6404 UFO fraška Matthew Phelan

[ Ezoterika ] 2024-04-22

Tucker Carlson: UFO jsou pilotována "duchovními entitami"

UFO a jejich piloti vůbec nemusí být "mimozemšťané" ze vzdálené planety, ale "duchovní entity", které obývají Zemi tak dlouho, jako lidstvo samo. Alespoň to je "nadpřirozená" teorie, kterou tento týden předložil veterinář Fox News a někdejší moderátor MSNBC Tucker Carlson v podcastu komika Joea Rogana. "Existuje spousta důkazů o tom, že jsou pod oceánem i pod zemí," řekl Carlson Roganovým posluchačům během obvyklého, rozsáhlého, tříhodinového chatu a dodal: "Jsou tu už dlouho."

Carlsonovy poslední komentáře jsou ozvěnou stále častějších zákonodárců, kteří se zajímají o UFO, včetně kongresmana z Missouri Erica Burlisona a jeho kolegy republikánského zákonodárce Tima Burchetta, kteří oba v minulém roce přirovnali UFO k biblickým entitám. "První kapitola Ezekiela je docela jasné pozorování UFO," řekl Burchett v lednu 2023, před jeho snahou přivést informátory UFO, aby svědčili před Kongresem loni v létě. "Kdykoli použiji termín ´andělé´," dodal poslanec Burlison, který byl zasvěcen do tajných brífinků o fenoménu UFO, "pro mě je to synonymum pro extradimenzionální bytost."

Zdálo se, že Tucker Carlson ve svém vystoupení v podcastu 19. dubna tyto názory vážně podepsal, zatímco se vymlouval na neznalost mnoha nezodpovězených otázek týkajících se tohoto problému, nyní běžněji nazývaného Neidentifikované anomální jevy, nebo UAP.

"Jsou odsud a jsou tu už tisíce let," řekl Carlson, "ať už jsou jakékoliv."

"A je mi celkem jasné, že jsou to "duchovní entity," pokračoval, "ať už to znamená cokoli."

Zkušený hlasatel vysvětlil, že "nadpřirozenem" myslel, že bytosti jsou "nad pozorovatelnou přírodou" a že se "nechovají podle zákonů vědy".

"S tímto faktem," řekl Carlson řečnicky, "k jakému závěru dospíváte?"

width=Dříve v roce 2024 Rogan komentoval rostoucí veřejný zájem o UFO. Před Carlsonovým vystoupením v jeho pořadu se ptal: "Co ví?" Spekulace spojující UFO s náboženskými návštěvami a/nebo teoriemi o interdimenzionálních bytostech jsou opakujícím se rysem v diskursu na toto téma od počátku 20. století.

Koncept získal svůj nejvyšší a pravděpodobně nejuznávanější profil s vydáním knihy "Passport to Magonia: from Folklore to Flying Saucers" od astronoma a internetového průkopníka Jacquese Vallée v roce 1969.

Vallée, který později posloužil jako inspirace pro postavu Françoise Truffauta v trháku Stevena Spielberga o UFO "Blízká setkání třetího druhu", strávil roky přehrabováním se svazky starověkých textů pro tento průkopnický svazek.

Spojil 1180 setkání se "svítícími" létajícími "hliněnými nádobami" hlášenými nad Japonskem, římské zprávy o vznášejících se "štítech" a indiánské příběhy o "koších z nebes", aby doložil kontinuitu s moderními případy "létajících talířů".

V posledních letech Vallée, nyní rizikový kapitalista a počítačový vědec ze Silicon Valley, publikoval studii fyzických důkazů z havárie UFO v recenzovaném vědeckém časopise Progress in Aerospace Sciences.

Jak vyprávěl Jacques Vallée doufá, že se výzkum stane "šablonou [...] pro to, jak seriózní by mohl být výzkum UFO v budoucnosti, pokud se bude hrát podle pravidel".

Ale podobné argumenty, spojující UFO s démonickými entitami, nebo andělskými zázraky, byly také předloženy v méně vědecké formě v pořadech kabelové televize jako "Ancient Aliens" a online konspiračními teoretiky a evangelikálními křesťany, mimo jiné.

Redaktor časopisu Phenomena Magazine, Brian Allan, abych citoval jeden příběh, hovořil s anglikánským pastorem Rayem Boechem, který tvrdí, že frakce v Pentagonu hluboce věří, že UFO jsou produktem démonických sil.

"Obranná zpravodajská služba se dívala na tento démonický prvek a označila tento druh mimozemšťanů za ´nelidské entity´," řekl Allan.

"Věřili, že fenomén UFO má démonickou složku: oni nás nenapadají, je to biblické."

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/22/fox-news-vet-tucker-carlson-ufos-are-piloted-by-spiritual-entities/

Zpět