5065 Ekonomická sebevražda: Německo Junge Freiheit

[ Ezoterika ] 2023-09-13

Ekonomická sebevražda: Německo schválilo zákon o zeleném vytápění, který nařizuje 65% obnovitelné zdroje energie
,br> Po šesti měsících zuřivých debat prošla německá levicová vláda v zemi kontroverzní zelený zákon o vytápění, zákon o energetice budov (GEG), přičemž odhady naznačují, že zákon bude stát německou ekonomiku v příštích 20 letech více než 1 bilion eur. Zatímco politici patřící k německé trojkoalici minulý týden ocenili zákon o vytápění, který vstoupil v platnost v pátek, politické dopady se pravděpodobně teprve projeví.

Mnozí Němci - již tak se potýkající s inflací a zpomalující ekonomikou - se proti mandátu instalovat nové drahé topné systémy ohradili, přičemž podle průzkumů zákon odmítla většina obyvatelstva. Vládě je rovněž vytýkán ukvapený legislativní proces a nedostatečné parlamentní slyšení, což zpochybňuje demokratický základ zákona jako celku.

Zákon nařizuje Němcům se staršími topnými systémy jejich výměnu do určité doby, ačkoli konečná podoba přijatého zákona některé požadavky zmírnila a vyčlenila některé výjimky. Přesto se očekává, že konečné náklady na zákon budou stále obrovské, přičemž vysoké odhady hovoří o 1 bilionu eur a nižší odhady se pohybují kolem 600 miliard eur.

Mnoho Němců má všechny své úspory ve svém domě a u mnoha seniorů se hodnota jejich domů, často vybavených staršími topnými systémy, kvůli zákonu snížila. Zároveň budou v příštích letech nuceni provést nákladnou modernizaci vytápění - obvykle v podobě tepelného čerpadla a souvisejících nákladů na jeho efektivní fungování uvnitř budovy - aby splnili nové ekologické normy. Odborníci také varují, že pronajímatelé budou mít v reakci na zákon o energetické náročnosti budov motivaci zvyšovat nájemné. Problémem je, že přibližně tři čtvrtiny starých budov v Německu byly postaveny předtím, než v roce 1979 vstoupily v platnost první předpisy o tepelné izolaci. Mnoho z těchto budov bude nyní třeba energeticky zefektivnit, což představuje obrovskou finanční zátěž v době, kdy Německo také postupně ukončilo využívání jaderné energie a kdy cena energie, zejména ropy a zemního plynu, prudce vzrostla.

Svobodní demokraté (FDP), kteří jsou obvykle považováni za stranu podporující podnikání, nejprve bojovali se svými koaličními partnery o navrhovaný zákon, ale nakonec liberální strana pomohla zákon v pátek schválit. Již nyní se objevují náznaky, že FDP na své rozhodnutí doplácí: poslední průzkum veřejného mínění agentury YouGov přisuzuje straně pouhých 5 %, což je hranice pro vstup do německého parlamentu.

̋Mezi obyvatelstvem panuje strach, ̋ křičel Alexander Dobrindt (CSU) v parlamentu. Podle něj je přijetí zákona ̋vrcholem neúcty ̋ k občanům a CSU bude usilovat o jeho zrušení.

Vyhlaste nezávislost! Profitujte mimo zmanipulovaný systém! Chraňte se před tyranií a hospodářským kolapsem. Naučte se žít svobodně a šiřte mír! Alternativa pro Německo (AfD), jejíž volební čísla prudce vzrostla přibližně ve stejné době, kdy se rozhořela debata o vytápění, rovněž prohlásila, že pokud se dostane k moci, zákon zruší, protože podle ní představuje zatěžující daň pro německé podniky, důchodce a ty, kteří investovali do domu nebo bytu.

̋Frakce AfD striktně odmítá Habeckovo (...) topenářské kladivo. Navzdory ostré kritice nebyl zákon ani odložen, ani zneškodněn, ̋ uvedl Marc Bernhard, parlamentní mluvčí AfD. ̋Záludnost zákona však spočívá v tom, že se vytápění musí znovu vytrhnout, pokud nesplní tepelné plány obcí požadované do roku 2028. Tímto způsobem vláda skrývá zničující důsledky pro miliony lidí a přenáší riziko přechodu na teplo na občany. ̋ Dále poukázal na to, že jaderné elektrárny by ušetřily dvakrát více CO2, pokud by jim bylo umožněno pokračovat v provozu.

Jak Remix News informoval v loňském roce, podíl chudých lidí v Německu dosáhl podle Spolkového statistického úřadu nového maxima, přičemž údaje poukazují na zásadní změnu v německé ekonomice. Zpráva navíc zahrnovala údaje pouze do konce roku 2021, než došlo k dramatickému nárůstu cen potravin a energií v roce 2022.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/09/13/economic-suicide-germany-passes-green-heating-law-mandating-65-renewable-energy/

Zpět