783 Duchovní léčivé nástroje Judy Dyer

[ Ezoterika ] 2021-02-18

VODA
Voda má v době přecitlivělosti mimořádné vyrovnávací a léčivé vlastnosti. Když je pohlcens vědomě, poskytuje vnitřní vyrovnání. Okolní energii můžete vyrovnat tak, že kapku vody umístíte do oblasti třetího oka. Když použijete vodu, kterou jste se napájeli, vede to k ještě silnějším výsledkům. Vodu můžete nabít energií tím, že se nad ní budete modlit nebo napíšete slovo na láhev s úmyslem vypustit frekvenci slov do láhve. Slova jako uzdravení, klid a mír fungují dobře. Užívání horké sprchy funguje dobře pro očištění aury a pro obnovení energetické rovnováhy. Osprchujte se a představte si, jak voda odplavuje negativní pocity, dojmy a myšlenky od ostatních, a představte si, jak je veškerá negativní energie vysávána z odtoku. (pozn. nádobu na zalévání květin lze také nabít)

VŠÍMAVOST
Tato technika dokáže vtáhnout uklidňující energii do těla. Zaměřte se na dech a zároveň se dívejte na něco krásného, jako je růže, slunce nebo obloha. Můžete se dokonce soustředit na dlaně svých rukou, jako byste je viděli poprvé. Pozornost můžete přesměrovat na své pocity zaměřením se na něco vizuálního.

ÉTERICKÉ OLEJE
Esenciální oleje mají uklidňující účinek a mohou výrazně zlepšit úzkost spojenou s duchovní přecitlivělostí. Americká College of Healthcare Sciences provedla v roce 2014 studii, ve které 58 pacientům v hospici dostávala denní masáž rukou po dobu jednoho týdne s použitím směsi éterických olejů. Směs oleje byla tvořena levandulí, kadidlem a bergamotem. Všichni pacienti uváděli menší deprese a bolesti v důsledku masáží éterickým olejem. Studie dospěla k závěru, že aromaterapeutické masáže se směsí éterických olejů byly pro depresi a zvládání bolesti účinnější než samotná masáž.

Některé z nejlepších olejů pro léčbu úzkosti:

LEVANDULE
Levandulový olej má relaxační a uklidňující účinek; obnovuje nervový systém, poskytuje vnitřní klid, zlepší spánek, způsobuje zmírnění neklidu, záchvaty paniky, podrážděnost a celkové nervové napětí.

RŮŽE
Zmírňuje depresi, úzkost, smutek, šok a záchvaty paniky.

VETIVER
Olej vetiver obsahuje uklidňující, uzemňující a klidnou energii. Často se používá u pacientů s traumatem a pomáhá při stabilizaci a sebevědomí. Má také uklidňující účinek. Olej vetiver je tonikum pro nervový systém; snižuje přecitlivělost, nervozitu, šok a záchvaty paniky.

YLANG YLANG
Ylang ylang má uklidňující a povznášející účinek; zlepšuje depresi a úzkost díky své schopnosti vyvolat optimismus, veselost a odvahu. Ylang ̵ ylang také zklidňuje strach, nervové bušení srdce a rozrušení srdce. Je to také sedativum, které pomáhá při nespavosti.

BERGAMOTOVÝ OLEJ
Bergamot je jednou ze složek čaje Earl Grey a má výraznou květinovou vůni a chuť. Bergamotový olej poskytuje uklidňující energii, která snižuje depresi, neklid, vyvolává relaxaci a pomáhá při nespavosti.

HEŘMÁNEK
Heřmánkový olej je známý svým uklidňujícím účinkem a schopností vytvářet vnitřní klid, snižovat obavy, úzkost, přemýšlení a podrážděnost.

KADIDLO
Kadidlový olej je díky své klidné energii a uklidňujícím účinkům skvělý pro léčbu úzkosti a deprese. Pomáhá vám také soustředit se, ztišit mysl a prohloubit meditaci.

Při hypersenzitivitě se esenciální oleje buď přijímají, aplikují lokálně, nebo se používají v aromaterapii.

AROMATERAPIE
Aromaterapie je velmi populární lék na úzkost kvůli lidské schopnosti zpracovávat informace čichem; může vyvolat velmi silnou emocionální reakci. V mozku existuje oblast zvaná limbický systém, která řídí vyvolání paměti a emoční zpracování. Vdechování vůně éterických olejů stimuluje duševní reakci v limbickém systému mozku, který reguluje stres a uklidňující reakce, jako je produkce hormonů, krevního tlaku a dýchacích vzorců. Můžete použít oleje do koupele, horkou vodní páru, přímou inhalaci, zvlhčovač nebo odpařovač, kolínskou vodu, parfémy, ventilační otvory nebo aromaterapeutické difuzory.

ÚSTNÍ APLIKACE
Většinu éterických olejů můžete konzumovat orálně. Je však nezbytné, aby použité oleje byly bezpečné a čisté. Většina komerčně prodávaných olejů byla smíchána se syntetickými látkami nebo zředěna jinými látkami, což znemožňuje jejich požití. Nejúčinnější metodou konzumace éterických olejů je kombinace kapky oleje s lžičkou medu nebo nakapání oleje do sklenice vody. Můžete také přidat pár kapek do jídla, které vaříte. Pod jazyk si můžete dát pár kapek. To je zvláště výhodné, protože krevní kapiláry jsou umístěny pod jazykem poblíž povrchu tkáně, což umožňuje oleji rychle se vstřebávat do krevního řečiště a cestovat do oblasti těla, kde je to nutné. Můžete také užívat éterické oleje v kapslích formulář. (pozn. natřít pod nos)

TOPICKÁ APLIKACE
Topická aplikace je proces nanášení éterických olejů na pokožku, nehty, zuby, vlasy nebo sliznice těla. Oleje se pokožkou rychle vstřebávají. Vzhledem k síle olejů je zásadní, abyste je ředili nebo míchali s nosným olejem, jako je kokosový, avokádový, jojobový nebo sladký mandlový olej. Směs můžete aplikovat přímo na postiženou oblast, kolem okrajů uší, chodidel, do lázně, teplým obkladem nebo masáží.

Zdroj: https://thegalacticfederation.com/02 ̵ 018?utm_content=12288232

Zpět