6383 Izraelská zákeřnost Maha Hussaini

[ Ezoterika ] 2024-04-20

Izraelské drony lákají palestince na nahrávky plačících dětí a pak je střílejí


Izraelské kvadrokoptéry používají "bizarní" novou taktiku přehrávání zvukových nahrávek plačících kojenců a žen, aby nalákali palestince do míst, kde na ně lze cílit.

V noci z neděle na pondělí se obyvatelé severních částí uprchlického tábora Nuseirat v Gaze probudili za zvuků dětského pláče a žen volajících o pomoc. Když vyšli ven, aby našli zdroj křiku a poskytli pomoc, izraelské kvadrokoptéry údajně zahájily palbu přímo na ně.

Samira Abu Al-Leil, obyvatelka uprchlického tábora, řekla Middle East Eye, že slyšela, jak izraelské kvadrokoptéry zahájily palbu během a krátce po přehrání nahraných zvuků, které trvaly několik minut a několikrát se opakovaly v pondělí večer.
"Slyšel jsem ženu, která plakala a křičela o pomoc: ´pomozte mi, můj syn zemřel mučednickou smrtí´. Zvuky přicházely z ulice a byly bizarní," řekl devětačtyřicetiletý muž.
"Někteří muži přispěchali na pomoc, jen aby byli zastřeleni kvadrokoptérami, které se potulovaly celou noc."
Podle očitých svědků bylo v noci na dnešek požárem kvadrokoptéry zraněno nejméně sedm až deset lidí. "zranění byla vážná, někteří byli střeleni přímo do hlavy"
- obyvatel uprchlického tábora Nuseirat
Obyvatelé nemohli obětem pomoci, protože "kvadrokoptéry střílely na vše, co se hýbalo". Sanitce se však podařilo dostat na místo a převézt je do nemocnice.

"V noci jsou ulice obvykle prázdné a muži jsou ve svých domovech," doda Leil. "Když kvadrokoptéry zahájí palbu, zasáhnou jen střechy a ulice, nenajdou nikoho, koho by mohly zastřelit. Tyto zvuky pouštěli protože znají povahu naší společnosti; vědí, že muži se budou snažit poskytnout pomoc. Chtěli, aby šli ven, aby je mohli zastřelit.
"Včera a předevčírem zasáhly kulky kvadrokoptéry naši střechu, dveře a ulici před naším domem. Včera ráno vypálili nějaké výbušné bomby se šrapnely, které se šíří všude po naší čtvrti a zanechaly mnoho zraněných obyvatel."

Útoky kvadrokoptér se zvyšují
Kvadrokoptéry jsou dálkově ovládané drony, které jsou od 7. října široce používány proti palestinským bojovníkům a civilistům v pásmu gazy. Tato technologie postupně nahrazuje pozemní jednotky, pomáhá při identifikaci cílů, individuálním zaměřování a zabezpečení oblastí, kde jsou umístěni izraelští vojáci. Kromě toho mohou kvadrokoptéry prozkoumávat přední pozice, zaměřovat se na jednotlivce v rezidencích a rozptýlit davy na veřejných prostranstvích. K významné události týkající se použití kvadrokoptér došlo dne 11. ledna, když se velký dav čekající na jídlo na ulici Al-Rašíd poblíž pobřeží města Gaza dostal pod palbu izraelské armády. Četní svědci vyprávěli, jak kvadrokoptéry střílely na stovky lidí, kteří čekali na příjezd humanitárních vozů.

Devatenáctiletý Muhammed Abu Youssef řekl agentuře Mee, že v pondělí kolem druhé hodiny ranní slyšel pláč dětí. Protože však lidé zveřejňovali příspěvky na sociálních sítích, aby zvýšili povědomí o zdroji těchto zvuků, rozhodl se nevydat se ven. "Ven jsme nešli, protože jsme se dozvěděli, že to byly jen nahrávky, které nám kvadrokoptéry pouštěly, aby nás nalákaly ven."

- Muhammad Abú Júsuf, obyvatel tábora
"Z kvadrokoptér vycházely různé zvuky. Některé nahrávky byly srozumitelné a některé ne. Trvalo to asi 30 až 60 minut, pak kvadrokoptéry začaly střílet a odpalovat bomby v okolí," řekl.

"Video nahrané obyvatelem uprchlického tábora Nuseirat a kolující po sociálních sítích ukazovalo zvuky plačících kojenců, zatímco místní obyvatel vysvětlil, že se jedná o předem nahrané zvuky přehrávané izraelskými kvadrokoptérami. "Za poslední tři dny došlo k nejméně 12 zraněním v důsledku střelby kvadrokoptéry. Jen dnes ráno jsme zachránili šest lidí, kteří byli zraněni v sousedství. Zranění byla vážná, někteří byli střeleni přímo do hlavy." Podle místních obyvatel zvukové nahrávky obsahovaly také písně v hebrejštině a arabštině, včetně dětských písní, zvuků střetů a pohybujících se tanků, hlasů palestinských ozbrojených mužů a hlasů místních potulných prodejců čisticích prostředků, které obyvatelé gazy znají. Izraelská armáda již více než týden provádí intenzivní vojenský útok na severozápadní část Nuseiratu, přičemž se zaměřuje na jednotlivce, domy a čtvrti dělostřelectvem, leteckým a námořním ostřelováním, stejně jako palbou z kvadrokoptér.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/20/israeli-drones-lure-palestinians-with-crying-children-recordings-then-shoot-them/

Zpět