509 Bioterorismus Pentagonu v Gruzii Valerij Korovin

[ Realita ] 2020-09-20

Západní političtí stratégové si dělali legraci z odhalení činnosti amerického vojenského oddělení na základně biologické laboratoře Pentagonu v Gruzii. Informace se potvrdili novým únikem dat z Lugarova centra, postaveného Pentagonem v Tbilisi. Hackeři otevřeli e-mail a zveřejnili velké objemy korespondence mezi zaměstnanci a vedením Lugarovy biologické laboratoře, velvyslanectví USA v Gruzii a gruzínským ministerstvem zdravotnictví, které přinesly nové informace o tajném programu biologického výzkumu vlády USA. Mluvíme o amerických vojenských investicích do bakteriologického výzkumu v hodnotě více než 160 milionů dolarů. K dispozici jsou přímé důkazy - memoranda, oficiální dopisy a podrobnosti o vládních projektech USA v Lugarově centru, financování a zámořské cesty. Pentagon ve skutečnosti učinil z Gruzie největší biologické výzkumné středisko v zahraničí a spojil své vojenské úkoly ve vývoji bakteriologických zbraní s možnostmi takzvaných Center pro katastrofy (CDC), které se nacházejí nejen v Gruzii, ale také v dalších postsovětských zemích.

Jak je patrné ze zveřejněných dokumentů, vláda USA na tento vývoj nešetří prostředky. Velké množství projektů je financováno jak přímo, tak prostřednictvím vojenského oddělení, jakož i přidělováním grantů, které maskují činností biologických laboratoří jako vědeckých, výzkumných a humanitárních. Americké úřady nešetří vysláním významného počtu svých vědců do Lugarova centra. Aby je bylo možné přijmout, staví se za peníze Pentagonu další budova, kde se plánuje ubytovat dalších 16 specialistů CDC z Atlanty. Pro jejich takzvaný "výzkum" bude postavena samostatná laboratoř BSL-2, kancelářská budova a kampus vedle Lugarova centra. To vše kvůli tomu, aby se Gruzie stala regionálním centrem CDC pro východní Evropu a střední Asii, protože současné gruzínské elity se tak chtějí připojit k Evropě. Podle názoru jejich amerických kurátorů je vytvoření východoevropského centra pro vojenský biologický výzkum v Gruzii zatím vše, co mohou na cestě Gruzie k evropské integraci nabídnout.

Již v roce 2018 uniklé dokumenty ukázaly, jak američtí diplomaté v Gruzii obchodovali se zmrazenou lidskou krví a patogeny pro tajný vojenský program. Nová várka dokumentů spíše svědčí o vývoji v oblasti vytváření vzorků virů pro vojenské použití, to znamená přímo na příkaz Pentagonu. Odkaz na civilní cíle je pouze nezbytným krytím armádního účelu. Ve skutečnosti byli američtí vojenští vědci vysláni do Gruzie, aby vytvořili "látky pro bioterorismus". Oficiální web CDC uvádí: "Systém veřejného zdraví USA a poskytovatelé primární zdravotní péče musí být připraveni vypořádat se s řadou biologických činitelů, včetně patogenů, které jsou ve Spojených státech vzácné."

Pokud mírně změníme úkoly a přeskupíme značky na opačné, nedostaneme seznam hypotetických hrozeb "včetně patogenů, které se ve Spojených státech vyskytují jen zřídka", ale seznam úkolů amerického vojenského oddělení pro vývojáře tohoto druhu "bioterorismu".
Na webových stránkách CDC jsou priority vývojářů formulovány následovně : "Vysoká priorita jsou organismy, které představují hrozbu pro národní bezpečnost, protože se: snadno šíří nebo přenáší z člověka na člověka; vedou k vysoké úmrtnosti a vážně ovlivňují zdraví populace; vyvolávají ve společnosti veřejnou paniku a svár; a vyžadují zvláštní opatření pro veřejné zdraví".

Ukazuje se, že americká armáda vynakládá kolosální prostředky, úsilí a čas na potírání hrozby tak hypotetické a pravděpodobné asi jako útok vesmírných mimozemšťanů na USA. Je divné domnívat se, že americká armáda se vážně připravuje na válku proti fiktivním, filmovým hrozbám.

Všechno dostává smysl, pokud jsou hrozby (dosud neexistující) nahrazeny úkoly (které se realizují před našimi očima). Takzvané Centrum pro kontrolu nemocí, které založil Pentagon, má v Gruzii laboratoř, kde se vyvíjejí bakteriologické zbraně proti potenciálnímu nepříteli, poblíž jehož hranic se tyto laboratoře vyskytují (a dnes je jich na světě již více než 25). Cílem je vyvinout viry, které se za prvé snadno šíří a přenášejí se z člověka na člověka; zadruhé, vedou k vysoké úmrtnosti a vážně narušují zdraví populace; za třetí způsobují ve společnosti veřejnou paniku a svár; a nakonec vyžadují konkrétní opatření v oblasti připravenosti na veřejné zdraví, tj. vysoké napětí, mobilizaci a značné finanční prostředky. Což se vlastně uskutečňuje před našimi očima.

Podle nového úniku dat je výzkum v Lugarově centru zaměřen na vytváření bioagentů, které mohou být rozptýleny a použity jako biologické zbraně, mezi nimi: antrax, botulismus, mor, neštovice, Tularemie, virové hemoragické horečky, včetně filovirů (Ebola, Marburg), arenavirů (Lassa, Machupo) a mnohem více. Seznam je rovněž přiložen, stejně jako seznam studií, podmínek a přidělených částek.

Vyvstává otázka, pokud se vedení USA tak bojí tohoto druhu bakteriologických hrozeb a virů, jak se nás snaží přesvědčit, tak proč budují takové laboratoře tak daleko od Ameriky, v nějaké vzdálené Gruzii (spletli si znovu Gruzii s americkou Georgií?). A co je nejdůležitější, proč to dělá armáda? V posledních letech již obyvatelé Ruska a sousedních států čelili projevům následků tak nebezpečného sousedství: například na území Krasnodar a v Abcházii byli zaznamenáni komáři, nositelé viru Zika. Jedná se o hmyz z Jižní Ameriky, který sám oceán nepřeletěl. Podíváme-li se na seznam programů, USA na tento projekt vynaložily přes 150 milionů dolarů. Stejné důsledky lze připsat epidemii afrického moru prasat, která v posledních letech náhle propukla v jižních oblastech Ruské federace. Obecně lze vypsat dlouhý seznam.

COVID-19, bez ohledu na to, jak moc vykouzlíte jeho přirozený původ - také plně spadá pod kritéria popsaná v zadání Pentagonu: šíří se snadno a přenáší se z člověka na člověka; vede k úmrtnosti a vážně narušuje zdraví populace; vyvolává ve společnosti veřejnou paniku a svár a vyžaduje zvláštní opatření. Náhoda? Mimochodem, izraelská armáda v takových případech provádí preventivní raketové útoky na objekty, které, jak se domnívají, mohou představovat hrozbu pro jejich bezpečnost, pokud se tyto objekty nacházejí na území sousedních států. A my? Vyjadřujeme své znepokojení a apelujeme (zpravidla neopětovaně) na světové společenství a požadujeme mezinárodní inspekce, a pokud je to samozřejmě možné, se zástupci ruské strany.

Zdroj: https://zavtra.ru/blogs/bioterrorizm_pentagona_i_ego_razrabotki_v_gruzii_podtverzhdeni_dokumentami<

Zpět