6251 Další americký most zasažený plavidlem RT

[ Ezoterika ] 2024-04-01

Oklahomská státní hlídka zcela uzavřela dálnici poté, co v sobotu narazil člun na most US-59 přes řeku Arkansas.

Orgány činné v trestním řízení odklánějí dopravu z oblasti jižně od Sallisaw, dokud nebudou provedeny kontroly stavby, napsala státní dálniční služba na X (dříve Twitter). Na silnici ani na člunu nebyla hlášena žádná zranění, uvedla agentura AP s odvoláním na mluvčí hlídky Sarah Stewartovou. Nebylo okamžitě známo, co ke srážce vedlo. Video, které koluje na X, ukazuje okamžik, kdy člun narazil do podpěr mostu.

K incidentu došlo necelý týden poté, co nákladní loď MV Dali narazila do mostu Francis Scott Key Bridge v Baltimoru a ten se zcela zřítil, přičemž zahynulo šest lidí. Nákladní loď narazila do podpěry 2,6 km dlouhé konstrukce v úterý v časných ranních hodinách, což způsobilo, že se převrátila do řeky a vzala s sebou vozidla a lidi.

Další most zasažený člunem. U. S. 59 Bridge v Sallisaw, Oklahoma
Dayton Hollandová a její rodina natočili video, když rybařili poblíž mostu. pic. twitter.com/Raw9eCqOzr
- HighImpactFlix (@HighImpactFlix) 30. března 2024

V současné době probíhají práce na odklízení trosek mostu, které zatěžují MV Dalí. Zatímco nákladní loď a trosky mostu blokují cestu, přístavní město Baltimore není schopno obnovit námořní dopravu, která je pro oblast klíčová. Posádky pracují na rozřezání částí kovového mostu, přičemž první část byla vyzdvižena v sobotu.

US-59 jižně od Sallisaw u přehrady Kerr je v tuto chvíli zcela uzavřena kvůli člunu, který narazil do mostu. Vojáci odklánějí dopravu z oblasti. Most bude uzavřen do doby, než budou provedeny kontroly mostu. pic. twitter.com/IONAbvGOEk
- OK Highway Patrol/DPS (@OHPDPS) 30. března 2024

Podle některých odhadů by se účet za opravu mohl vyšplhat až na 1 miliardu dolarů, pokud by bylo třeba postavit celý nový most, napsal ve čtvrtek Washington Post.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/04/01/another-us-bridge-hit-by-a-vessel/

Zpět