2695 O moderní společnosti Michail Avakov

[ Ezoterika ] 2022-06-15

V této společnosti není harmonie, je roztříštěná množstvím nesmyslných faktorů. To se stane, když jsou po staletí všechny základy uspořádané existence pečlivě ˮvymytyˮ z vědomí. Na oplátku získáváme společnost bez sebeidentifikace, bez cílů a bez pochopení naší minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
Je těžké si představit, že někdo může mravencům nebo včelám vnutit zahálku, neřest, svobodomyslnost a chaos. Jejich shoda je tak uspořádaná a silná, že vylučuje všechna zkreslení, která nikam nevedou. Výsledek jejich činnosti je přímo úměrný kvalitě života komunity jako celku.
Ukazuje se, že jsme se ve svém ˮvývojiˮ znovu vyvinuli na úroveň pod mravenci? K čemu je dobré, že máme jazyk a nosíme oblečení, když je někdo tak nečinný a prázdný, že se dokáže identifikovat jen podle cigaret nebo mobilu? ˮJá jsem ten, kdo kouří.ˮ Vezmi si mou cigaretu a jsem pryč.ˮ K jejich ˮštěstíˮ je ještě někdo, kdo je schopen tuto cigaretu vyrobit, jinak by se tato sebeidentita ztratila, dál už nepřemýšlí.

Pozorujeme nekonečné ˮštěkáníˮ různých názorů, jednoho hloupějšího než druhého, přičemž tento proces bereme jako život potvrzující, ale nic nedává vzniknout dalšímu nic, a bez ohledu na to, jak moc je množíte a přeskupujete, výsledek bude nezměněn.
Společnost, ve které není harmonie, nikdy nepozná ˮsvětlou budoucnostˮ. Taková společnost je odsouzena k útlaku. Řešení není v rozhořčení. Můžete být rozhořčeni až ke škytavce, to nikoho nezajímá. Řešení je v harmonii. Jak může člověk dosáhnout něčeho podmíněně dobrého, když toto dobro nedokáže identifikovat? Proto osamocené iniciativy uspořádaného vědomí, požírané samotnou společností, hoří a topí se jedna za druhou. Z této bažiny vede jen jedna cesta - vzhůru k autenticitě harmonického bytí. (pozn. vidím to na utopii)

Zdroj: https://absolutera.ru/article13230

Zpět