6647 Transhumanisté: Vědci, kteří se chtějí stát bohy Katarina Bradford

[ Ezoterika ] 2024-05-27

Nečekal jsem, že se setkám s takovými otázkami, když jsem v roce 2015 psal bioetický článek o genové manipulaci. Když jsem zkoumal eticky pochybné využití genové manipulace, setkal jsem se se skupinou vědců odhodlaných pátrat po nesmrtelnosti, odhodlaných využít všechny nástroje ve svém arzenálu, aby překonali současná omezení lidstva.

Dalo by se očekávat, že takové aspirace hodné sci-fi najdou pseudovědci a blogeři fanouškovské fikce, nikoli mozky spojené s elitními světovými akademickými institucemi - Oxfordem, Cambridge, Harvardem a MIT, abychom jmenovali alespoň některé. Tito vědci si říkali "transhumanisté" a stáli v čele toho, co bylo v té době okrajovým hnutím, navzdory jejich prestižním akademickým příslušnostem. Jejich hlavním cílem je usnadnit evoluci lidstva prostřednictvím moderních technologií do "posthumánního" druhu, který je vyšinutý ze současných lidských omezení, jako je slabost, nevědomost a zejména smrt.

V té době Humanity+, největší transhumanistická organizace na světě, přijala definici transhumanismu oxfordského profesora Maxe Moora jako: Pokračování a urychlení evoluce inteligentního života za jeho současnou lidskou podobu a lidská omezení prostřednictvím vědy a technologie.

Aby zmírnila odpor veřejnosti proti Moorově eugenické definici, Humanity+ od té doby upřesnila své cíle tak, aby zajistila, že ve skutečnosti "neobhajuje koncept nesmrtelnosti pro elitáře", ale spíše "pro celé lidstvo". Někteří si mohou být "jisti", ale já rozhodně ne. Historické a filozofické spojení s eugenikou je příliš blízké na to, abychom ho mohli ignorovat.

Věda jako náboženství

Podobně jako jejich eugeničtí předchůdci z 20. století jsou transhumanisté nejnovější iterací neodarwinistů. Termín "transhumanista" byl vytvořen darwinistou a raným transhumanistou Julianem Huxleym, bratrem autora "Brave New World" Aldouse Huxleyho. Po druhé světové válce byl Julian jmenován prvním generálním ředitelem UNESCO. Během svého působení se spojil s Charlesem Galtonem Darwinem, bratrancem samotného otce evoluce, aby prozkoumali, jak se nová technologie vyvinula během války, aby pozvedla evoluční trajektorii lidstva.<

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/27/transhumanists-the-scientists-who-want-to-become-gods/

Zpět