3675 Proč je chybou hledat štěstí mimo sebe Jessica Raymond

[ Ezoterika ] 2023-01-08

Touha ʺbýt šťastnýʺ nebo najít štěstí je v naší kolektivní psychice zakořeněna asi tak hluboko jako hledání věčného mládí. Ve skutečnosti lze tvrdit, že vše od boje o moc přes boj o bohatství až po boj o lásku směřuje k dosažení stejného cíle - štěstí. Všechny tyto boje však mají společné to, že definují štěstí vnějškově, a nikoli jako funkci sebe sama, což je chyba, které se dopouští mnoho nešťastných lidí. Ve skutečnosti je klíčem k vašemu štěstí milovat a přijímat především sebe sama. Teprve potom můžete najít někoho jiného, kdo vás bude milovat. Nedovolte, aby vaše štěstí ovládal vnější svět Navzdory mnoha snahám o opak je skutečné štěstí funkcí pouze sebeúcty. Za peníze si štěstí nekoupíte, alespoň se to říká. Stejně tak lásku. Štěstí spočívá spíše ve spojení se sebou samým, což znamená pochopit a přijmout to, kým skutečně jste, a milovat to. I když mnoho lidí vyzdvihuje ʺpravou láskuʺ jako totéž, toto přijetí od druhé osoby je nemožné, pokud ho nejprve nedosáhnete na osobní úrovni.

Spokojený sám se sebou. Co to ale znamená v praxi? Láska k sobě samému a nalezení vnitřního štěstí začíná změnou postoje a přístupu k okolnímu světu. To zahrnuje např: Nehledejte již ʺpřijetíʺ nebo ʺschváleníʺ svých činů od druhých lidí, zejména pokud děláte to, o čem ve svém srdci víte, že je správné. Čekání na to, až se vám něco stane, místo toho, abyste jednali a rozhodovali se tak, aby se vám to stalo. Být spokojený s tím, kým jste, bez ohledu na situaci. To znamená neomlouvat se za své myšlenky nebo přesvědčení, abyste se zavděčili ostatním, a být spokojení sami se sebou. Když se máte rádi a přijímáte svou autentickou osobnost, můžete být svobodně šťastní, protože toto přijetí přináší klid a přitahuje ostatní, kteří se z něj také těší. Proto je štěstí jako funkce sebe sama prvním krokem k úspěchu v lásce.

Proč je štěstí nezbytné pro úspěch ve vztahu? Pokud jste nespokojeni sami se sebou, pokud se nedokážete cítit dobře sami a upravit se v davu, pak nikdy nepředstavujete světu své skutečné já. Každý, s kým budete chodit, tak získá neautentický obraz, poloviční pravdu o tom, kdo skutečně jste. I když se časem otevřete, tento nedostatek seberealizace a pohodlí se může podepsat a podepíše na vztahu, protože malá ʺpřekvapeníʺ ohledně vaší osobnosti nebo přesvědčení změní dynamiku vašeho vztahu. Na druhou stranu se může stát, že se budete vždy cítit nuceni být někým, kým nejste, abyste si zachovali lásku a ʺštěstíʺ v páru, což si vybírá daň. Proto byste nikdy neměli hledat někoho jiného, kdo by vás miloval víc než vy sami. Navíc najít štěstí sám znamená, že odvážit se na neznámé území nového vztahu, riskovat sebe a své srdce, je o něco méně děsivé a vlastně i méně riskantní. Když jste šťastní sami, další osoba vaše štěstí spíše umocňuje, než aby ho určovala. Rozchody a jiná zklamání se snáze zvládají, protože skutečný zdroj vašeho štěstí - vy - je stále tam, kde jste ho zanechali. A konečně, šťastní lidé jsou přitažlivější a jsou lepšími partnery, a proto je pravděpodobnější, že najdou lásku na prvním místě. Když jste spokojeni s tím, kým jste, jste sebevědomí a sebevědomí je přitažlivé. Zdravé vztahy jsou založeny na tom, že dva šťastní lidé spolu nacházejí větší štěstí. Nezdravé vztahy jsou založeny na tom, že jeden z partnerů využívá nebo zneužívá toho druhého, ať už fyzicky, nebo jako citovou berličku.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/01/08/why-its-a-mistake-to-look-for-happiness-outside-yourself/

Zpět