5612 Námořní válka v Rudém moři Brian Shillhavy

[ Ezoterika ] 2023-12-20

V Rudém moři vypukla námořní válka v plném rozsahu, protože kybernetické útoky zničily distribuční stanice pohonných hmot v Íránu Brian Shillhavy

Nyní již nemůže být pochyb o tom, že se nacházíme v počáteční fázi třetí světové války, protože v Rudém moři vypukla námořní válka v plném rozsahu, která ohrožuje globální obchod.

Zde je několik nedávných zpráv, které vysvětlují, jak hrozivá situace nastala:

🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢🪢
K rostoucímu seznamu velkých rejdařských společností, které zastavily všechny plavby Rudomořským průlivem, přidejte tchajwanskou kontejnerovou společnost Evergreen a belgického vlastníka tankerů Euronav. Tím se jejich počet zvýšil na sedm.

Britské námořnictvo zveřejnilo další podrobnosti týkající se dnešního incidentu v Rudém moři a oznámilo, že poblíž Jemenu došlo k výbuchu na boku komerční lodi. Norský majitel lodi potvrdil, že ˝neidentifikovaný předmět˝ zasáhl plavidlo na levoboku.

Informuje o tom agentura Bloomberg:
JEMENŠTÍ HÚTÍOVÉ TVRDÍ, ŽE ZAÚTOČILI NA KONTEJNEROVOU LOĎ MSC CLARA.
JEMENŠTÍ HÚTHOVÉ TVRDÍ, ŽE ZAÚTOČILI TAKÉ NA ROPNÝ TANKER SWAN ATLANTIC

Rudým mořem prochází každoročně 10 až 12 % světového obchodu. Rudé moře je nyní pro dopravu z velké části uzavřeno. To představuje 8,8 milionu barelů ropy denně a téměř 380 milionů tun denně přepravovaného nákladu. Celosvětová doprava bude nyní přesměrována kolem mysu Dobré naděje, což prodlouží vzdálenost plavby o 40 % (a ještě více zvýší náklady) pic.twitter.com/Xct7x03tFI
- zerohedge (@zerohedge) 18. prosince 2023
A začíná to.

Aktuální informace o Suezu: 46 kontejnerových lodí se místo plavby přes Rudé moře přesměrovalo kolem mysu Dobré naděje. pic.twitter.com/4zaTXn3LO1
- Ryan Petersen (@typesfast) 18. prosince 2023
Veškerý chaos v Rudém moři donutil londýnské námořní pojišťovny rozšířit krytí válečných rizik na tuto oblast. Počet velkých lodních společností, které zastavily všechny komerční plavby přes vysoce frekventovanou Rudomořskou úžinu, se zvýšil ze čtyř na pět v reakci na raketové a dronové útoky ze strany jemenských Hútíů podporovaných Íránem.

Agentura Bloomberg uvádí, že energetický gigant BP Plc je posledním rejdařem, který kvůli húthijským ozbrojencům pozastavil všechny plavby tankerů strategickým průlivem Bab al-Mandab.
˝Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci pro lodní dopravu v Rudém moři se společnost BP rozhodla dočasně pozastavit všechny tranzity přes Rudé moře,˝ uvedla společnost BP v prohlášení. Kromě společnosti BP pozastavily komerční provoz plavidel přes Rudé moře, které navazuje na egyptský Suezský průplav, také společnosti Maersk, Hapag-Lloyd, CMA CGM a Mediterranean Shipping Company.

Rizika přelévání války mezi Izraelem a Hamásem rychle narůstají, protože Rudé moře je zodpovědné za 10 % světového mezinárodního obchodu.
O víkendu napsalo americké Centrální velitelství v příspěvku na X, že torpédoborec s řízenými střelami třídy Burke USS Carney sestřelil v Rudém moři 14 húthijských dronů.
V pondělí ráno britské námořnictvo uvedlo, že obdrželo hlášení o možném výbuchu na vodě asi 30 mil jižně od Port Mokha, Jemen. Kvůli chaosu někteří přepravci přesměrovali lodě kolem mysu Dobré naděje, aby se vyhnuli konfliktní oblasti.
Celý článek si můžete přečíst na ZeroHedge.com.

Pentagon zahájil operaci ˝Strážce prosperity˝
Balistické rakety dlouhého doletu v Jemenu. Zdroj:https://www.theinteldrop.org/2023/12/15/red-sea-yemen-hits-2-ships-violating-sanctions-on-apartheid-israel-for-war-crimes/

Dnes bylo oznámeno, že Spojené státy zahajují ˝Operaci Prosperity Guardian˝, novou vojenskou operaci v Rudém moři. Operace ˝Prosperity Guardian˝ - Pentagon zahájí rozsáhlou námořní koalici na obranu průjezdu Rudým mořem. Hlavní zpravodaj serveru Politico z Pentagonu uvádí, že se konečně spojila námořní koalice pod vedením USA, aby chránila mezinárodní lodní tranzit v Rudém moři a životně důležitém průlivu Bab al-Mandab: ˝Očekává se, že Pentagon zítra oznámí vytvoření operace Prosperity Guardian, nové operační skupiny na ochranu lodní dopravy před útoky Hútíů v průlivu Bab al-Mandeb a Rudém moři,˝ (Lara Seligmanová na X). ˝Operace bude probíhat v rámci stávajících Kombinovaných námořních sil 153, což je partnerství 39 zemí zaměřené na boj proti pirátství a terorismu v Rudém moři.˝ Před několika dny se objevila zpráva, že Pentagon se snaží dát dohromady ˝co nejširší˝ koaliční operační skupinu, protože Íránem podporovaní Hútiové nyní denně útočí na obchodní plavidla. Hútíové také v různých obdobích vypouštěli rakety a bezpilotní letouny na jižní Izrael, což vyvolalo zachycení amerických válečných lodí.

Před několika hodinami jsme čtenářům připomněli předpověď Zoltána Poszara o ˝vojenské ochraně˝ analogizované s centrálními bankami a uvedli, že se brzy stane skutečností... a právě tak se stalo: Ochrana je pojmovým protějškem parity. Když se rozhodnete vybrat peníze z vkladu na viděnou, očekáváte, že se vám vrátí stejná částka, jakou jste vložili (parita).

Když se plavíte s cizím nákladem z přístavu A do přístavu B, očekáváte, že vyložíte stejné množství nákladu, jaké jste naložili. Banky mohou většinou dodat nominální hodnotu vkladů. Když ne, na pomoc přicházejí centrální banky. Obchodníci s komoditami mohou většinou dodat zahraniční náklad z přístavu A do přístavu B, ale když ne, opět zasáhne stát: nikoliv měnová, ale vojenská složka státu. Čím jsou centrální banky pro ochranu paritních slibů, tím je vojenská složka pro ochranu zásilek: zahraniční náklad musí plout po námořních trasách a přes hluchá místa, jako je Hormuzský průliv, a ˝parita˝ v tomto kontextu znamená možnost plout odtud tam volně, bezpečně a bez zbytečného zdržení...

Ukázalo se také, že Austrálie by měla hrát významnou roli v operacích v Rudém moři v souvislosti s prohlubováním vazeb s USA v souvislosti s dohodou AUKUS. Rabobank vysvětluje:
Austrálie údajně jedná s Pentagonem o žádosti USA o vyslání australské válečné lodi do Rudého moře, aby pomohla při řešení problémů s Íránem podporovanými povstalci Hútíi, kteří narušují obchodní dopravu v regionu a podnikají raketové a bezpilotní útoky na cíle USA a jejich spojenců. Tato žádost přichází jen několik dní poté, co Kongres schválil zákony umožňující prodej ponorek třídy Virginia Austrálii podle podmínek paktu AUKUS.

Tato dohoda představuje teprve druhý případ, kdy se Spojené státy podělily o jaderná tajemství s jinou zemí (přinejmenším záměrně), takže se zdá, že zde dochází k prvku ˝já drbu záda tobě, ty mně˝. To není bez komplikací, protože mnoho členů australského politického establishmentu (zejména z vládnoucí Labouristické strany) stále lpí na snech o ˝strategické autonomii˝, která nefunguje ani v Evropě. Obávají se, že AUKUS a australská válečná loď sestřelující bezpilotní letouny v Rudém moři Austrálii ještě více uzamknou jako orgán zahraniční politiky USA, což se pravděpodobně děje. Ve skutečnosti je to běžná věc a pravděpodobně jen moderní inkarnace dlouhodobé australské politiky ˝velkých a mocných přátel˝. Nehledě na diplomatické handrkování, které to doprovází, je narušení lodní dopravy v Rudém moři velkým problémem a Evropa na něm může ztratit nejvíce. Hrozí, že 150 let zdokonalování dodavatelského řetězce bude zmařeno, protože velké lodní společnosti přesměrují lodě kolem mysu Dobré naděje, aby se vyhnuly průjezdu regionem a dostaly se Suezským průplavem do Středozemního moře.

👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾
Selhávají americká média v hlášení všech aktuálních kybernetických útoků?
Ve zprávách se nyní objevuje mnoho zpráv o kybernetických útocích, z nichž nejnovější je izraelský kybernetický útok na Írán, který dnes vyřadil z provozu jeho systém distribuce ropy. Írán poukazuje na skupinu napojenou na Izrael, protože kybernetický útok narušil síť pro dodávky pohonných hmot. Teherán tvrdí, že za narušením stojí skupina Predatory Sparrow napojená na Izrael. Podle zpráv kybernetický útok narušil provoz přibližně 70 % íránských čerpacích stanic. Podle íránské státní televize se v pondělí k přerušení provozu přihlásila skupina Predatory Sparrow, persky Gonjeshke Darande, napojená na Izrael. O tomto tvrzení informovala také izraelská média. Výpadky pohonných hmot jsou prvním podobným incidentem od roku 2021, kdy velký kybernetický útok v Íránu narušil prodej pohonných hmot a způsobil dlouhé fronty na čerpacích stanicích po celé zemi. Ceny u čerpacích stanic jsou v Íránu silně dotovány. Írán obvinil Izrael a Spojené státy, že stojí za těmito útoky.

Zde je několik dalších hlášených kybernetických útoků, ke kterým došlo v posledních dnech:
- Obranný dodavatel Austal USA potvrdil kybernetický útok skupiny Hunters International Ransomware. Austal USA se sídlem v Austrálii potvrdil kybernetický útok poté, co skupina Hunters International ransomware uvedla společnost na seznamu a jako důkaz sdílela vzorky ukradených dat. Společnost Austal USA je dodavatelem pro ministerstvo obrany USA (DOD) a ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS), které realizuje významné programy stavby lodí amerického námořnictva. Austal s pěti loděnicemi ve čtyřech zemích a 4 300 zaměstnanci vyrábí různá námořní plavidla, včetně pobřežních hlídkových kutrů, vyloďovacích plavidel, plovoucích doků, bojových lodí, autonomních člunů a součástí ponorek. Společnost vykázala 1,585 miliardy dolarů po dodání devíti lodí v roce 2023, dalších 40 je plánováno nebo ve výstavbě. Skupina Hunters International ransomware pohrozila únikem 43 souborů obsahujících 87,2 MB citlivých dat amerického výrobce lodí.

👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾
- Největší ukrajinský mobilní operátor Kyivstar může potřebovat několik týdnů na obnovení všech svých služeb po masivním kybernetickém útoku, ačkoli hlavní služby by mohly být obnoveny do konce tohoto týdne, uvedl ve čtvrtek generální ředitel společnosti Oleksandr Komarov. Úterní útok na společnost Kyivstar, která má více než polovinu ukrajinské populace jako mobilní účastníky, vyřadil služby a poškodil IT infrastrukturu a systémy varování před leteckými útoky v několika regionech. Komarov vyjádřil naději, že společnost bude schopna plně obnovit tři hlavní služby - mobilní internet, hlasové služby a SMS - do konce tohoto týdne. ˝(Obnovení) všech dalších služeb bude z mého pohledu pravděpodobně trvat několik týdnů.

👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾
- Kybernetický útok uzavřel pohotovosti nejméně ve třech státech, varoval v pondělí provozovatel nemocnic, který byl nucen přesměrovat pacienty do jiných zařízení. Společnost Ardent Health, která zastřešuje 30 nemocnic ve státech USA včetně Nového Mexika, Texasu a Oklahomy, uvedla, že se během svátku Díkůvzdání stala terčem útoku ransomwaru. Útok vyřadil z provozu značný počet jejích počítačových služeb, uvedla společnost v tiskové zprávě. Mnoho lidí si neuvědomuje, že při kybernetických útocích přišlo o osobní údaje: Generální ředitel společnosti Rubrik Podniky musí mít novou strategii týkající se kybernetické odolnosti, která předpokládá, že k útokům dojde. Nejméně jeden ze tří lidí na světě přišel o své osobní údaje při kybernetickém útoku a ani o tom neví, tvrdí průzkum mezi více než 1 600 společnostmi z oboru.

👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾
Průzkumu, který provedla společnost Wakefield Research jménem firmy Rubrik zabývající se kybernetickou bezpečností, se zúčastnili vedoucí pracovníci s rozhodovací pravomocí v oblasti IT a bezpečnosti ve společnostech s 500 a více zaměstnanci.
˝Celosvětově vydělává kybernetický průmysl dohromady 200 miliard dolarů za rok a podle naší zprávy Rubrik Zero Lab je deprimující, že každý třetí člověk na světě přišel o své osobní údaje při kybernetickém útoku a ani o tom neví,˝ řekl Sinha agentuře PTI.
Podle zprávy více než polovina (53 %) dotazovaných externích organizací zažila v posledním roce podstatnou ztrátu citlivých informací, přičemž přibližně každá šestá organizace (16 %) zažila v roce 2022 několikanásobnou ztrátu.

👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾
Ačkoli tyto zprávy o kybernetických útocích můžete najít pomocí vyhledávání ve zpravodajství, nejsou (zatím) na titulních stranách novin a je třeba se ptát, proč tomu tak není a zda nedochází k těmto kybernetickým útokům mnohem častěji, než se uvádí? S největší pravděpodobností ano.

Americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) právě dalo povolení korporátní Americe, aby z důvodu ˝národní bezpečnosti˝ NEHLÁSILA kybernetické útoky po dobu nejméně 30 dnů. Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že společnosti mohou odkládat odhalení kybernetických útoků, pokud je ohrožena národní bezpečnost. Ministerstvo spravedlnosti ve středu uvedlo, že zváží, jak rychle musí veřejně obchodované společnosti zveřejňovat kybernetické útoky svým akcionářům a veřejnosti, což je rozhodnutí s velkými důsledky pro národní bezpečnost i akciový trh. Oznámení přišlo v reakci na nová pravidla Komise pro cenné papíry, která vyžadují, aby společnosti oznamovaly kybernetické útoky, které hrozí významnou změnou jejich hospodářského výsledku. Pravidla vyžadují zveřejnění rozsahu a načasování kybernetického incidentu a dopadů na finanční situaci a činnost společnosti. Pravidlo SEC však obsahovalo výjimku: společnosti nejsou povinny kybernetické útoky zveřejňovat, pokud generální prokurátor rozhodne, že by zveřejnění mohlo poškodit veřejnou bezpečnost nebo národní bezpečnost.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/12/20/full-scale-naval-war-breaks-out-in-red-sea-as-cyber-attacks-take-down-fuel-station-distribution-in-iran/

Zpět