6835 Laboratorní mozky Michael Snyder

[ Ezoterika ] 2024-07-27

Používají laboratorně vypěstované lidské mozky, které zotročili a nazývají je "organoidy" k provozu počítačů

Když jsem to poprvé začal zkoumat, nemohl jsem uvěřit, že je to pravda. Společnost ve Švýcarsku známá jako "Final Spark" zkonstruovala bizarní hybridní biopočítač, který kombinuje miniaturní lidské mozky vypěstované v laboratoři s konvenčními elektronickými obvody. Tento přístup šetří mimořádné množství energie ve srovnání s běžnými počítači, ale je zde velký problém. Miniaturní lidské mozky vypěstované v laboratoři se neustále opotřebovávají a umírají, a tak vědci musí neustále pěstovat nové, aby je nahradili. Kmenové buňky, které jsou odvozeny z lidské kožní tkáně, se používají k vytvoření 16 sférických mozkových "organoidů", na kterých systém závisí. Uvědomuji si, že to zní jako něco přímo z opravdu špatného sci-fi filmu, ale ve skutečnosti se to děje.

Vědci z Final Spark nazývají svůj hybridní počítač "Neuroplatform" a uvádí se, že využívá pouze "zlomek energie potřebné k napájení tradiční sestavy"...

Švýcarský technologický startup FinalSpark nyní prodává přístup k biopočítačům, které kombinují až čtyři malé laboratorně vypěstované lidské mozky s křemíkovými čipy.

Tato nová platforma pro biologické zpracování, nazvaná Neuroplatform, využívá malé verze lidského mozku k práci s počítačem namísto křemíkových čipů. Společnost tvrdí, že se jí na neuroplatformu vejde 16 těchto minimozků a využije zlomek energie potřebné k napájení tradičního zařízení.

Platforma, kterou v současné době používá devět institucí, integruje hardware, software a biologii s cílem vytvořit systém zpracování, který je energeticky účinný a vysoce výkonný. Tento "průlom" je oslavován jako způsob, jak ušetřit obrovské množství energie. Ale co lidské mozky vypěstované v laboratoři, které jsou zotročeny, aby řídily Neuroplatformu?

Každý ze 16 minimozků je tvořen přibližně 10 000 živými neurony a jsou udržovány naživu "mikrofluidním systémem, který dodává vodu a živiny pro buňky"...

Spíše než pouhou integraci biologických konceptů do výpočetní techniky, online platforma FinalSpark "proniká" do sférických shluků laboratorně pěstovaných lidských mozkových buněk zvaných organoidy. Celkem 16 organoidů je umístěno ve čtyřech polích, z nichž každé se připojuje k osmi elektrodám, a mikrofluidnímu systému, který dodává buňkám vodu a živiny.

Přístup, známý jako wetware computing, v tomto případě využívá schopnosti výzkumníků kultivovat organoidy v laboratoři, což je poměrně nová technologie, která vědcům umožňuje studovat to, co jsou v podstatě miniaturní repliky jednotlivých orgánů.

Během svého krátkého života jsou minimozky doslova trénovány k plnění určitých úkolů pomocí systému odměn a trestů... Výzkumníci to dělají tak, že trénují organoidy prostřednictvím systému odměn. Organoidy jsou odměněny dopaminem, neurotransmiterem zodpovědným za potěšení (a závislost). Jako "trest", jsou organoidy vystaveny chaotickým podnětům, jako je nepravidelná elektrická aktivita.Pokud zotročené minimozky dělají to, co mají, jsou odměněny spoustou potěšení. Pokud zotročené minimozky nedělají to, co by dělat měly, jsou zasaženy spoustou "nepravidelné elektrické aktivity".

Jinými slovy, tyto miniaturní lidské mozky jsou mučeny, dokud se nenaučí poslouchat. Z tohoto čtení by se vám mělo doslova udělat špatně. To, co tito vědci dělají, je tak neuvěřitelně zlé.

Final Spark tvrdí, že miniaturní lidské mozky spotřebovávají "milionkrát méně energie než jejich křemíkové protějšky"... Švýcarská technologická firma Final Spark úspěšně uvedla na trh Neuroplatform, první platformu pro biologické zpracování na světě, kde organoidy lidského mozku (laboratorně vypěstované miniaturizované verze orgánů) provádějí výpočetní úlohy místo křemíkových čipů.

První takové zařízení hostí zpracování 16 mozkových organoidů, o kterých společnost tvrdí, že spotřebovávají milionkrát méně energie než jejich křemíkové protějšky.

Final Spark doufá, že se jejich nová "technologie" stane primárním zdrojem energie pro revoluci umělé inteligence. V tomto okamžiku trénování modelů umělé inteligence využívá kolosální množství konvenční energie... Podle odhadů společnosti Final Spark spotřebovalo jen trénování populárního velkého jazykového modelu GPT-3, který poháněl ChatGPT v jeho prvních dnech, 10 GWh energie. To je neuvěřitelných 6 000krát více energie, než průměrné evropské město spotřebuje za celý rok.

Nahrazení křemíkových čipů bioprocesory by mohlo vést k drastickým úsporám energie. Final Spark umožňuje výzkumným laboratořím vyzkoušet si sílu biologických procesorů na Neuroplatformě.
Pro spoustu lidí to bude znít opravdu skvěle. Final Spark trvá na tom, že procesor, který vytvořil, spotřebuje milionkrát méně energie ve srovnání s normálním křemíkovým čipem.

Je tu jen jeden obrovský problém. Minimozky stále umírají a musí být pravidelně nahrazovány.
Zpočátku zemřeli "během několika hodin", ale nyní se zřejmě dožívají až 100 dní... Final Spark čelil ve svých prvních letech mnoha výzvám, protože organoidy umíraly během několika hodin. Společnost na tomto nedostatku zapracovala a vylepšila své systémy MEA, aby zajistila, že organoidy žijí 100 dní. Tyto "organoidy" jsou doslova upracovány k smrti. Jsou připojeny k elektrodám a pracují, dokud již nemohou fungovat...

Společnost Final Spark umožnila práci s těmito rozmanitými součástmi prostřednictvím inovativního nastavení nazvaného Multi-Electrode Arrays (MEA), kde jsou umístěny trojrozměrné hmoty mozkové tkáně. Každý MEA má čtyři mozkové organoidy, které jsou propojeny s osmi elektrodami. Tyto elektrody plní dvojí roli - stimulují organoidy a zaznamenávají data, která zpracovávají. Přenos dat se provádí pomocí digitálních analogových převodníků s rozlišením 16 bitů a frekvencí 30 kHz. Mikrofluidní systém poskytuje podporu života MEA a kamery mohou sledovat jejich celkový provoz.

Viděli jste někdy Matrix? Vzpomněl jsem si na ten film, když jsem to všechno zkoumal. Stejně jako v tomto filmu, lidská energie pohání celý systém. A stejně jako v tom filmu, ti, kteří pohánějí systém, jsou zotročeni. Tvůrci "Neuroplatformy" trvají na tom, že je to naprosto v pořádku, protože mini-mozky nejsou vnímající bytosti. Ať už je to pravda, nebo ne, to, co dělají, je stále velmi špatné. Vytvoření miniaturních lidských mozků a jejich použití k napájení počítače může být způsob, jak ušetřit spoustu energie, ale také dokonale ilustruje, jak hluboko naše společnost klesla. Překračujeme hranice, které by nikdy neměly být překročeny, a nakonec zaplatíme velmi vysokou cenu za zločiny, které naši vědci páchají.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/06/27/they-are-using-lab-grown-human-brains-that-they-have-enslaved-called-organoids-to-run-computers/

Zpět