6162 Proč sůl? Eraoflight

[ Ezoterika ] 2024-03-21

8 důvodů, proč se zásobit himalájskou solí, nejčistší solí s minerály na Zemi

Sůl se nemusí zdát tak důležitá jako jídlo a pitná voda pro vaši zásobu příprav, ale tato položka má mnoho využití pro přežití a přípravu po celém domě. (h/t až FoodStorageMoms.com)

Zde je osm důvodů, proč je sůl všestrannou a nezbytnou položkou ve vaší kuchyni, usedlosti, nebo spíži pro přežití.

Základní položka pro přípravu a přežití
Sůl je nezbytnou položkou pro přípravu a přežití. Při výpadku proudu, nebo jiné nouzové situaci můžete k čištění vody použít sůl.
Může být také použit ke konzervaci potravin, takže pokud chcete po SHTF připravit okurky, nebo jiné fermentované potraviny, zásobte se solí.

Na vaření
I když nezažijete katastrofu, budete potřebovat sůl pro přípravu jídla a jako zvýrazňovač chuti. Špetka soli může výrazně zvýraznit chuť jídla.
Chcete-li v případě nouze dodat jídlu trochu chuti navíc, posypte solí.

Chcete-li zvýšit příjem minerálů, můžete se také zásobit růžovou himalájskou solí. Zatímco kuchyňská sůl i růžová himalájská sůl se skládají převážně z chloridu sodného, druhá obsahuje až 84 dalších minerálů a stopových prvků. Růžová himalájská sůl obsahuje běžné minerály, jako je vápník a draslík, a méně známé minerály, jako je molybden a stroncium.
Jedna studie analyzovala obsah minerálů v různých typech solí, včetně růžové himalájské soli a běžné kuchyňské soli. Výsledky ukázaly, že zatímco kuchyňská sůl může obsahovat více sodíku, růžová himalájská sůl má více vápníku, železa, hořčíku a draslíku.

width=


Pro konzervaci potravin
Sůl je skvělá pro přirozeně konzervující potraviny, což z ní činí ideální položku pro ty, kteří chtějí zpracovat potraviny po katastrofě. Pokud se sůl přidá do masa ve správném poměru, může pomoci zabránit zkažení a udržet maso čerstvé po delší dobu.
Kromě toho lze sůl použít k nakládání zeleniny. Tento způsob konzervace je účinný a jako bonus dodá vaší zelenině také lahodnou chuť.

Pro netoxické hubení škůdců
Sůl je netoxická metoda pro odstrašení škůdců.
Pokud máte doma problém s mravenci, posypte dveře a parapety solí, abyste udrželi mravence a jiný hmyz mimo váš dům.

Na čištění
Sůl je také ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout toxickým složkám v mnoha čisticích prostředcích zakoupených v obchodě.
Například přidání trochy soli do vlhké houby může pomoci odstranit odolné skvrny z desek a dřezů. Sůl můžete také použít k čištění choulostivých předmětů, jako je jemný porcelán a křišťál. Po vyčištění dobře opláchněte.

Pro první pomoc
Sůl má také určité využití pro první pomoc. Pokud se říznete, nebo popálíte, aplikace trochy soli na postižené místo může pomoci vyčistit ránu a urychlit hojení. Mějte na paměti, že aplikace soli na ránu může být poměrně bolestivá, proto ji nenanášejte příliš mnoho.

Pro systémy s měkkou vodou
Pokud dáváte přednost měkké vodě, nebo ji někdo doma potřebuje jako součást ošetření citlivé pokožky, je důležité mít v nádrži hrubou, nebo peletizovanou sůl.

K odstranění ledu
Sůl je také užitečná, pokud potřebujete v zimě odstranit nánosy ledu na chodníku, nebo příjezdové cestě. V ideálním případě k tomu můžete použít levnější druh soli, abyste neplýtvali kuchyňskou solí, nebo himalájskou solí ze svých zásob. Sůl používaná k čištění ledu je navíc hrubší.

Zásobte se růžovou himalájskou solí pro dlouhodobé skladování
Růžová himalájská sůl je zdravější alternativa běžné soli, protože neobsahuje škodlivé přísady, které se často vyskytují v běžné kuchyňské soli.
Kromě toho, že je to jedna z nejčistších a nejzdravějších solí na světě, je růžová himalájská sůl také podceňovanou položkou připravenosti, kterou můžete použít pro dlouhodobé skladování. Můžete jej použít k vytvoření nouzové rehydratační tekutiny, solného roztoku, ke konzervaci potravin a dalším.
Růžová himalájská sůl obsahuje celé spektrum elektrolytů a stopových minerálů, které jsou obvykle odstraněny z běžné kuchyňské soli. Těží se ze starobylých ložisek mořské soli hluboko v himálajských horách tradiční metodou těžby místností a pilířů.

Díky vaší štědré podpoře budujeme infrastrukturu lidské svobody a aktivně darujeme naše technologie nezávislým vydavatelům, autorům a organizacím domácího vzdělávání https://www.naturalnews.com/2024-03-11-we-are-building-the-infrastructure-of-human-freedom-brighteon-ai.html
Podpořte naše pokračující úsilí o zachování a zlepšení lidských znalostí nakupováním na HealthRangerStore.com.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/21/8-reasons-to-stock-up-on-himalayan-salt-the-purest-and-most-mineral-rich-salt-on-earth/

Zpět