6624 Jednání o globální pandemické smlouvě ztroskotala Michael Snyder

[ Ezoterika ] 2024-05-30

Jednání o globální pandemické smlouvě ztroskotala, ale vyvolávání strachu z toho, co přijde dál, je může oživit

Světová zdravotnická organizace doufala, že se na konci tohoto měsíce bude hlasovat o globální pandemické smlouvě na Světovém zdravotnickém shromáždění, ale nyní se tak nestane. Jednání, která měla vyústit v konečný návrh smlouvy, zcela ztroskotala, a to je skvělá zpráva, protože smlouva by přenesla obrovské množství pravomocí na Světovou zdravotnickou organizaci. Pokud se však horečka dengue bude dál šířit po celém světě jako doposud, nebo pokud H5N1 zmutuje do podoby, která se bude snadno šířit z člověka na člověka, strach z toho, co přijde dál, by mohl vyjednávání potenciálně oživit.

V pátek WHO veřejně přiznala, že jednání skončila, aniž by předložila konečný návrh smlouvy. Následující text pochází z ABC News...

V pátek Roland Driece, spolupředseda vyjednávacího výboru WHO pro dohodu, uznal, že země nebyly schopny přijít s návrhem. Světová zdravotnická organizace (WHO) doufala, že konečný návrh smlouvy by mohl být schválen na každoročním zasedání ministrů zdravotnictví, které začíná v pondělí v Ženevě.

"Nejsme tam, kde jsme doufali, že budeme, když jsme tento proces zahájili," řekl a dodal, že dokončení mezinárodní dohody o tom, jak reagovat na pandemii, je zásadní "pro dobro lidstva".

Driece uvedl, že Světové zdravotnické shromáždění příští týden si vezme ponaučení ze své práce a načrtne cestu vpřed, a vyzval účastníky, aby učinili "správná rozhodnutí, která tento proces posunou kupředu", aby jednoho dne dosáhli dohody o pandemii, "protože to potřebujeme". Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus kdysi vkládal do smlouvy tak velké naděje a stále trvá na tom, že "všechno je možné"... V projevu k zasmušilému poslednímu dni vyjednávání šéf WHO trval na tom, že "to není selhání". "Zkusíme všechno - věříme, že všechno je možné - a uskutečníme to, protože svět stále potřebuje pandemickou smlouvu," řekl. Vzhledem k tomu, že smlouva je prozatím mrtvá, znamená to, že WHO nebude pořádat show, až přijde další globální pandemie.

Měli bychom měli za to být velmi vděční. Je však jen otázkou času, než se znovu ozve volání po smlouvě, protože již nyní jsme svědky toho, že se po celém světě dějí velmi děsivé věci. V oblastech s tropickým podnebím se horečka dengue šíří nebývalou rychlostí. Toto onemocnění je také známé jako "horečka drtičů kostí" a v roce 2024 již byly potvrzeny miliony případů... Australští cestovatelé jsou varováni před prudkým nárůstem potenciálně smrtelného viru, běžně známého jako "horečka drtiče kostí" - tímto onemocněním se nyní nakazilo více než pět milionů lidí - a případy se jen v roce 2024 téměř zdvojnásobí. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) a cestovní pojišťovny 1Cover zaznamenala horečka dengue - potenciálně smrtelné akutní infekční onemocnění způsobené virem a přenášené kousnutím infikovaného komára - nárůst pravděpodobně v důsledku zvýšeného cestování po Covidu a klimatického cyklu El Niño. Začátkem tohoto týdne ministerstvo zahraničních věcí a obchodu (DFAT) oznámilo, že k propuknutí horečky dengue dochází po celém světě, přičemž "vyšší než obvyklý počet případů" byl zaznamenán v Africe, Asii, Střední a Jižní Americe a Tichomoří.

Nikdy předtím jsme nezaznamenali propuknutí horečky dengue v takovém rozsahu. A je tomu tak i zde ve Spojených státech. Ve skutečnosti se Miami stalo "epicentrem" šíření horečky dengue v této zemi... Role Miami jako brány do Latinské Ameriky z něj také učinila epicentrum horečky dengue v USA. Počet případů nemoci přenášené komáry na Floridě se letos ve srovnání se stejným obdobím roku 2023 více než zdvojnásobil, protože nic netušící cestovatelé přivezli virus z Karibiku a jižní polokoule. Úřady nyní pracují na tom, aby nemoc nenakazila místní populaci komárů dříve, než letošní letní silné deště ještě zvýší rizika. Malárie je další nemoc, kterou šíří komáři a která letos způsobuje velké problémy po celém světě. Je možné, že vědci, kteří záměrně chovali desítky milionů komárů, udělali obrovskou chybu? Ptačí chřipka se v současné době také dostává na titulní stránky novin. Na konci minulého týdne úředníci CDC varovali, že se připravují na "možnost zvýšeného rizika pro lidské zdraví"... Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v pátek uvedlo, že se připravuje na "možnost zvýšeného rizika pro lidské zdraví" ptačí chřipky po vypuknutí epidemie mezi dojnicemi a dvou potvrzených případech u lidí.

Virus H5N1 již v posledních několika letech způsobil smrt stovek milionů ptáků, ale dokud nepostihoval lidi, většina lidí se příliš neznepokojovala. Nyní infikuje krávy po celé zemi a 19 z 23 čistíren odpadních vod v Texasu bylo nedávno pozitivně testováno na virus... Například v Texasu bylo od začátku března do konce dubna zjištěno, že 19 z 23 čistíren odpadních vod obsahuje stopy viru, uvádí Texas Wastewater Environmental Biomonitoring. Mezitím má stát asi 400 mléčných farem a podle amerického ministerstva zemědělství bylo dosud pozitivně testováno na ptačí chřipku pouze 14 stád. Ptačí chřipka se také objevuje v mléce obchodů od pobřeží k pobřeží, ale odborníci trvají na tom, že bychom se neměli znepokojovat, protože virus je zabíjen procesem pasterizace. Úředníci nás však varují, abychom nepili syrové mléko, protože se domnívají, že by vám mohlo "udělat velmi špatně"... Vzhledem k tomu, že virus ptačí chřipky typu A H5N1 se nadále šíří mezi neznámý počet dojnic, zdravotničtí experti informují veřejnost, že mléko a další mléčné výrobky jsou stále bezpečné ke konzumaci - s jednou významnou výjimkou. Když je kráva infikována ptačí chřipkou, může být v jejím mléce zjištěno velké množství viru. Proces pasterizace však virus zabíjí, nebo inaktivuje, říká Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/05/30/negotiations-for-the-global-pandemic-treaty-have-broken-down-but-fearmongering-of-what-is-coming-next-may-revive-them/

Zpět