4967 Toxické kontaminanty ve 32 % testovaných koření GreenMedInfo Research Group

[ Ezoterika ] 2023-08-26

Koření je fenomenální pro vaše zdraví - kromě případů, kdy je kontaminováno těžkými kovy a vystaveno radiaci. Věnujte pozornost výběru koření pro vaše jídlo. Přidávání bylinek a koření do vašich jídel je jednoduchý způsob, jak zvýšit chuť a přínosy pro zdraví. Posypat si jídlo celkem asi 1 čajovou lžičkou denně skořice, zázvoru, kmínu, kurkumy, rozmarýnu, oregana, bazalky nebo tymiánu je dokonce dostačující ke zlepšení bakteriální diverzity ve střevech již po čtyřech týdnech.

Jejich prospěšné polyfenolické sloučeniny může doprovázet skrytá hrozba - toxické těžké kovy jako olovo, arsen a kadmium. Ve studii 126 koření od oblíbených značek obsahovala téměř jedna třetina těžké kovy v množství, které by mohlo poškodit vaše zdraví. Asi jedna třetina koření je kontaminována těžkými kovy. Consumer Reports analyzovalo 126 sušených bylin a koření od značek včetně Great Value (Walmart), La Flor, Spice Islands, Penzeys a dalších. Čtyřicet produktů - téměř 32 % - obsahovalo arsen, olovo a kadmium v kombinovaném množství dostatečně vysokém, aby při pravidelné konzumaci poškodilo zdraví dětí. Mnoho z těchto produktů obsahovalo těžké kovy v dostatečně vysokém množství, aby představovaly hrozbu i pro dospělé. Testované koření zahrnovalo:

Bazalka - Černý pepř - Chilli - Koriandr - Kmín - Kari - Česnek - Zázvor - Oregano - Paprika - Šafrán - Sezam - Tymián - Kurkuma - Bílý pepř

Tymián a oregano byly obzvláště znepokojivé, protože v každém testovaném vzorku byly nalezeny vysoké hladiny těžkých kovů. Dále podle Consumer Reports: ˝V 31 produktech byly hladiny olova tak vysoké, že překračovaly maximální množství, které by měl kdokoli mít za den. ˝
Pokud jde o úrovně těžkých kovů, byly zjištěny ve značkových produktech, organických produktech a balených v USA, což zdůrazňuje skutečnost, že i pravděpodobně vysoce kvalitní značky a organické produkty mohou být nebezpečné.

Koření je zodpovědné za 19 % dětí s otravou olovem
Zdá se, že kontaminace těžkými kovy je v koření rozšířená. Studie provedená ministerstvem zdravotnictví okresu Douglas v Nebrasce odhalila, že kontaminované koření je příčinou otravy olovem č. 2 u dětí v této oblasti, hned za olovnatým nátěrem. Olovo bylo nalezeno v každém testovaném koření, včetně konvenčních a organických značek kurkuma, bazalka, zázvor, tymián, kari a kořen zázvoru. Mezi dětmi, které v roce 2021 v okrese Douglas testovaly na vysoké množství olova, bylo 19 % případů spojeno s kořením. Brian Ronholm, ředitel potravinové politiky pro Consumer Reports, řekl Food Safety News:
˝Skutečně to podtrhuje závažnost problému a potřebu FDA jednat při stanovení přísných explicitních limitů. Potřeba přísnějších předpisů je naléhavá, zvláště když vezmete v úvahu, že koření se konzumuje téměř denně a má potenciální dlouhodobé účinky expozice těžkým kovům na děti. ˝

Vaše koření je ozářeno
Koření patří v USA mezi širokou škálu potravin, které jsou vystaveny ionizujícímu záření pod rouškou zabíjení mikroorganismů a hmyzu. Zatímco FDA tvrdí, že to činí vaše jídlo bezpečnější, existuje důvod, proč mikrobi a hmyz umírají při vystavení gama záření emitovanému radioaktivním kobaltem 60 - formou jaderného odpadu. Je známo, že ozařování způsobuje ztrátu živin a nárůst ˝radiolytických˝ produktů. [ix] V jedné studii devíti bylin a koření vystavených úrovni ozáření běžné v komerční praxi bylo zjištěno zvýšení obsahu chinonových radikálů. ˝Zejména obsah chinonových radikálů se více než zdvojnásobil v petrželce, rozmarýnu, oreganu, šalvěji, černém pepři a ptačím pepři, více než 5krát vzrostl ve skořici a téměř 7krát v muškátovém oříšku, ale v bazalce zůstal v podstatě nezměněn, ˝ uvedla studie. , publikované v Food Chemistry, poznamenal.

A co víc, obsah antioxidantů v koření se snížil. Ozáření vedlo k ˝výrazným ztrátám˝ vitaminu C v černém pepři, skořici, muškátovém oříšku, oreganu a šalvějí a k ˝výraznému poklesu˝ karotenoidů ve skořici, oreganu, petrželce, rozmarýnu, ptačím pepři a šalvějí. Nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby koření, které konzumujete, nebylo ozářeno, je vybrat si bio odrůdy, protože biopotraviny ozařovat nelze. Bohužel to nezaručí, že neobsahují těžké kovy.

Tipy pro výběr bezpečného koření
Na Amazon, Walmart a McCormick & Co. bylo podáno několik žalob, které tvrdily, že společnosti nevarovaly spotřebitele, že jejich koření obsahuje toxické těžké kovy. Jedna žaloba proti McCormick uvádí, že společnost ˝stále nečinně přihlížela zdraví a pohodě svých spotřebitelů˝, přičemž spotřebitele vystavovala riziku nižšího IQ, problémů s chováním, rakoviny a reprodukčních problémů v důsledku expozice těžkým kovům.

Případy mohou některé výrobce přimět k pečlivějšímu testování a kontrole kvality, ale mezitím si vybírejte koření od společností, které otevřeně testují jejich produkty na těžké kovy. Consumer Reports také uvádí několik bylin a koření, které mají tendenci mít nižší obsah těžkých kovů, mezi které patří:
Černý pepř - Koriandr - Kari - Česnek - Šafrán - Sezam - Bílý pepř

Dobré je vybírat organické koření, abyste se vyhnuli ozáření. Jedním z nejlepších způsobů, jak získat čisté, neozářené koření, je však vypěstovat a usušit si vlastní. Bazalka, oregano a tymián byly koření s obzvláště vysokým obsahem těžkých kovů - a také patří k těm nejjednodušším na pěstování doma. Ať už děláte cokoli, nevyhýbejte se dopřávání těchto superpotravin, protože přijdete o nespočet zdravotních výhod. Kulinářské bylinky a koření mohou být užitečné pro nejméně 864 nemocí, takže si vyberte vysoce kvalitní zdroj - a vyzkoušejte si pěstovat své vlastní - a užijte si všechnu chuť a výživu, kterou tyto přírodní sloučeniny nabízejí.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/26/toxic-contaminants-found-in-32-of-spices-tested/

Zpět