5456 Kdo jsou nejlepší partneři pro empaty? Pamela Kribbe

[ Ezoterika ] 2023-11-16

Který typ člověka je pro empatika ideální? To záleží na vašem temperamentu a potřebách. Musíte si určit, kterému typu (nebo směsici typů) dáváte přednost a se kterým budete časem nejlépe kompatibilní. Každý typ může být extrovertní nebo introvertní.

Typ č. 1. Intelektuál: Intenzivní myslitel
Intelektuálové jsou chytří a bystří analytici, kteří jsou nejvíce doma ve své mysli. Na svět se dívají prostřednictvím logiky a racionálního myšlení. Jsou známí tím, že během konfliktu zachovávají klid, často se vyhýbají emocím, nedůvěřují snadno svému instinktu a pomalu se zapojují do lehkovážných, smyslných nebo hravých aktivit. Intelektuálové mohou být pro některé empatiky dobrými partnery, protože jejich smysl pro logiku doplňuje a uzemňuje empatikovu emocionální intenzitu.

Tipy, které pomohou empatikovi komunikovat s intelektuálem
- Požádejte o pomoc. Intelektuálové rádi řeší problémy. Uveďte velmi konkrétně, jak vám mohou s problémem nebo úkolem pomoci.
- Zmiňujte vždy jen jeden problém. Intelektuály může rozhodit příliš mnoho ˝neřešitelných˝ emocí. - - - Pravidelně komunikujte. Udržování otevřených komunikačních linek s intelektuály vám umožní být k sobě srozumitelnější a láskyplnější.

Typ č. 2. Empatik: Emoční houba
Empatikové jsou laskaví, podporující a vášniví partneři. Mají také tendenci prožívat své vlastní i partnerovy emoce až do krajnosti. Často se mě ptají: ˝Mohou mít dva empatici dobrý vztah?˝. Ano, určitě. Srdeční spojení je neuvěřitelné! Protože oba partneři si rozumí, nemusí si tolik vysvětlovat. Aby však takový vztah uspěl a zůstal harmonický, musí se dvojice neustále dělit o své vzájemné potřeby. Dva empatikové najednou mohou být v přetlaku, což může být dost intenzivní. Takový vztah vyžaduje vzájemné porozumění a oddělené prostory pro odreagování.
Léčil jsem mnoho párů, v nichž jsou oba partneři empatiky. Naučil jsem je, jak respektovat citlivost toho druhého, ale zůstat při zemi. Pozitivní je, že každý z nich snadno ocení, co ten druhý cítí. Obtížnějším aspektem je definování vlastních potřeb a stanovení hranic, aby se člověk cítil bezpečně a klidně. Když se u empatiků něco spustí, potřebují time-out, aby se přeskupili a dekomprimovali. Dva empatikové, kteří jsou oba rozrušení, mohou vzájemně zhoršovat svou úzkost. Každý z partnerů potřebuje svůj oddělený klidný prostor k odreagování. I když je pro dva empatiky často náročné být zamilovaní, z dlouhodobého hlediska může být vztah úspěšný při vzájemném respektu.

Tipy, které pomohou dvěma empatikům v komunikaci
- Každý den si udělejte čas na odloučení, abyste si odpočinuli. Uklidňující minipřestávky o samotě jsou regenerační. Jděte se projít ven nebo meditujte o samotě ve svém pokoji. Vydechujte nahromaděné emoce, jako je úzkost nebo strach, aby nezůstávaly ve vašem těle nebo abyste je nepromítali do svého partnera.
- Chraňte své citlivé stránky. Udělejte si seznam pěti situací, které u vás nejvíce vyvolávají emoce. Poté společně vytvořte plán, jak je zvládnout, abyste se nedostali do paniky.
- Meditujte společně. Pomůže vám to duchovně se spojit v tichu a posílí to vaše pouto.

Typ č. 3. Skála: Silný a tichý typ
Důslední, spolehliví a stabilní, vždy tu pro vás budou. V jejich blízkosti můžete svobodně vyjadřovat emoce. Nebudou se znepokojovat ani kritizovat. Vždy se na ně můžete spolehnout, což je pro empatiky, kteří milují důslednost, uklidňující. Skály však mají často problém sdílet své vlastní pocity. Jejich empatičtí protějšci se mohou neustále snažit, aby se otevřeli, ale jsou frustrovaní z pomalého pokroku. Empatikové mohou mít pocit, že jsou Skaláci citově uzavření, dokonce nudní.
Empatikové a Skály mohou být skvělými partnery. Vzájemně se vyvažují. Skalní se mohou od empatů učit, jak jasněji vyjadřovat svou vášeň a emoce, zatímco empatové se mohou od Skalních učit uzemnění. Jejich nohy stojí pevně na zemi. Není to tak, že by Skály neměly city. Jen potřebují, abyste je láskyplně podpořili, aby se projevily.

Tipy, jak pomoci empatikovi komunikovat se Skálou
- Vyjádřete vděčnost. Pravidelně vyjadřujte uznání za pozitivní vlastnosti Skály.
- Vyslovte žádost o intimitu. V zájmu hlubšího propojení požádejte Skálu, aby denně vyjádřila alespoň jednu emoci, například: ˝Mám radost˝, ˝Miluji tě˝ nebo ˝Cítím úzkost˝.
- Trávěte společně čas v přírodě. Umožní vám to vzájemnou fyzickou aktivitu, která vás v přirozeném prostředí sblíží.

Nejlépe se mi daří s partnerem, který je Skalní a neempatický. Můj partner, který má obdivuhodné skalní vlastnosti, je pevně na zemi a dokáže naslouchat mým emocím, aniž by se jimi nechal strhnout. Být s jiným empatikem by pro mě bylo příliš zdrcující. Také dávám přednost partnerovi, který je tichý a zdrženlivý, před někým, kdo hodně mluví a často sdílí své emoční stavy.

Jak najít kompatibilního partnera? Empatikové mohou cítit spojení s někým spíše pomocí energie než slov. Všímejte si způsobu, jakým se k někomu vztahujete energeticky. Zeptejte se sami sebe: Odpovídají slova této osoby její energii, nebo je něco v nepořádku? Pokud máte pochybnosti, postupujte pomalu. Nedávejte své srdce lidem, dokud neprokáží, že jsou hodni vaší lásky. Neustále se intuitivně vylaďujte, abyste zjistili, kdo tento člověk skutečně je.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/11/16/coming-into-your-own-strength/

Zpět