4138 Technologie Taygety: Obleky a boty Cosmic agency

[ UFO ] 2023-02-19

Mari Swaruu
Mnoho věcí v takzvaných lyřanských společnostech je společných pro všechny. Lyřanskými společnostmi mám na mysli všechny kultury ve vesmíru, které se podobají lidem, protože je zde tak nazýváme, jelikož lidská rasa údajně obecně pocházela ze souhvězdí Lyry. Více informací naleznete v mém videu ʺOrigins of the Lyrian Human Raceʺ.

Při studiu lyřaských kultur můžeme jasně vidět jasné kolektivní nevědomí mezi nimi všemi, protože mají nespočet věcí společných, a mnoho věcí je naprosto stejných. Říká se, že je to vysvětleno, protože myšlenky a tendence mají sklon cestovat z jedné kultury a planety na druhou prostřednictvím hvězdných semen nebo duší, které mají inkarnaci na jednom místě nebo kultuře, a pak přejít na další, jakmile tam jeho život skončí. Nesou si s sebou myšlenky a koncepty ze své předchozí životní zkušenosti, které aplikují jako vynálezy v další, osévají novou planetu a kulturu novými věcmi, a jak čas plyne, nespočet planet, jen v tomto galaktickém kvadrantu, má téměř stejné věci a velmi podobné kultury.

Z pohledu Prvotního Zdroje, ze kterého jsme všichni fragmenty, a tím, že jsme zcela mimo jakýkoli časový rámec, protože je to pouze osobní zkušenost a ne něco odděleného od toho, kdo to zažívá, vše již existuje, takže člověk nikdy nic nevymýšlí, pouze vyjímá z pole koncepty, které jsou pro jednu nebo druhou planetu a její společnost jen zdánlivě nové.

Říká se zde, že jen v tomto galaktickém kvadrantu je nejméně 400 000 lyřanských civilizací s lidskou populací. Jedním z aspektů kultury, které se snadno homogenizují napříč mnoha kulturami, je oblečení a móda, kde mohou začít s primitivnějšími kusy oblečení a pak se vyvinout k tomu, že si jednou obléknou téměř přesně stejný nebo dokonce stejný typ oblečení, když technologická úroveň každého dosáhla určité úrovně.

Nejvyspělejší lyřanské společnosti tak nakonec nosí oblečení, které je u všech v podstatě stejné. Zajímavé je, že pozemská kultura se tam rychle dostává, protože každodenní módní trendy začínají vypadat jako to, co nosí každý na všech ostatních planetách a v lyřanských kulturách. Vzhledem k tomu, že pohodlné a praktické oděvy jsou ty, které se používají denně, a ne ty komplikované nebo s přehnaně komplikovaným designem, s výjimkou speciálních nebo oficiálních příležitostí. Příkladem toho je použití jednoduchých a pohodlných bavlněných oděvů nebo kalhot s mnoha kapsami a klasického jednoduchého trička.

Na druhou stranu, jeden kus oděvu, který se na Zemi ještě nenosí, je klasický jednodílný užitkový oblek, který nosí téměř všechny lyřanské společnosti ve vesmíru, a je prvním kusem technologie, kterou zde popíšu. Je to ten, který je vidět na bezpočtu obrázků a maleb zobrazujících Taygeťany, mezi jinými plejádskými posádkami.

Klasický jednodílný oblek je vyroben z vysoce pokročilé polymerní tkaniny podobné kevlaru, která do své matrice zahrnuje různé systémy. U Taygeťanů se tento oblek používá jako letecká uniforma a běžně se používá jako kombinéza ve skafandrech, i když má také schopnost fungovat jako skafandr. Původně byla světle šedá, ale nedávno byla změněna na leskle černou s barevným kováním a podšívkou.

Každá barva obložení má také význam nebo způsob identifikace role jednotlivce jako člena posádky hvězdné lodi.

Zlaté lemování naznačuje vysoké velení. Ty modré jsou důstojníci, žluté a rudé, technika a zbraně, bílí a černí jsou obecná posádka. Tento velmi high-tech oblek má mnoho zajímavých a životně důležitých funkcí. Má schopnost udržovat tělesnou teplotu jednotlivce na ideálních úrovních, udržovat je v teple i při teplotách pod nulou a také je schopen jednotlivce ochladit, čímž zabraňuje dehydrataci při vystavení vysokým teplotám, například v poušti. Je vybavený vlastní umělou inteligencí, má také schopnost ztuhnout v případě potřeby a v mžiku, například při nehodě, jako je srážka, kdy se okamžitě promění v exoskelet chránící jedince před jakýmkoliv poškození.

Problém je v tom, že pro plnou ochranu člověka je nutné nosit přilbu neustále a uvnitř lodi to prostě není praktické. Když nastane situace, kdy je člen posádky zastřelen kinetickými zbraněmi, tradičními kulkami, může tento oblek absorbovat náraz a efektivně rozptýlit energii, čímž ochrání nositele. Také při výstřelu z energetických zbraní tento oblek odkloní a rozptýlí energii a ochrání jednotlivce uvnitř.

Tento oblek se nosí uvnitř propracovanějšího skafandru pro dodatečnou ochranu, jako je ochrana hlavy, protože základní oblek nemá způsob, jak k němu přímo připevnit helmu, i když jej lze nosit se základním oblekem jako součást. Základní oblek je vybaven užitkovým pásem, který nese pohonnou jednotku založenou na malém přenosném reaktoru Zero Point o velikosti pingpongového míčku a je také vybaven komunikačním zařízením a počítačem, který promítá interaktivní dotykový hologram z rozhraní na zápěstí. Reaguje na hmatové a verbální příkazy. To uživateli umožňuje snadný přístup k plánům a všem informacím, které potřebuje, a také umožňuje uživateli vést videokonferenci s jiným členem posádky ve stejném typu obleku, na dálku, nebo na lodi.

Hlavním materiálem používaným pro tento typ obleku je polymorfní kompozitní materiál, který reaguje různými způsoby, když jím procházejí elektrické proudy různých frekvencí. Přizpůsobí své molekuly tomu, co diktuje počítač a jeho senzory. Oblek má také schopnost být přizpůsoben přesné velikosti každého jednotlivce, což zajišťuje, že dokonale sedí. Když dojde k poškození, oblek, který je vyroben z polymorfního materiálu, se může sám opravit, takže může vydržet dlouhou dobu a je vysoce odolný vůči všem druhům zneužití a opotřebení.

Jelikož se úprava dokonale přizpůsobí tvaru těla každého člověka, je velmi příjemná na nošení. Asi nejpohodlnější možné oblečení. A může být návykové, protože po chvíli jiné normální oblečení můžete začít cítit nepohodlně, protože tento oblek se také prohýbá s vaším pohybem a zabraňuje nepřiměřenému tlaku na jednu nebo druhou část vašeho těla během dne. Jako zvláštní poznámka se doporučuje nepoužívat ho se spodním prádlem, protože by mohlo způsobit nepohodlí, problémy nebo nižší výkon... a je snadné jej sundat, jít na záchod. Tyto obleky se běžně nosí i pod normálním oblečením.

Pak tu máme boty obleku, které se dodávají jako samostatné položky, ale jsou automaticky připojeny ke stejnému zdroji energie obleku. Boty mají také stejnou absorpční polymorfní kapacitu jako zbytek obleku a dvojnásobně chrání nohy nositele, protože první kus obleku je dodáván se samostatnými částmi pro chodidla nebo s ponožkami, které jsou také vyrobeny ze stejného materiálu. Tyto ponožky jsou začleněny do obleku, jakmile jsou nasazeny, ale v případě potřeby lze oblek nosit naboso.

Boty se dodávají s magnetickými schopnostmi v podrážkách, které pomáhají jedinci přilnout k některým povrchům v případě, že loď ztratí umělou gravitaci, a také se dokonale přizpůsobí velikosti nositele. Taygeťané mají také boty se zvýšenou kapacitou, které přicházejí s technologií potlačení gravitace. Tyto plnější boty jsou větší a neskladnější na nošení, ale umožňují svému nositeli doslova létat. Antigravitační boty jsou dodávány s pásem potlačujícím gravitaci, který pomáhá stabilizovat osobu během letu.

Osobně si myslím, že nošení těchto bot je trochu děsivé, protože mám pocit, že nemáte vůbec žádnou ochranu, ale bylo mi řečeno, že jsou velmi bezpečné, protože v případě, že jedna selže, druhá vás může bezpečně vrátit na zem. I když jsou tyto boty bezpečné, nedoporučujeme je pro lezení ve vysokých nadmořských výškách bez plnějšího obleku, který nositeli dodává dostatek kyslíku pro dýchání a dodatečnou ochranu před teplotou. Přestože jsou tyto boty běžné a na Taygetě je má téměř každý, všimla jsem si, že se na přepravu příliš nepoužívají. Většinou jsou odkázány pro stavební, údržbářské a opravárenské role, kde jsou užitečné pro osobu, aby se mohla zvednout, aby dosáhla na vysoká místa a rychle se pohybovala.

Boty se ovládají několika způsoby. Stačí změnit těžiště a napodobit pohyby těla, jako je lezení nebo chůze ve vzduchu, nebo je lze také ovládat pomocí speciálních rukavic nebo slovních příkazů do vašeho řídicího počítače, ale tyto boty jsou široce používané a jsou velmi praktické, protože jejich aplikace jsou extrémně široké.

Jako další poznámka k obleku lze jeho napájecí pásek odstranit a odložit pro pohodlí a stále bude dodávat energii do obleku prostřednictvím bezdrátové technologie.

Zdroj: https://Swaruu.org/transcripts/tecnologia-taygeteana-parte-1-trajes-y-botas

Zpět