6193 Dva léky na chaotickou mysl Nick Polizzi

[ Ezoterika ] 2024-03-24

Určitě žijeme v neobvyklé době, že?
Když jsou novinové titulky plné strachu a nejistoty, je snadné nechat se rozhodit a dostat se do našich hlav. Ale stařešinové po tisíce let učili, že osobní evoluce se neobejde bez trochy povyku, stejně jako nová semena nevyklíčí, pokud se nezpracuje půda. Na světě je mnoho skutečných výzev, a když se je snažíme obejmout, je důležité, abychom si to pamatovali s všímavostí a soucitem. Všichni jsme se narodili do tohoto světa zranitelní a čistí, zcela závislí na laskavosti druhých. Tím, že zůstáváme přítomni, začínáme vidět tuto lidskost v každém, ať už jsou vnímáni jako "dobří hoši", nebo "zlí hoši". Skvělým místem, kde hledat inspiraci, jsou naše děti. Dítě se tváří v tvář výzvě nezalekne. Ne, jsou neustále zvědaví, odolní jako válečníci a v neustálém stavu hry. My dospělí tuto superschopnost jaksi ztrácíme, jak stárneme a vnímané sázky našich činů se zvyšují. Ale naštěstí pro nás všechny existuje řada způsobů, jak se této iluze zbavit a dostat se zpět do harmonického stavu životního proudu. Níže jsem předepsal několik postupů, které mi v poslední době opravdu pomohly zklidnit mysl a zůstat uzemněný, šťastný a spojený s účelem. Doufám, že pomohou i vám!

#1
Tohle první se může zdát vyloženě šílené. Pravděpodobně jste o tom ještě nikdy neslyšeli, takže se připravte na to, že vám to vyrazí dech. Meditace!!!

Dobře, možná jste o tom už slyšeli.
V našich zdánlivě zaneprázdněných životech existuje nutkání zůstat v pohybu, počítat s každou vteřinou, spálit půlnoční olej a pak na konci dne havarovat. Někdo by dokonce mohl říci, že toto vědomí ohnivého drilu je kořenem nerovnováhy, kterou vidíme ve světě a také v sobě samých. Co se stane, když si každý den uděláme trochu času na to, abychom si sedli a prožili ten správný okamžik, ve kterém se nacházíme, místo toho, abychom se dívali na cestu před námi, nebo do minulosti? V digitálním věku rychlých informací a malých adrenalinových zážitků potřebujeme něco, co nás přivede zpět do našich těl a pomůže nám vidět naši realitu takovou, jaká skutečně je. Blízký přítel a já jsme právě teď uprostřed meditační výzvy a za poslední měsíc to bylo velmi užitečné. Dostalo se to do bodu, kdy se těším na meditaci ve 13 hodin pokaždé, když se to každý den stane. Začnete-li každý den s pouhými deseti minutami ztišení mysli v bdělém stavu, mohu vám téměř zaručit, že se vám podaří znovu otevřít a uvolnit napětí.

#2
Když se naše realita tu a tam trochu zamlží, můžeme si položit určité "medicínské otázky", které mají moc vytáhnout osvícené odpovědi odněkud z naší psychiky.
Když pracujete, může být velmi užitečné mít je v zadní kapse. Níže jsou dvě z mých oblíbených otázek, ale je jich celá řada!

Otázka 1:
Jaký je rozhovor, který jste odkládali s přítelem, nebo milovanou osobou?
Je lákavé nechat se pohltit všemi těmi okázalými událostmi na světové scéně, ale co lidé přímo ve vašem vlastním životě? To je místo, kde máte největší vliv a často to není místo, na které byste se soustředili (např. psaní textových zpráv u jídelního stolu).
My lidé jsme si navzájem zrcadlem a všechny vztahy, které jsou mimo mísu, jsou často užitečným odrazem vnitřní nerovnováhy, kterou máme sami se sebou. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak vyléčit svůj život, je vědomě podat pomocnou ruku a vyřešit jakýkoli konflikt, jakkoli jemný, nebo zřejmý, který byste mohli mít s někým, kdo je vám drahý.
Stejně jako novorozené dítě nemůže přežít bez hřejivého doteku někoho jiného, i my "dospělí" máme tendenci sklouzávat do nerovnováhy, když spojení s členem našeho kmene chřadne.

Otázka 2:
Kdy jste se naposledy dostali mimo svou komfortní zónu?
Jste spokojeni se životem a rolí, kterou jste si vytvořili? Slouží tato pohoda vašim nejvyšším ideálům? My lidé máme rádi předvídatelnost a vzorce, ale byli byste překvapeni, jak terapeutická může být malá změna.
Rituály jako potní chýše, temascal, hledání vize a různé obřady posvátných rostlin jsou zaměřeny na to, aby přivedly jednotlivce na jeho limit, aby jim připomněl, že jsou neomezení.

Neomezenost je hezký termín, ale abyste mu plně porozuměli, musíte být ochotni vystoupit ze své komfortní zóny. Pokud hledáte účinný způsob, jak rozšířit své limity a zároveň zlepšit své vztahy, podívejte se na otázku 1. ☺

Přeji vám krásný týden a pamatujte, že jsme v tom všichni společně.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/24/two-remedies-for-a-chaotic-mind/

Zpět