6115 Tři silné byliny pro autoimunitní léčení: Objevte přírodní prostředky Nick Polizzi

[ Ezoterika ] 2024-03-12

Před dvaceti lety se o termínu "autoimunitní onemocnění" prakticky nemluvilo.
Rozhodně to nebylo něco, co byste viděli v titulcích velkých zpráv - jako rakovina, Alzheimerova choroba nebo srdeční choroby. No, svět to teď ví lépe... podle Národního institutu zdraví "přibližně 23,5 milionu Američanů žije s autoimunitním onemocněním a jeho prevalence je na vzestupu". Je to děsivá statistika, ale ve znalostech je síla. Jediný způsob, jak předcházet nemocem a léčit je, je snažit se jim porozumět. Když si dáme základnu znalostí o tom, jak tělo funguje, jsme vybaveni k tomu, abychom si kladli správné otázky a byli skutečně proaktivní ohledně našeho vlastního léčení.

CO JE TEDY AUTOIMUNITA?
Ujasněme si jednu věc - nemáte autoimunitní systém. Máte imunitní systém, který automaticky napadá vaše vlastní buňky, když je ve vašem těle nerovnováha. Johns Hopkins to říká jasně: "K autoimunitnímu onemocnění dochází, když přirozený obranný systém těla nedokáže rozlišit mezi vašimi vlastními buňkami a cizími buňkami." Některé příklady autoimunitních poruch jsou revmatoidní artritida (když imunitní buňky napadají vaše klouby), psoriáza (když napadají vaši kůži) a některá onemocnění štítné žlázy (když váš imunitní systém vyžaduje nadměrnou nebo nedostatečnou produkci hormonů). Mezi běžné autoimunitní příznaky, na které je třeba dávat pozor, patří neustálý pocit únavy a bolesti, podivné kožní problémy, neustálé bolesti břicha a snadné onemocnění. Nikdo vás nezná tak jako VY, a pokud máte pocit, že něco opravdu není v pořádku, měli byste přijmout nezbytná opatření, včetně návštěvy svého lékaře nebo důvěryhodného zdroje zdravotní péče. Ale pro mnoho (ne-li všechny) autoimunitní poruchy existují některé účinné přírodní léky, které mohou znamenat velký rozdíl. Dnes se ponoříme do 3 léčivých bylin, které dokážou zázraky s autoimunitními onemocněními.

#1 Ashwagandha
Ashwagandha je základem ve starověkých školách ájurvédské medicíny v Indii. Nejčastěji používanou částí této léčivé rostliny je kořen, který se mele na prášek a přidává se do řady tinktur a přísad do smoothie. Ashwagandha si získala pozornost veřejnosti, protože je adaptogenní povahy - což znamená, že zvyšuje odolnost vašeho těla vůči vnějším a vnitřním stresorům a uvádí váš systém do stavu rovnováhy. Hlavní přínos Ashwagandha je v jeho schopnost obnovit homeostázu imunitního systému. Ashwagandha je skvělým spojencem, pokud vykazujete známky autoimunitní dysfunkce. Je to také všestranná tonizující bylina, která snižuje zánět v těle a pomáhá vyrovnávat hormonální aktivitu, stejně jako další systémy v celém těle.

#2 Kurkuma
Tento zlatý kořen je v ájurvédě posvátným lékem (a to z dobrého důvodu). Kurkuma je bylina, která působí na akutní příznaky, jako jsou bolesti, ale také nabízí neuvěřitelné dlouhodobé léčení. Kurkuma pomáhá nastolit rovnováhu v jednotlivých tělesných systémech tím, že snižuje zánět rychleji než kterákoli jiná bylina. Dalším způsobem, jak kurkuma kultivuje příležitost pro tělo, aby se samo uzdravilo, jsou její detoxikační vlastnosti. Je to alternativní bylina - což znamená, že čistí krev od těžkých kovů a metabolického odpadu. Posiluje vaše játra a ledviny, aby mohly vykonávat svou práci při zpracování toxinů a hormonů. To umožňuje vašemu tělu znovu najít svou přirozenou hladinu. Všechny tyto léčivé složky spolupracují na tom, aby byla kurkuma ideálním spojencem pro imunitní systém - protože to není imunitní stimulant, ale spíše bylina, která vytváří dokonalou příležitost pro imunitní systém regulovat a léčit zbytek těla. Ashwagandhu a kurkumu lze snadno najít a připravit z nich lahodné čaje. Můžete je užívat i ve formě doplňků stravy, ale nejdůležitější je důslednost. Bylinná medicína není jako alopatická medicína; Chvíli trvá, než se vaše tělo naučí, jak reagovat na bylinky - a nejsou univerzálním lékem.

A co houby?
Jedny z nejsilnějších přírodních spojenců při prevenci a léčbě autoimunitních onemocnění jsou houby! Ten níže je můj absolutní oblíbený! #3 Reishi Reishi se přezdívá "houba nesmrtelnosti", a to z dobrého důvodu. Je ceněným základem tradiční čínské medicíny (TCM) po tisíce let kvůli své schopnosti přinést do těla rovnováhu. Houby Reishi jsou bohaté na imunomodulační sloučeniny, které ovlivňují osu hypotalamus-hypofýza-nadledviny (osa HPA). Nerovnováha HPA osy může být hlavní příčinou autoimunitního vzplanutí, protože je hlavním regulátorem zánětu v těle. Pokud tedy pociťujete některý z příznaků, které přicházejí spolu s autoimunitními problémy, první věcí je opět navštívit důvěryhodného lékaře. Poté, jako součást vašeho léčebného protokolu, si udělejte vlastní průzkum a zvažte přidání jednoho z těchto bezpečných přírodních léků do své každodenní rutiny.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/03/12/three-potent-herbs-for-autoimmune-healing-discover-natures-remedies/

Zpět