526 Změny počasí Cap Allon

[ Realita ] 2020-10-03

USA
V oblasti Monmouth v USA se objevil první sníh. Zlomil se tak rekord starý 127 let. Teplota je 4-14 stupňů pod normálem. Rok 2020 se považuje za oficiální start velkého solárního minima. Arktický vzduch popáté v této sezóně zasáhl 2/3 USA. Střední šířky se dostávají do další mini doby ledové - cyklický jev v souladu s historicky nízkou sluneční aktivitou, kosmickými paprsky s nukleačními oblaky a proudem meridionálního paprsku a dalšími mechanismy. Oteplování Arktidy je pouze dalším důkazem tohoto jevu. (pozn. někde se ty energie projevit musí)

1) proč je arktické oteplování rychlejší než kdekoli jinde? (věda na to nemá odpověď) a
2) proč se stejný jev nevyskytuje na jižním pólu? (věda uvádí, že "polární oblasti Země se oteplují rychleji než zbytek světa, teplotní kontrast, který pohání proudy, se snížil" - což je v rozporu s tím, že satelitní data ukazují nárůst mořského ledu kolem jižního pólu v za posledních 40 let a také ukazují, že teploty na celém kontinentu neměly žádný skutečný trend).

Oteplování způsobené lidmi se zdá být naprosto nevědecká teorie. Lidé se chovají stádně jako ovce a ptáci a podvědomě následují menšinu. Bylo zjištěno, že ovlivnit směr davu vyžaduje menšinu pouhých 5% - a že dalších 95% následuje, aniž by si to vůbec uvědomovalo. Upřednostňujeme poslušnost a hloupou shodu před kritickým myšlením a osobní odpovědností. Můžeme být nasměrováni na útes, pokud si to 5% přeje. (pozn. tato teorie má trhlinu. Lidé následují to, co je pro ně pohodlné - jinak bychom již dávno byli za rohem)

STUDENÉ ČASY se vracejí, střední zeměpisné šířky znovu začínají zamrzat v souladu s historicky nízkou sluneční aktivitou, kosmickými paprsky s nulovými oblaky a mořskými proudu kolem poledníku. Dopad na Golfský proud také nelze ignorovat. NASA vidí nadcházející sluneční cyklus (25 let) jako nejslabší za posledních 200 let.. připravte se na zimu.

Ve Španělsku sněžilo
Ve vyšších polohách Pyrenejského poloostrova se po silné zimní bouři nashromáždilo až půl metru sněhu. Spolu s ranním sněžením zaznamenala meteorologická stanice Cogulla v Cerleru (nadmořská výška 2300 m) teplotu -5,9 ° C. Před měsícem na vrcholcích sněžilo, a to byl srpen, neobvyklá věc je množství a tepelný kontrast. Od minulého pátku již byly vidět první sněžné pluhy, stáda ovcí a dobytka se řítí ze svých letních pastvin a na sjezdovky se někteří lidé dokonce vydali lyžovat.
Ve vyšších nadmořských výškách nyní sníh nezmizí, zůstane po celou sezónu. Tak vznikají ledovce.

Tímto způsobem také začínají doby ledové. Arktida se mírně zahřívá.
1) stoupající arktické teploty jsou zcela přirozené a vyskytly se během každého předchozího "globálního" ochlazení,
2) oteplování je pravděpodobně spojeno s nízkou sluneční aktivitou a změnou proudů oceánů a ozonu,
3) polární zahřívání zkresluje teplotní rekordy
4) střední šířky (kde bydlí většina lidí) se ve skutečnosti ochlazují a toto chlazení je do značné míry "zprůměrováno" anomálně teplou arktickou oblastí.

Ochlazení je pro život na Zemi špatné. Ukázalo se katastrofální pro každou známou lidskou civilizaci v minulosti. Prudký sestup teplot (z maxima, které jsme si právě užívali) nevyhnutelně vede k neúrodě, občanským nepokojům, válkám a hladomoru. Období jara a podzimu v roce 2020 do značné míry zmizela, přičemž zima nyní zasahuje do jara a končí náhle ukončuje léto.

Austrálii zasáhl polární vzduch
Silná a potenciálně rekordní masa vzduchu z Antarktidy obalila Austrálii. Očekává se vzácné pozdní sněžení. Na vrcholcích pohoří Stirling Range v jižní západní Austrálii se předpovídá vzácný říjnový sníh. dokonce i ostrovní stát Tasmánie by mohl zaznamenat některé výjimečně vzácné pozdní přívaly. Mnoho regionů zaznamenalo "bezprecedentní jarní sníh" a jejich "nejchladnější září teploty vůbec":

Itálie
O víkendu zasáhl Itálii náhlý a dramatický pokles teploty. Rtuť se v celé zemi propadla o 10 až 15 stupňů Celsia, což vedlo k nejchladnějším zářijovým teplotám od začátku 70. let (dvacetiletý slabý sluneční cyklus). Zářijový sníh padal na kopcích v oblasti Říma i v oblasti Lazia, a tam zřídka kdy napadne sníh. Milán a Turín v noci na neděli 27. září zaznamenaly rekordní minima 5° C, průměrné minimum v tomto ročním období je 16° C.

Francie
V Alpách ve Francii zůstalo 6000 ovcí uvízlých ve dvou metrech sněhu v oblasti Col du Gandon. Krizové centrum řeší jejich náhradní zásobování. Počítají, že bude nutné dopravit 6 tun krmení. 800 ovcí již bylo evakuováno a další 2000 budou odvedeny do údolí během týdne.

Magnetosféra
Od roku 1850 zemské magnetické pole slábne. Na přelomu tisíciletí začalo exponenciálně slábnout, a to více než 10% za desetiletí - tento pokles je extrémní a znepokojivý. Zemské magnetické pole nás chrání před kosmickým zářením. Jeho oslabení by dokonce mohlo vést k dalšímu masovému vyhynutí. Jak magnetické pole slábne, póly se posouvají. Za posledních zhruba 100 let směřovaly severní i jižní póly k rovníku a tempo přesunu se zvyšuje. Jižní pól je nyní mimo antarktický kontinent a směřuje k Indonésii a severní pól se přesouvá přes polární kruh směrem k Sibiři. Míří také do Indonésie - kde se pár pravděpodobně setká během několika příštích desetiletí, možná kolem roku 2050. Toto "setkání" povede k jedné ze dvou eventualit:
1) dojde k úplnému převrácení (aka "obrácení", kde se přepnou magnetické póly), nebo
2) dojde k "snap-backu", kde se póly rychle vrátí do jejich původních výchozích bodů (aka "exkurze").

Nejsou to však posunující se póly, které způsobí hlavní problém - i když je to určitě jeden z problémů. Největším problémem je klesající magnetosféra, která přichází v důsledku posunu pólů. Jak magnetické pole na Zemi slábne, může vstoupit více kosmického záření. Nejen kosmické paprsky, celé široké spektrum záření se zvětší. Všimli jste si letošního léta, jen stát na slunci i několik minut bylo pekelné. Je to proto, že jsme na slunečním minimu, máme snížené magnetické pole a účinky tohoto záření jsou cítit. Bohužel se to bude zvyšovat po zbytek vašeho života - nebo dokud nedojde k obrácení / exkurzi.

Bylo zdokumentováno, že v posledních letech došlo k magnetickým zvratům a výkyvům, které způsobily některé z největších masových vyhynutí na planetě, včetně události v mladším Dryasu (cca před 12900 až 11700 lety), která eliminovala až 65% světové megafauny. V Tasmánii nalezli 380 mrtvých velryb ve vodě poté, co narazily na mělčinu u pobřeží. Během slunečních minim jsou zprávy o dalších uvíznutích - 1985 Auckland 450 velryb, 1996 Bunsborough 320 velryb, 2017 Nový Zéland 600 velryb. Nejde o náhodu. Do planety vstupuje maxi,ální kosmické záření, což znamená zmenšení magnetického pole a zvířata jsou zmatená. Tyto události budou pokračovat možná ještě rok. Další můžeme očekávat v letech 2031, 2032, 2033.

Magnetická exkurze nebo obrácení bude pokračovat, protože Slunce také vstupuje do velkých minim - tyto dvě události, které se dějí současně, zvýrazní spěch směrem k příští době ledové. Na základě všech proxy dat bude v příštích 1400 letech maximální zalednění. Mnoho vědců se zajímalo, co se stane, když to nastartuje. Díváte se na to.

Cykly se vyrovnávají (400letý minimální solární cyklus / 12 000-letý cyklus magnetické exkurze atd.). Zdá se, že žijeme na počátku další Kosmické katastrofy tady na Zemi. Učte se fakta, přemístěte se, pokud to bude nutné, a pěstujte si vlastní jídlo.

Další trhlina v magnetickém poli
Sluneční skvrna z 24.9. trvala sotva půl dne, což znamená, že hluboké, temné sluneční minimum přetrvává a dny beze skvrn dosáhli 190 dní v roce 2020 (71% - pozn. tak to začnou na Zemi platit daně).
Magnetické bubliny pěna, které ji provází, však dokázaly způsobit určité poruchy magnetického pole Země. Měly za následek geomagnetickou bouři třídy G1, která zase umožnila protlačit sluneční vítr rychlostí téměř 500 km /h trhlinou v magnetickém poli Země.
Vítr vyvolal ohromující jasně zelené polární záře na obloze v dalekých severních zeměpisných šířkách a byly také spatřeny ohromující "růžové" polární záře. To znamená, že částice z vesmíru klesají v atmosféře Země níže než obvykle, a to skrz trhliny v magnetickém poli. Zelené polární záře nastávají, když elektrony narazí na atomy kyslíku 100 až 200 km nad zemským povrchem. Růžová se objeví, když se elektrony zavrtají hlouběji a zasáhnou molekuly dusíku na úrovni 100 km a níže.

Zemské magnetické pole ubývá v souladu s velkým solárním minimem a posunem magnetického pólu - tyto dva nezávisle se vyskytující faktory drasticky snižují sílu magnetického pole Země, k jejichž hlavním výsledkům patří:
a) příliv atmosférických kosmických paprsků, což znamená zvýšenou nukleaci mraků
a ohřev mionů v magmatu bohatém na oxid křemičitý, který spouští rozsáhlé sopečné erupce; tj. přispívají ke globálnímu ochlazení
b) výbuchy ze Slunce mají na Zemi mnohem větší dopad, což znamená, že i relativně malé události, jako je G1 z tohoto týdne, mohou přinést překvapivě dramatické výsledky, tj. potíže pro elektrickou síť.
NASA se pokouší ukázat nadcházející velké solární minimum jako okno příležitosti pro vesmírné mise. To je však absurdní a slouží jako další příklad matení a polopravd. NASA předpovídá návrat k Daltonovu minimu (1790-1830), ale nezmínila se o brutálním chladu, neúrodě, hladomoru a sopečných erupcích. Nezmínili se ani o rozsáhlém ničení, které způsobí hlavní sluneční erupce v naší moderní elektrické síti,když budou "štíty dole".

Zdroj: https://electroverse.net/

Zpět