6294 Tunia: Hrdina - Polarizace padoucha A.S.

[ Ezoterika ] 2024-04-09

Moji nejdražší bratři a sestry,

Hovoří Tunia. Mám tě moc ráda.

Minulý týden jsem se podělila o to, že téměř každý na Zemi nemá uspokojeny všechny své potřeby a že většina lidí se snaží své potřeby nějakým způsobem uspokojit. Velmi s vámi soucítím. Vím, že Země je neuvěřitelně těžká. Mé srdce je s vámi. Dnes bych se ráda zaměřila na jeden ze způsobů, jak se lidé snaží uspokojit své potřeby. Jmenovitě polarizace hrdina - padouch.

Lidé mají potřebu cítit, že jejich život má smysl a že oni jsou ti dobří - nebo alespoň že nejsou ti špatní, kteří berou přijatelnou situaci a zhoršují ji. Dokonce i služba sobě samým obvykle přijde s nějakým druhem příběhu, buď proč to, co dělají, je pro vyšší dobro, nebo že na tom nezáleží, protože všechno stojí za prd a stejně na ničem nezáleží. Nebo si řeknou: "Kdybych to neudělal já, udělal by to někdo jiný, takže bych to měl udělat i já. "

Nyní by někdo mohl najít smysl a získat sebeúctu tím, že bude mít produktivní život a pomáhat ostatním. To je však těžké a lidé jsou již na hranici svých možností. Takže to, co lidé často dělají, aby byly uspokojeny jejich potřeby, je vytvoření polarizace hrdiny a padoucha.

Nejpřímočařejším příkladem je, když někdo na levici řekne: lidé z této menšiny jsou utlačovanými oběťmi. Padouši jsou ti zlí rasisté, sexisté nebo transfobové na pravici. Jsem hrdina, který bude bojovat s padouchem. To může vést například k rasovým kvótám pro přijímání zaměstnanců nebo k označování člověka za rasistu jen proto, že se staví proti nelegálnímu přistěhovalectví.

Nebo někdo na levici říká: průměrní lidé jsou oběťmi, protože jsou finančně ždímáni bohatými. Bohatí lidé jsou vždy zlí, sobečtí, chamtiví, parazitičtí kapitalisté a jsou to darebáci. Jsem hrdina, který bude bojovat s padouchem. Všimněte si zde nedostatku nuancí. Člověk na levici předstírá, že lidé na pravici jsou buď hloupí rasisté, nebo zlí chamtiví bohatí kapitalisté, kteří vykořisťují své dělníky. Protože pokud chce člověk tímto způsobem naplnit svou psychickou potřebu, pomůže mu to udělat z vybraného padoucha naprosté zlo.

Ale nejsou to jen někteří lidé na levici, kteří to dělají. Někteří lidé na pravici také vytvářejí polarizaci hrdina - padouch: Člověk na pravici říká: průměrní, normální, tvrdě pracující lidé jsou obětí, protože levičáci ničí zemi. Padouši jsou levičáci, kteří jsou všichni destruktivní, narcističtí, ctnost signalizující, genderově zmatení woke komunisté. Jsem hrdina, který bude bojovat s woke padouchem. Někteří lidé na levici se skutečně chovají destruktivně, aby mohli signalizovat ctnost a dosáhnout uspokojení svých potřeb. To je pravda. Ale ne všichni na levici jednají čistě ve znamení ctnosti.

Je také pravda, že někteří lidé na pravici jsou rasisté, a je také pravda, že někteří lidé na pravici jsou skutečně sobeckými bohatými kapitalisty. Ale ne všichni na pravici jsou buď rasisté, nebo chamtiví sobečtí boháči. Problémem je naprostý nedostatek nuancí v polarizaci tohoto hrdiny a padoucha. Vlastní strana je prezentována jako ctnostní hrdinové, kteří musí bojovat s neúprosným zlem na druhé straně, aby ochránili nevinné. Realita ale není tak černobílá. Je produktivnější uznat, že vaše politická strana má pravděpodobně nějaké nedokonalosti a vypočítavé narativy a že druhá strana má nějaké skutečné obavy, které mohou být v současné době neřešeny. Druhá strana možná chce, aby se její obavy řešily způsobem, který by byl čistě negativní, ale i tak mohou mít stále oprávněné neřešené obavy. Je mnohem produktivnější diskutovat, pokud se na druhou stranu díváte jako na legitimní a mající nějaké oprávněné obavy, ale celkově se mýlíte, než se dívat na druhou stranu jako na zlé padouchy, které je třeba porazit, a na svou vlastní stranu jako na hrdiny, kteří musí porazit zlo.

To, co to činí náročným, je to, že lidé mohou být skutečně emocionálně investováni, protože blaho lidí skutečně visí na vlásku. Ale na druhou stranu morální křižáci, kteří předstírají, že svět je černobílý, mohou také napáchat spoustu škody v reálném světě. Někdo by například mohl říct, že je naprosto zásadní, že pokud teenager řekne, že je trans, neměl by čelit žádnému dotazování a měl by mít přístup k nevratné operaci jako teenager, pokud si to přeje. A jde o to, že existují případy, kdy je to přesně ten správný přístup. Pravděpodobně existují případy, kdy tento přístup zabránil teenagerovi spáchat sebevraždu. A tak je pro některé lidi opravdu lákavé vytvořit si polarizaci hrdinů a padouchů, kde oni jsou hrdinové, trans teenageři jsou oběťmi a padouši jsou všichni, kteří nejsou zcela na palubě agendy "nulové zpochybňování, nevratné operace dostupné teenagerům".

Ale můžete také najít případy, kdy jste měli teenagera, který ve skutečnosti nebyl trans, jen zkoušel novou identitu, nebo gaye, nebo lesbu, nebo se teenager cítil nemilovaný a neviděný a viděl, kolik lásky lidé dostanou, když světu oznámí novou identitu. V těchto případech by mohlo být katastrofální se takového teenagera nikdy na nic neptat a umožnit mu přístup k nevratné operaci.

Samozřejmě, že lidé, kteří se zabývají polarizací hrdina - padouch, tvrdí, že tato druhá skupina je statisticky nevýznamná - protože to je to, čemu musí věřit, aby byli hrdiny. Je však tato skupina skutečně statisticky nevýznamná? Levice není příliš dychtivá po nezávislém výzkumu na toto téma, nebo také po tom, aby dala hlas lidem, kteří později litovali své operace.

Tento druh polarizace hrdina - padouch také vede k obviněním, že druhá skupina je jakýsi fanatik, nebo vede k nedostatku zdravého rozumu nebo k nedostatku logické konzistence. Například není logicky konzistentní tvrdit, že teenager se může rozhodnout podstoupit nevratnou operaci, zatímco teenager nesmí řídit, pít alkohol nebo volit. Ale hej, my musíme být hrdinové, ti lidé musí být padouši, takže ignorujme všechno, co nezapadá do našeho světonázoru, jako statisticky bezvýznamné, transfobní nebo cokoliv jiného.

Lidé se také mohou zapojit do polarizace hrdina - padouch tím, že ze své strany nebo svého kandidáta udělají hrdinu. Někteří lidé na pravici si například myslí, že Trump je hrdina, jehož každá akce je geniálním 5D šachovým tahem, s výjimkou několika nešťastných vynucených tahů, kterým se nedalo pomoci, jako byla operace Warpspeed.

To také postrádá logickou konzistenci, protože Trump aktivně prosazoval posilovací dávky i po odchodu z úřadu. Proč to udělal? Někteří lidé říkají, že to nebyl Trump, že to byl zlý dvojník. Dobře, ale ve světonázoru, kde je Trump stále naživu a jen se skrývá, proč skutečný Trump prostě nezveřejní na internetu video, kde varuje před posilovacími dávkami? Pokud jediný Trump, který interaguje s reálným světem, je zlý dvojník, budou lidé v listopadu hlasovat pro zlého falešného Trumpa?

Ve skutečnosti byl zesnulý Trump lepší než Hillary a Biden, ale ne někdo, jehož každá akce byla geniálním šachovým tahem v 5D nebo nešťastným vynuceným tahem. Udělal pár dobrých věcí, ale také udělal vážné chyby a byl to zjevně chybující člověk. Ale zdá se, že pro některé lidi je psychologicky příjemnější myslet na svého chlapa, Trumpa, jako na úžasného hrdinu, který všechno napraví.

Takže, pokud se přistihnete, že vykreslujete všechny ve skupině jako čisté dobro nebo všechny ve skupině jako čisté zlo nebo zcela špatné: dejte si pozor, abyste se nezapojili do polarizace hrdina - padouch. Ano, rozhodně existují příklady, kdy jedna skupina má většinou pravdu a druhá skupina se většinou mýlí. Téměř nikdy však neplatí, že by jedna skupina měla úplnou pravdu nebo že by se jedna skupina zcela mýlila a neměla žádné legitimní obavy.

Podobně máte také několik lidí na obou stranách, kteří se zapojují do polarizace hrdinů a padouchů ve vztahu k Izraeli. Někteří lidé na krajní levici tvrdí, že je v pořádku, když Hamás zabíjí izraelské civilisty, což je dost extrémní postoj. Někteří lidé na pravici tvrdí, že to, co Izrael v současné době dělá v Gaze, je ospravedlnitelné, což je také dost extrémní postoj. V obou případech si myslím, že někdo označuje jednu stranu za 100% zlé padouchy a realita není tak jednoduchá.

Soucítím se všemi, kteří jsou v současné době na Zemi, protože vím, že právě teď je mnoho utrpení.

Jaké by nakonec bylo řešení? Bylo by na lidech na Zemi, aby byly uspokojeny jejich potřeby, aby necítili potřebu vytvářet tyto polarizace hrdinů a padouchů, aby byly jejich potřeby uspokojeny záludnějším způsobem.

To opět podtrhuje to, co bylo řečeno v předchozích poselstvích: je to důležitá duchovní praxe, která uspokojí vaše potřeby. Pokud se s nimi nesetkáte, můžete se s nimi setkat nepřímým a potenciálně hrozným a velmi škodlivým způsobem.

Je tak vzácné, že lidé řeknou: "Mýlil jsem se, omlouvám se", protože většina lidí už tak bojuje natolik, že nemohou unést další psychologickou zátěž z toho, že to řeknou nahlas.

A ano, to znamená, že naslouchat lidem a být k nim laskavý je opravdu skvělá služba. Doufám, že vám to pomohlo. Mám tě moc ráda.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/09/tunia-hero-villain-polarization/

Zpět