6274 Google smaže miliardy záznamů o prohlížení webu, aby vyřešil soudní spor Suzanne Smalley

[ Ezoterika ] 2024-04-04

Společnost Google se zavázala zničit, nebo anonymizovat obrovské množství dat o procházení webu shromážděných od uživatelů v anonymním režimu jako součást přelomového urovnání hromadné žaloby podané v pondělí.

Za podmínek stanovených v čl. navrhované vypořádání, Google zruší identifikaci, nebo smaže miliardy datových záznamů, které shromáždil od uživatelů, kteří si mysleli, že si web prohlížejí soukromě. Technologický gigant také souhlasil se změnou svých zveřejňování tím, že výslovně informoval uživatele o shromažďování údajů prostřednictvím svých zásad ochrany osobních údajů a co je důležitější, své inkognito úvodní obrazovky.

Technologický gigant musí také umožnit uživatelům inkognito blokovat cookies třetích stran po dobu příštích pěti let, uvádí se v soudním podání. Posledně jmenovaná změna je důležitá, protože Google používá soubory cookie ke sledování uživatelů v anonymním režimu na webu.

Pokud federální soudce v severní Kalifornii navrhovanou dohodu podepíše, mohla by se týkat 136 milionů uživatelů Googlu. V soudním podání se uvádí, že podmínky urovnání jsou oceněny na 5 miliard dolarů na základě toho, jakou hodnotu mají data, která bude Google nucen zničit, a hodnotu dat, která již nebude moci shromažďovat.

Žaloba, která byla podána v roce 2020, je považována za velké vítězství pro obhájce soukromí a uživatele Googlu, kteří se cítili podvedeni zdánlivým příslibem ochrany soukromí Incognito. Členové se mohou domáhat náhrady škody u státního soudu, uvádí se v podání. "Tato dohoda je historickým krokem k tomu, aby dominantní technologické společnosti byly upřímné ve svých prohlášeních vůči uživatelům o tom, jak společnosti shromažďují a využívají údaje o uživatelích, a mazali a napravili shromážděné údaje," uvedli žalobci ve svém podání bez námitek ke schválení narovnání. Mluvčí Googlu uvedl, že společnost vždy věřila, že žaloba je "neopodstatněná". "Žalobci původně chtěli 5 miliard dolarů a dostali nulu," uvedl mluvčí v prohlášení. "Nikdy nespojujeme data s uživateli, když používají anonymní režim. " Technologický gigant "s radostí smaže stará technická data, která nikdy nebyla spojena s jednotlivcem a nikdy nebyla použita pro žádnou formu personalizace," dodal mluvčí. V podání se uvádí, že Google začal měnit své informace, aniž by čekal na konečné schválení soudem.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/04/google-to-delete-billions-of-web-browsing-data-records-to-resolve-lawsuit/

Zpět