I když si tedy můžete myslet, že jste právě strávili den inkognito, ve chvíli, kdy se znovu připojíte, je každý krok, který jste udělali, sdílen (za předpokladu, že jste u sebe měli svůj telefon). Pokud jde o online sledování, je také důležité si uvědomit, že Google sleduje vaše pohyby online, i když nepoužíváte jejich produkty, protože většina webů používá Google Analytics, která sleduje vše, co na daném webu děláte. Nemáte žádný způsob, jak zjistit, zda web používá Google Analytics nebo ne.

Kroky k ochraně vašeho online soukromí
Pro ochranu vašeho soukromí Epstein doporučuje provést následující kroky, z nichž sedm je popsáno v části ̋Sedm jednoduchých kroků k ochraně soukromí na internetu ̋. Poslední, Fitbit, je novější záležitostí.


- Použít virtuální privátní síť (VPN)
Podle mého názoru je to nutné, pokud se snažíte chránit své soukromí.
Když používáte svůj mobilní telefon, notebook nebo stolní počítač obvyklým způsobem, vaši identitu Google a další společnosti velmi snadno uvidí. Mohou to vidět prostřednictvím vaší IP adresy, ale stále více a více existují mnohem sofistikovanější způsoby, když vědí, že jste to vy.

Jeden se nazývá otisky prstů prohlížeče. Velmi znepokojivé. Typ prohlížeče a způsob, jakým jej používáte, je v podstatě jako otisk prstu. Svůj prohlížeč používáte jedinečným způsobem a tyto společnosti vás nyní mohou okamžitě identifikovat jen podle toho, jak píšete. Brave má určitou ochranu proti otiskům prstů prohlížeče, ale opravdu musíte používat VPN. To, co VPN dělá, je směrování všeho, co děláte, přes jiný počítač někam jinam. Může to být kdekoli na světě a existují stovky společností, které nabízejí služby VPN. Ten, který mám teď nejraději, se jmenuje Nord VPN.

Stáhnete si software, nainstalujete jej, stejně jako instalujete jakýkoli software. Použití je neuvěřitelně snadné. Abyste Nord mohli používat, nemusíte být techie a ukáže vám mapu světa a v podstatě stačí kliknout na zemi. VPN v podstatě působí, jako by váš počítač nebyl váš počítač. V podstatě vám to vytváří jakousi falešnou identitu, a to je dobře. Nyní budu velmi často procházet Nordovy počítače ve Spojených státech. Někdy to musíte udělat, jinak se vám některé věci nepodaří.

PayPalu se nelíbí, když jste například v cizí zemi.˝Nord při použití na vašem mobilním telefonu také zakryje vaši identitu při používání aplikací, jako jsou Mapy Google. Nepoužívejte Gmail, protože každý e-mail, který napíšete, je trvale uložen. Stává se součástí vašeho profilu a používá se k vytváření vašich digitálních modelů, což jim umožňuje předpovídat váš způsob myšlení a každé přání a touhu.

Mnoho dalších starších e-mailových systémů jako AOL a Yahoo se také používají jako sledovací platformy stejným způsobem jako Gmail. ProtonMail.com, který používá end-to-end šifrování, je skvělou alternativou a základní účet je zdarma. Nepoužívejte prohlížeč Chrome od Googlu ...jako vše, co tam děláte, je sledováno, včetně úhozů na klávesnici a každé webové stránky, kterou jste kdy navštívili. Brave je skvělá alternativa, která bere soukromí vážně. Brave je také rychlejší než Chrome a potlačuje reklamy. Je založen na Chromiu, stejné softwarové infrastruktuře, na které je založen Chrome, takže můžete snadno přenášet svá rozšíření, oblíbené položky a záložky.

Nepoužívejte Google jako svůj vyhledávač

...nebo jakékoli rozšíření Google, jako je Bing nebo Yahoo, které obě čerpají výsledky vyhledávání z Google. Totéž platí pro osobní asistentku iPhone Siri, která všechny odpovědi čerpá z Googlu. Alternativní vyhledávače navržené Epsteinem zahrnují SwissCows a Qwant. Doporučuje se vyhnout StartPage, protože ji nedávno koupila agresivní online marketingová společnost, která je stejně jako Google závislá na sledování. Nepoužívejte mobilní telefon Android ze všech výše uvedených důvodů

Epstein používá Blackberry, které je bezpečnější než telefony Android nebo iPhone. Nadcházející model Blackberry, Key3, bude jedním z nejbezpečnějších mobilních telefonů na světě, říká. Nepoužívejte zařízení Google Home ve svém domě nebo bytě. Tato zařízení zaznamenávají vše, co se děje ve vaší domácnosti, jak řeč, tak zvuky, jako je čištění zubů nebo vaření vody, i když se zdá, že jsou neaktivní, a odesílají tyto informace zpět do Googlu. Telefony Android také vždy poslouchají a nahrávají, stejně jako domácí termostat od Googlu Nest a Alexa od Amazonu. Vymažte mezipaměť a soubory cookie.

̋Společnosti a hackeři všeho druhu neustále instalují invazivní počítačový kód do vašich počítačů a mobilních zařízení, hlavně proto, aby vás měli pod dohledem, ale někdy i pro nekalé účely. Na mobilním zařízení můžete většinu tohoto odpadu odstranit tak, že přejdete do nabídky nastavení svého prohlížeče, vyberete možnost ̋soukromí a zabezpečení˝a poté kliknete na ikonu, která vymaže mezipaměť a soubory cookie. U většiny prohlížečů notebooků a stolních počítačů se podržením tří kláves současně - CTRL, SHIFT a DEL - dostanete přímo do příslušné nabídky; Tuto techniku používám několikrát denně, aniž bych o tom přemýšlel.

Můžete také nakonfigurovat prohlížeče Brave a Firefox tak, aby automaticky vymazaly mezipaměť a soubory cookie při každém zavření prohlížeče.˝Nepoužívejte Fitbit. Nedávno jej zakoupila společnost Google a poskytne jim všechny vaše fyziologické informace a úrovně aktivity, kromě všeho ostatního, co už o vás Google má.

Zdroj: https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica2/sociopol_internetgoogle90.htm

Zpět