3672 Hakann: Cesta dechu A.S.

[ Ezoterika ] 2023-01-07

Před časem jsem se ve svém poselství podělil o jednu cestu k duchovnímu růstu a citové pohodě: ʺHakann: Cesta pozorováníʺ. Tato cesta je stále zcela platná a dnes bych se s vámi rád podělil o další možnost, a to o Cestu dýchání. Možná ji již děláte. Nicméně, i když je to základ, stále je to něco, co je velmi prospěšné skutečně pravidelně provádět. Mohli byste to považovat za součást vaší osobní energetické hygieny. Pomůže vám to cítit se klidněji, uzemněněji a přítomněji ve svém těle. Každý den dýchejte pomalu a zhluboka, alespoň tři nádechy. To je vše. To je cesta dýchání.

Možná nová informace je kombinovat to s dalšími aktivitami. Ano, můžete klasicky meditovat a zhluboka a pomalu dýchat. Můžete se také procházet a přitom zhluboka a pomalu dýchat. Můžete zhluboka dýchat před, během nebo po cvičení. Některé formy jógy vybízejí cvičence, aby během fyzických cvičení neustále zhluboka a pomalu dýchali. Myslíme si, že je to skvělé. Hluboké a pomalé dýchání můžete stejně dobře kombinovat se vzpíráním nebo s velmi lehkým běháním či s řadou dalších cvičení. Pokud se chcete s někým spojit, může být skvělé, když si oba sednete, zavřete oči a pak chvíli individuálně zhluboka a pomalu dýcháte. Jakmile se pak oba uzemníte, můžete se spojit tak, že budete zhluboka dýchat společně, případně se držet za ruce nebo si sedět na klíně či se dívat druhému do očí. Hluboké a pomalé dýchání během sexuálního spojení může být také velmi intimní a duchovně expanzivní. Nenavrhuji, abyste se od nynějška sexuálně sjednocovali pouze tímto způsobem, ale může být dobré se takto občas milovat.

Při hlubokém a pomalém dýchání lze také uklízet nebo vařit. Hluboké a pomalé dýchání před jídlem nebo během něj může být skvělou praxí. Existuje i spousta dalších možností. Pomalé dýchání můžete provádět téměř během kterékoli části dne. I když již provádíte ranní meditaci, což je skvělé, může být prospěšné provést tři hluboké nádechy i během některé jiné části dne. Naučíte se tak zpomalit a být přítomni během další části dne a každé části svého života, nejen během meditace. Jako vždy, nemusíte to hned začít dělat celé hodiny. Můžete začít například tím, že si někde v domě nebo bytě vyvěsíte vzkaz, abyste se kdykoli během dne prostě třikrát zhluboka nadechli. To je vše. Později můžete tuto dobu, kdy zhluboka dýcháte, vždy rozšířit, pokud budete chtít. Je mnohem lepší, když se každý den zhluboka nadechnete jen třikrát, než když jednou strávíte hodinu hlubokým dýcháním a pak už to nikdy neuděláte. Doufám, že vám to pomůže.
Vím, že je to základ, ale skutečné důsledné praktikování základů jistě přinese výsledky. Koneckonců právě proto jsou základy považovány za základy. Skutečnými mistry obvykle nejsou lidé, kteří si myslí, že základní cviky jsou pod jejich úroveň, a kteří nyní provádějí jen velmi složitá a exotická cvičení. Skutečnými mistry jsou obvykle lidé, kteří prostě důsledně pokračují v provádění jednoduchých a základních cviků.<

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/01/07/hakann-the-breathing-path/

Zpět