6632 CIA zapojena do domácí cenzurní tajné dohody s Big Tech Belle Carter

[ Ezoterika ] 2024-05-29

Nedávno se objevila šokující zpráva, která prokázala, že vládní zpravodajská odnož se spolčuje s Big Tech, aby zavedla domácí cenzuru.

Na rozdíl od Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zákon striktně zakazuje zaměstnancům Ústřední zpravodajské služby (CIA) špehovat, nebo provádět tajné operace proti Američanům ve Spojených státech. Nové vyšetřování Twitter Files však odhalilo, že člen správní rady společnosti rizikového kapitálu CIA a analytici "bývalé" zpravodajské komunity (IC) a CIA byli zapojeni do úsilí o převzetí systému správy obsahu Twitteru v letech 2021-2022.

Autor bestsellerů a nezávislý novinář Michael Shellenberger 23. května odhalil, že zmíněný "projekt" mezi CIA a technologickými společnostmi zahrnoval dlouholetého dodavatele IC a vysokého úředníka ministerstva obrany pro výzkum a vývoj, který strávil roky vývojem technologií k odhalování whistleblowerů, jako jsou leakeři z Wikileaks. Také se to týkalo navrhované šéfky Výboru pro správu dezinformací (DHS) Niny Jankowiczové, která pomáhala americké armádě a operacím NATO v "hybridní válce" v Evropě.

Dne 11. června 2020 vydalo málo známé knižní nakladatelství Jankowiczovu knihu "Jak prohrát informační válku: Rusko, falešné zprávy a budoucnost konfliktu", která argumentuje pro "informační válku" podobnou té, kterou vedla americká vláda na Ukrajině a ve východní Evropě. Nedostatečnou regulaci projevu na sociálních sítích přirovnala k nedostatečné vládní regulaci automobilů v 60. letech. Vyzvala k "multiplatformnímu" a veřejně-soukromému přístupu, aby jakékoli kroky byly podniknuty Googlem, Facebookem a Twitterem současně.

Jako vzor pro regulaci projevu uvedla také Evropu. "Německý zákon NetzDG vyžaduje, aby společnosti provozující sociální média a další hostitelé obsahu odstranili ´zjevně nezákonné´ projevy do 24 hodin," řekla, "jinak budou čelit pokutě až 50 milionů dolarů." V USA "Kongres ještě musí schválit zákon, který by zavedl i ty nejzákladnější regulace týkající se sociálních médií a volební reklamy," posteskla si.

Mezitím byl do tajných dohod zapleten i Jim Baker, který pomohl odstartovat hoax "Russiagate" a naléhal na vedení Twitteru, aby cenzurovalo článek New York Post o obsahu notebooku prezidentova syna Huntera Bidena. "Tito současní, nebo bývalí zaměstnanci IC, dodavatelé, nebo zprostředkovatelé se nespokojili s pouhou kontrolou Twitteru. Chtěli také použít PayPal, Amazon Web Services a GoDaddy v totalizujícím úsilí o deplatformizaci, de-monetizaci a exkomunikaci z internetu zcela těch jedinců, které IC a spol. považují za hrozbu," odhalil Shellenberger.

Dále uvedl, že vyšetřování může ještě vyžadovat více informací. "Nevíme, zda tuto operaci řídili úředníci CIA, nebo jiné organizace zpravodajské služby. Je možné, že jediní jedinci, kteří se na tomto úsilí podíleli, byli ti, které jsme objevili. A nikdo ze zúčastněných nereagoval na naši žádost o informace, až na jednoho," zdůraznil.

Biden používá FCC jako zbraň po CIA a FBI
Michael Waller z Fox News naznačil, že Bidenova Federální komise pro komunikace, nezávislá federální agentura, která reguluje komunikaci rádiem, televizí, drátem, satelitem a kabelem po celých Spojených státech, je zneužívána jako zbraň a stává se nebezpečnější než FBI.

"Centrální vláda, která se vzpamatovává ze strašidelných odhalení v Twitter Files, stále více marginalizuje, cenzuruje a umlčuje svobodu projevu Američanů, kteří vyjadřují názory, o nichž se nezodpovědní byrokraté domnívají, že by neměly být povoleny," uvádí se ve zprávě. Neškodně vyhlížející FCC se podle kritiků dopouští dvou mocenských útoků zaměřených na poskytovatele internetových služeb (ISP). ISP, jak jsou známí, jsou společnosti, které vlastní a provozují infrastrukturu, která poskytuje přístup k internetu.

"Můžeme poděkovat disidentskému komisaři FCC Brendanu Carrovi za to, že bil na poplach. Agenda FCC jde daleko za poměrně úzké potlačování jednotlivých účtů FBI, které odhalily Twitter Files," řekl Waller a dodal, že Carr varoval, že uchvácení moci FCC umožní agentuře udělovat privilegia politicky poslušným ISP a trestat politicky nevyhovující ISP.

"Prezident Biden dal FCC rozkazy k pochodu," řekl Carr loni v říjnu. "Prezident vyzval FCC, aby provedla jednostránkovou část zákona o investicích do infrastruktury a pracovních místech z roku 2021 [zákon o infrastruktuře] přijetím nových pravidel dechberoucího rozsahu, a to vše ve jménu ´digitální rovnosti´."

V loňském roce federální soud vydal rozsudek proti administrativě, který ukázal, že některé z těchto údajných "konspiračních teorií" jsou ve skutečnosti pravdivé. Rozsudek v případu Missouri vs. Biden naznačil, že centrální mašinérie se zapojila do "vynucené cenzury" se společnostmi sociálních médií, aby umlčela občany s nesprávnými názory. Soudce Terry Doughty dokonce citoval vládu Spojených států, která zdánlivě převzala roli podobnou orwellovskému "ministerstvu pravdy" z románu "1984".

Bidenův právní tým se samozřejmě proti případu odvolal. V březnu to bylo projednáváno před Nejvyšším soudem. Vláda připustila, že se snaží "vynutit" určité formy cenzury. Stěžovala si, že oběti a jednotlivé státy využívají soudy "k auditu veškeré komunikace výkonné moci s platformami sociálních médií a o platformách sociálních médií".

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/29/cia-is-involved-in-domestic-censorship-collusion-with-big-tech-bombshell-report-reveals/

Zpět