5006 Co se nyní děje ve světě? Amo

[ Ezoterika ] 2023-08-31

Otázka, která vás trápí pravidelně. Pojďme se na ni podívat. Určitě stojí za to začít tím, že svět je naprosto mnohotvárný. Minimálně bytosti různých druhů vnímají svět odlišně a pro všechny je svět jiný. Proto je pro všechny druhy odlišné i to, co se ve světě děje. Například trpaslíci, alfové, demiurgové, lidé uvidí úplně jiný obraz a jiný svět. Ptáte se, proč jsme neporovnali vnímání hmyzu, zvířat a lidí, řekneme, že je to uděláno záměrně. Jak chápete, totéž se děje s různými systémy, například obyvatelé Země a obyvatelé Slunce uvidí úplně jiný svět. Neříkáme vám to jen tak. Opravdu stojí za to se nad tím zamyslet v tom smyslu, že když je svět tak rozmanitý, proč vidím svou pozorností jen takový jeho obraz? Líbí se mi tento obraz? A pokud ne, proč k němu tak lnu? Proč místo toho, abych vnímal jiné barvy světa, chci přebarvovat ty, které už vnímám? Možná bych se místo snahy změnit svět měl prostě stát obyvatelem jiného světa, být ve svém těle a bez vnějších vlivů ovlivňujících vnímání?

Víte, ve všech předávaných učeních se opakovaně dozvídáte o té nejklíčovější schopnosti, za jejímž uvědoměním se skrývá vše ostatní. Je to schopnost ovládat svou pozornost. Vezměte si ji tedy a naučte se ji skutečně ovládat. Pak budou sami zodpovězeny otázky týkající se toho, co se kolem vás děje, protože vše, co se stane, bude záležet na vás. Dokud však nemůžete plně kontrolovat svou pozornost, vězte, že vaši pozornost rozhodně kontroluje někdo jiný. Dokud nechcete rozhodovat sami za sebe, vězte, že tato rozhodnutí za vás udělá někdo jiný.

Nedivte se pak, že život a svět nejsou úplně tam, kde byste je chtěli mít. Nejste to vy, kdo řídí vaši pozornost. Víte, je to paradox. Každý chce žít šťastně a jediné, co musíte udělat, je nasměrovat svou pozornost ke stavu štěstí. Jak to ale udělat, když se člověk v průměru nedokáže ani pět minut soustředit na to, co chce, a ne na to, kam ho zavede jeho myšlenka nebo něco jiného. Uvědomte si velký význam toho, co jsem řekl, a začněte konečně sami řídit svou pozornost, a tím i sebe a svůj život. Snažte se tuto základní dovednost praktikovat. Ti, kteří toto čtou a myslí si, že tuto dovednost mají, vězte, že nyní je váš čas tvořit a vytvářet štěstí pro sebe i bytosti kolem vás. Není čas čekat a odkládat to. A my přijdeme s vámi.
Ať se vám to podaří.

Zdroj: https://absolutera.ru/article15537

Zpět