5912 Probuzení k terapii chůzí a mluvením Leah Weinraub

[ Ezoterika ] 2024-02-13

Nemůžeme vyřešit naše problémy nošením stejných bot, které jsme nosili při jejich vytváření.
Pamatuji si ten okamžik, kdy mi to došlo. Byl typický desetistupňový větrný zimní den v Chicagu a já jsem seděla ve své vymazlené terapeutické ordinaci s klientem, obklopena dokonalými Eamesovými židlemi, útulnou bezpečnostní dekou a dvojími nenápadně umístěnými hodinami. Moje klientka byla uprostřed příběhu, který mi vyprávěla už dvacetkrát, seděla s rameny shrbenými odevzdáním se a noha se jí cukala úzkostí. Najednou jsem měla pocit, že se v té dusné, nevětrané místnosti udusím. V tu chvíli jsem se slyšela, jak vyhrknu: ˝Vezmi si kabát. Jdeme se projít.˝

Moje klientka byla v šoku a byla zima, ale téměř okamžitě poté, co jsme vyšli na ulici, se uvolnila a já jsem věděla každou buňkou uvnitř sebe, že moje zvolená profese už není ˝terapie mluvením˝, ale ˝terapie chůzí a mluvením˝. Tato kombinace má skutečně sílu odemknout lidský potenciál.

Když jste venku a hýbete se, spalujete kalorie, vyplavují se vám endorfiny a cítíte smyslovou blaženost z toho, že jste venku. Neustále míjíte nové scenérie, což vám pomáhá myslet kreativně. Vaše sebevědomí se vytrácí s každým krokem. Chůze také povzbuzuje lidi, aby přicházeli s vlastními řešeními, protože terapeut a klient se stávají týmem sobě rovných, spíše než aby jeden z nich seděl na všemocném křesle. Venku si povídáme tváří v tvář, krok za krokem, pod širým nebem plný možností.

Od té první procházky jsem si všimla, že když se moji klienti procházejí parkem, mohou mi vyprávět o bolestivých událostech, jako je rozvod nebo ztráta zaměstnání, ale přesto se cítí dobře. Fyziologie pracuje v jejich prospěch a nezdá se, že by byli ve svém příběhu tak zaseknutí. Řešení, ke kterým přicházíte v pohybu, se liší od těch, která vás napadnou, když sedíte v klidu. Mají tendenci být reálnější a - možná proto, že se rodí z akce - je snazší je uvést do praxe.

Procházela jsem se a mluvila s tisíci lidmi, a to jak v Miraval Resort & Spa v Tucsonu, tak s klienty po celé zemi v rámci práce, kterou dělám pro svou společnost Mind in Motion (Getyourmindinmotion.com). Každá procházka byla katalyzátorem změny, ať už je klientem vystresovaný generální ředitel, pár s prázdným hnízdem, který se snaží znovu navázat kontakt, nebo někdo, kdo se snaží porozumět hlubším problémům, které se skrývají za jeho problémy s váhou nebo se snaží zbavit bolestivého rozvodu.

Také povzbuzuji své klienty k fyzické aktivitě, když potřebují vést náročnou diskusi, ať už se jedná o osobní vztah nebo obchodní schůzku. Jistě, je čas a místo pro klid: neradil bych někomu, kdo právě utrpěl smrt milovaného člověka, aby vstal a šel. Ale je úžasné, kolik problémů lze vyřešit kombinací přírody, pohybu a lidského spojení.

Nejde o cvičení, což je jiný typ aktivity s jiným cílem, ale spíše o udržení úrovně pohybu, která je stabilní a uklidňující. Každý mluví o fyzickém tónování, ale my potřebujeme také emocionální tónování, způsob, jak dát mysli odpočinout od práce a zvýšit energii zaměřenou na tělo. V terapii mluvením pracuje zákon setrvačnosti proti nám - čím déle tam sedíme a cítíme se zaseknutí, tím více se zasekneme. V terapii chůzí a mluvením začíná zákon setrvačnosti pracovat v náš prospěch, protože pohyb, jakmile je jednou vytvořen, se udržuje.
Naše těla instinktivně vědí, jak se sama léčit, a pokud jim dáme alespoň poloviční šanci, mohou vyléčit i naši mysl.

Zdroj: https://eraoflight.com/2024/02/13/awakening-to-walk-talk-therapy/

Zpět