6131 Obviňujte Fed ze "smršťovací inflace" Ron Paul

[ Ezoterika ] 2024-03-19

Prezident Biden se možná nedávno zapsal do historie jako první prezident, který v poselství o stavu Unie diskutoval o svačinových lupíncích. Použil snack chipsy, aby ilustroval fenomén shrinkflace. Shrinkflace nastává, když podniky snižují množství prodaného zboží, aby se vyhnuly zvyšování cen. Prezident Biden poukázal na to, že podniky doufají, že vzhledem k tomu, že cena i velikost balení zůstávají stejné, většina spotřebitelů si nevšimne, že dostávají méně chipsů, sušenek, nebo jakéhokoli jiného produktu, který byl ovlivněn shrinkflací.

Prezident Biden vyzval Kongres, aby schválil legislativu, kterou prosazuje takzvaný umírněný senátor Bob Casey z Pensylvánie, která by zakročila proti společnostem, které snižují množství zboží v balíčku. Biden a jeho spojenci v Kongresu a mediální apologeti si myslí, že to zastaví shrinkflaci. Myslí si to, protože věří, že shrinkflace je způsobena chamtivostí korporací. Shrinkflace je ve skutečnosti racionální reakcí na zvýšené ceny způsobené devalvací dolaru Federálním rezervním systémem.

Podniky snižují množství prodávaného produktu jako prostředek k vyrovnání se s rostoucími cenami materiálů potřebných k výrobě svých produktů, aniž by přímo zvyšovaly cenu, kterou platí spotřebitelé. Pokud chamtivost není jedinou lidskou emocí, která kolísá s politikou Federálního rezervního systému, pak skutečnost, že shrinkflace nastává pouze tehdy, když politika Federálního rezervního systému způsobuje velkou cenovou inflaci, by měla ukázat každému, kdo je ochoten o těchto otázkách logicky uvažovat, že shrinkflaci způsobuje Fed, nikoli chamtivé podniky.

Kdyby se shrinkflace stala federálním zločinem, přinutilo by to více podniků zvýšit ceny. To by Američanům poskytlo přesnější obrázek o tom, jak cenová inflace Federálního rezervního systému ovlivňuje jejich životní úroveň. Shrinkflaci nelze kvantifikovat. Existence shrinkflace naznačuje, že dopad inflace je výrazně vyšší než zpráva indexu spotřebitelských cen o 3,2% nárůstu cen za poslední rok. Zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem nebylo v boji proti cenové inflaci tak účinné, jak se zdálo z vládních zmanipulovaných statistik.

Pokud by Biden chtěl zastavit inflaci, začal by snížením federálních výdajů a snížením státního dluhu ve výši více než 35 bilionů dolarů. Tyto kroky by umožnily Federálnímu rezervnímu systému snížit své úsilí o monetizaci federálního dluhu, aby udržel nízké náklady na půjčky.

Zklamáním, ale nikoli překvapením, návrh rozpočtu na fiskální rok 2025 prezidenta Bidena nedokáže snížit výdaje. Navrhuje také, aby si vláda půjčovala téměř dva biliony dolarů ročně na příští desetiletí. Republikáni v Kongresu sice prohlásili, že "rozpočet s velkými výdaji" prezidenta Bidena je mrtvý hned po oznámení, ale faktem je, že až na několik výjimek jsou republikáni stejně závislí na výdajích na sociální válku jako jejich demokratické protějšky. Proto místo toho, aby bojovali za skutečné a podstatné snížení výdajů, většina republikánů ráda předstírá, že přimět Bidena a demokraty, aby se dohodli na snížení tempa růstu výdajů o jedno, nebo dvě procenta, vyřeší problém s nadměrným utrácením.

Hnutí za zmenšení vlády musí nadále růst. Aby Kongres dosáhl tohoto vládního cíle zmenšování, musí snížit výdaje. Kongres musí také schválit legislativu Audit the Fed a legalizovat konkurenční měny, jako je bitcoin a drahé kovy. Kongres by měl také schválit legislativu, která donutí vládu žít nad poměry tím, že zakáže Federálním rezervám nakupovat federální dluhové nástroje.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/19/ron-paul-blame-the-fed-for-shrinkflation/

Zpět