6082 Pohybujte se, co hrdlo ráčí! Taťána Rjazanova

[ Ezoterika ] 2024-03-13

Naše tělo je celistvý systém, vše v něm je vzájemně propojeno a závisí na sobě. Například srdce pracuje ve spojení s kosterním systémem. Jako první si toho všimli kardiologové.
Ti, kteří mají poškozené srdce, musí mít stav zvaný artritida. Artritida páteře, kyčlí, kolen a chodidel.

Je to stejné i v opačném směru. Pacienti s artritidou mají srdeční onemocnění. Artritida není opotřebení kloubů, ale projevené procesy způsobené tím, že ve střevech jsou škodlivé bakterie, které způsobují zánět. Když škodlivé bakterie požírají střeva a činí je netěsnými, škodlivé bakterie vstupují do orgánů spolu s tekutinami. Na povrchu kostí vytvářejí sloučeniny s cukrem, vytvářejí kyselé prostředí a ve skutečnosti ničí povrch mazací chrupavky. Kromě toho způsobují zánět samotných kostí, který se projevuje osteoporózou a křehkými kostmi. Před léčbou kostí musíte nejprve normalizovat střeva interakcí s prospěšnými mikroby. Nejprve je nutné opustit pšeničnou mouku v těstovinách, chlebu, sušenkách a různém pečivu, bulguru, žitu, kuskusu, ječmeni, kukuřici a hnědé rýži. Pro zdravou konzumaci je třeba je naklíčit, nebo fermentovat, stejně jako to dělali naši předkové. Dnes tyto produkty neodpovídají kvalitě, na kterou byly naše přátelské bakterie zvyklé po tisíce let. V sázce je vaše zdraví a neměli byste s ním žertovat. Nečekejte, až vám klouby nahradí, je lepší upravit jídelníček. U starých lidí se také rozvíjí osteopenie, kdy se kosti stávají křehkými a slabými. S tímto problémem se může potýkat každé ženy a muže nad 50+. Je třeba poznamenat, že kuřata, která jsou krmena GMO, také trpí takovými chorobami, zvláště pokud se příliš nepohybují. Kostní defekty se již vyskytují u všech zvířat, která jsou chována v uzavřených farmách. A nejsou to poslední nemoci, které je pronásledují. Udělejte si vlastní závěry!

Ženy v menopauze, které konzumují zeleninu, ořechy a čisté rostlinné oleje, budou mít zdravé kosti, zdravé zuby a nebudou vystaveny nemocem, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka a rakovina. Je běžné, že lidé, stejně jako jiná zvířata, časem nahradí svaly tukem, i když člověk nepřibírá na váze, a moc se nehýbe. Ti, kteří cvičí v posilovně a snaží se budovat svaly, by měli vědět, že při užívání potravin a léků, které snižují kyselost žaludku, obsahují lepek, a mají přítomnost negativních bakterií, nebudou schopni budovat svalovou hmotu. Mitochondrie našeho těla se vyvíjí odděleně od buněk těla, protože mají svou vlastní DNA, ale spotřebovávají hodně energie. Ve stáří, pokud se naše buňky začnou špatně dělit, mitochondrie v tom nepřestanou. Abyste v průběhu let nepřibírali na váze, je nutné snížit příjem kalorií v jídle, praktikovat přerušovaný půst a věnovat se fyzickému tréninku s mírou. Dobré jsou strečink, statická cvičení a některé jógové a qigongové pozice, které můžeme vidět u starých lidí v Číně. Praktikují je všude na ulici, je to spojeno s dechovými praktikami. Posílením našeho éterického těla posilujeme fascie a svaly, čímž pomáháme tělu zásobovat je dostatečným množstvím krve.

Mnoho starších lidí si stěžuje na hustou krev, což naznačuje, že vedou sedavý způsob života, nemají dostatečnou tělesnou teplotu, aby mohli uvnitř provádět syntézu chladu, pohyb krve a lymfy tělem se zpomaluje. Sedavý způsob života je dnes v naší zemi vlastní mnoha lidem a i sezení před počítačem, nebo u telefonu vyžaduje sílu. Naši nedávní předkové ještě hodně chodili pěšky bez aut a vedli aktivní životní styl. Dnes jen málokdo bude souhlasit s výstupem na hory, alespoň do nadmořské výšky 2000 km. Ale i když souhlasí, místo radosti mohou mít další potíže s nemocemi, protože budou plýtvat spoustou energie a mohou narušit metabolické procesy svého těla. Předpokládá se, že ve stáří je nutné uspořádat si volný čas tak, aby se člověk co nejméně hýbal, a bydlet v přízemí, nechodit po schodech, používat dálkové ovladače, všude sedět. To má však škodlivý vliv na člověka, který se tak předem programuje na slabost. V Jihoafrické republice existují ženské fotbalové týmy starších než 80 let. Jedna Evropanka ve svých 80 letech přeplavala kanál La Manche. Někteří lidé dávají přednost sportu ve stáří a takové soutěže jsou na světě.

Ti, kteří jezdí na kole, mohou žít mnohem déle. Ti, kteří v mládí sportovali, ale ne profesionálně, žijí mnohem déle a cítí se lépe až do vysokého věku než ti, kteří to nedělali. Nikdy však není pozdě začít posilovat svaly, zlepšovat své zdraví a přidávat roky života. Člověk, který nemá v životě smysl, obvykle umírá poměrně brzy. Je dobré dodržovat přerušovaný půst, 16-18 hodin denně. Jezte od 12 do 18 hodin. To zbavuje tělo projevů hladu. Tělo si na takový potravinový systém rychle zvykne a dobře na něj reaguje. Onemocnění Alzheimerem, nebo Parkinsonem závisí na výživě a gastrointestinálním traktu, kterým se negativní bakterie a helminti mohou dostat do mozku. Nekonzumujte sladkosti a cukr, stejně jako sladidla.

Trénováním mozku, čtením, memorováním, denními poznámkami o svých aktivitách, vodními procedurami a fyzickými cvičeními můžete snadno porazit mrtvici, nebo infarkt. Obranný systém našeho těla pak posiluje své funkce. Tělo si dokáže vyrobit prakticky všechny prvky, které potřebujeme k udržení života. Ale změnou přístupu k životu člověk ničí sám sebe. Posílením mikrobiomu a střevních stěn lze předcházet i rakovině. Dnes nemůžete dělat ani klystýry, takže mnoho lidí má zanícený gastrointestinální trakt. Malé stresy jsou pro naše tělo jen dobré. Proto bude velmi užitečné chodit před spaním, nebo během dne. Naše těla jsou naladěna na krátké vzdálenosti. Naopak, maratonští běžci jsou jako pacienti s rakovinou, ztrácejí příliš mnoho energie, kterou by tělo mohlo využít pro svou regeneraci a rozvoj.

Ihned po jídle také není nutné tělo zatěžovat. Když se člověk najedl, krev se hrne do žaludku. Pokud člověk začne pracovat, nebo chodit, cvičit, pracovat hlavou, pak je přirozeně uvnitř pohon, tělo neví, kam nasměrovat krev dříve. To přispívá k tomu, že potrava je špatně strávená, v mozku je nedostatek krve, ve svalech není dostatek krve atd. Frustrovaný organismus se nemůže chránit před nežádoucími "mimozemšťany". Vzhledem k tomu, že mozek je řízen střevy, lze jej zařadit na třetí místo, i když na něm závisí mnoho procesů uvnitř těla. Na prvním místě by měl být mozek srdce, na druhém místě mozek střev a až na třetím místě mozek, který je do značné míry závislý na játrech, která do něj přivádějí krev až do 40. dne po smrti těla, během kómatu. U jogínů, kteří dokážou zastavit srdeční tep,je to stejné jako během klinické smrti. Pohyb je tedy život, zastavení je pro organismus smrt. Nedovolte, aby se vaše orgány zpomalily. Žijte a hýbejte se, pokud nechcete vypadat na svůj věk.

S úctou a láskou

Zdroj: https://absolutera.ru/Article16506

Zpět