5077 Kdo vládne světu Peter B Meyer

[ Ezoterika ] 2023-09-14

Kdo vládne světu - Temná zákoutí tajných globálních mocností
Překvapí pád amerického dolaru? Historie nám říká, že by neměl. Zdá se, že jeho současná trajektorie ho předurčuje k tomu, aby se vydal cestou, kterou se vydaly všechny ostatní fiat měny v historii; směrem ke svému zničení a konečnému kolapsu. Tvorba peněz prostřednictvím emise dluhu musí být vyvážena hospodářským růstem. S rostoucím dluhovým břemenem je nutné zvyšovat růst, a když tento růst ochabne, jak je tomu v tomto případě, ochabne i celý systém, pokud se dluh neodstraní. Jediné otázky pro dolar tedy zní:
- Kdy dojde ke kolapsu?
- Vznáší se prst nad tlačítkem ̋Destrukce ̋?

Rozdíl tentokrát spočívá v tom, že by byl postižen celý svět. Fakta nepřestávají existovat, protože jsou ignorována. ̋ Aldous Huxley

Kdo tedy skutečně ovládá svět? Ilumináti? Svobodní zednáři? Skupina Bilderberg? Nebo jsou to všechno jen červené nitky, které mají odvrátit váš zvědavý pohled od skutečné globální elity? Odpověď, stejně jako většina témat, která stojí za prozkoumání, není tak jednoduchá.

Nepochybujte o tom, že existují tajné globální mocnosti, jejichž jediným cílem je udržet si a rozvíjet tuto moc. Ale ve skutečnosti nemusí být tak tajnůstkářské, jak byste si mysleli. A o to je to ještě zločinnější... Prozkoumejme tři hlavní kategorie: Finanční, politické a mediální. Je to těžší úkol, než si možná představujete, protože všechny tyto skupiny pracují ve vzájemné součinnosti podle svého záměru.

Pro finanční elitu: sledujte peníze. Teoretik systémů James B. Glattfelder osvětluje temná zákoutí bankovní kontroly a mezinárodních financí, přičemž pomocí své vědecké analýzy procesů vytáhne ze tmy některé z hlavních hráčů.

̋Z obrovské databáze 37 milionů společností Glattfelder vytáhl 43 060 nadnárodních korporací (společností, které působí ve více než jedné zemi), které jsou propojeny svými akcionáři. Při dalším pátrání sestavil model, který skutečně ukazuje, jak jsou tyto společnosti navzájem propojeny prostřednictvím vlastnictví akcií a odpovídajících provozních výnosů. ̋

Obrovské množství koncentrované kontroly v malém počtu rukou
Jádro ekonomiky tvoří pouze 1318 nadnárodních společností. Super propojené společnosti a velmi propojené společnosti jsou jako hustá koule. Glattfelder odvedl pozoruhodnou práci, když tato propojení zúžil na hlavní aktéry - a také přesně určil, jak velkou moc mají nad globálním trhem. Tyto ̋vlastnické sítě ̋ mohou odhalit, kdo jsou klíčoví hráči, jak jsou organizováni a jak přesně jsou tyto síly propojeny.

̋Každá z 1318 společností měla vazby na dvě nebo více dalších společností a v průměru jich bylo propojeno 20. V průměru se jednalo o dvě nebo více společností. A co víc, ačkoli představují 20 procent celosvětových provozních příjmů, zdá se, že 1318 společně vlastní prostřednictvím svých akcií většinu velkých světových blue chipů a výrobních firem - což je ̋reálná ̋ ekonomika - která představuje dalších 60 % celosvětových příjmů (HDP).

Při dalším rozplétání sítě vlastnictví, vysledované až k ̋superentitě ̋ 147 ještě těsněji provázaných firem - veškeré jejich vlastnictví bylo v držení jiných členů superentity -, které kontrolují 40 procent celkového bohatství v síti. Podle jeho údajů Glattfelder zjistil, že špička 730 akcionářů kontroluje neuvěřitelných 80 % veškerých příjmů nadnárodních společností.

A - překvapení, překvapení! - Jedná se převážně o finanční instituce ve Spojených státech a Velké Británii. To je obrovské množství koncentrované kontroly v malém počtu rukou...

Zde je deset největších nadnárodních společností, které mají největší kontrolu nad světovou ekonomikou - a pokud patříte mezi miliony lidí, kteří jsou přesvědčeni, že svět řídí velké banky, měl by vás tento seznam plíživě ospravedlnit:
- Barclays plc.
- Capital Group Companies Inc.
- FMR Corporation
- AXA
- State Street Corporation
- JPMorgan Chase & Co.
- Legal & General Group plc.
- Vanguard Group Inc.
- UBS AG
- Merrill Lynch & Co Inc.

Vzájemné propojení nejvýznamnějších hráčů

width=


V první pětadvacítce jsou i další obvyklí podezřelí, včetně JP Morgan, vlastníka USB Credit Suisse, a Goldman Sachs. Nenajdete zde však společnosti ExxonMobil, Microsoft nebo General Electric, což je zvláštní. Vlastně jen China Petrochemical Group Company na 50. místě je první společností v řadě, která něco vytváří. Největších 49 společností tvoří finanční instituce, banky a pojišťovny - s výjimkou Wal-Martu, který je na 15. místě... Ostatní si v podstatě jen vzájemně předávají peníze. Zde je propojení nejvýznamnějších hráčů v tomto mezinárodním schématu:

Kdo je hlavním hráčem?
Hráčem číslo jedna je Barclays: ̋Barclays byla hlavním hráčem ve skandálu s manipulacemi LIBOR a bylo zjištěno, že se dopustila podvodu a tajné dohody s dalšími propojenými velkými bankami. Za ̋pokus o manipulaci ̋ se sazbami Libor a Euribor jim Komise pro obchodování s komoditními futures udělila pokutu 200 milionů dolarů, Ministerstvo spravedlnosti Spojených států amerických 160 milionů dolarů a Úřad pro finanční služby 59, 5 milionu liber.

Navzdory svým zločinům si Barclays ještě na začátku tohoto roku vyplatila bonusy ve výši 61 781 950 dolarů, z toho 27 371 750 dolarů šéfovi investičního bankovnictví Richi Riccimu. A ano, to je skutečně jeho pravé jméno... ̋

Tohle jsou lidé, kteří řídí svět. ̋Je to v podstatě argument ̋příliš velcí na to, aby mohli padnout ̋ převedený do vědeckého prostředí - jen místo pouhých amerických a britských bank tito tvoří mezinárodní spiknutí bank a finančních institucí, které jsou natolik provázané, že představují vážnou hrozbu pro globální ekonomiku. ̋

V podstatě namísto ̋too big to fail ̋ (příliš velké na to, aby padly) jsou to ̋too connected to fail ̋ (příliš propojené na to, aby padly)...

Kdo je kdo mezi globálními mocenskými makléři
Glattfelder tvrdí;
̋vysoký stupeň propojení může být pro stabilitu špatný, protože napětí se může šířit systémem jako epidemie. Jedna věc je mít podezření, že někdo v zákulisí pracuje na ovládání světové peněžní zásoby. Něco jiného je mít vědecké důkazy, které to jasně potvrzují. Tito lidé však mohou existovat pouze v rámci politického systému, který podporuje jejich cíle. A tyto politické systémy fungují do značné míry otevřeně...

Politická elita učinila každé významné geopolitické rozhodnutí za posledních sedm desetiletí, které prošlo jednou z následujících organizací: Trilaterální komise, Rada pro zahraniční vztahy Skupina Bilderberg a Světová banka/Mezinárodní měnový fond (MMF).

Trilaterální komisi spoluzaložil v roce 1973 nechvalně proslulý David Rockefeller, aby vytvořil skupinu světových mocenských makléřů, kteří spolupracují - mimo jakoukoli oficiální vládní nebo politickou loajalitu - s cílem dosáhnout spolupráce mezi Severní Amerikou, západní Evropou a Japonskem. Vznikla pod záminkou společné práce na řešení světových problémů. Ušlechtilý cíl - ale jejich ̋problémy ̋ jsou velmi subjektivní.

Ve skutečnosti se jedná o globální skupinu mocenských makléřů. A přestože Trilaterální komise vylučuje z členství všechny, kdo v současnosti zastávají veřejné funkce, slouží jako otáčivé dveře bohatých a mocných z finanční, politické a akademické elity. Chcete-li se seznámit s celým seznamem členů, podívejte se na: http://www. trilateral. org/download/file/TC_list_12-13(2). pdf. Budete šokováni, kdo další je součástí této tajné organizace. Právě nedávno byl tento web odstraněn Google kabalou.

Přesto Fed, další centrální banky a vlády nadále manipulují s volným trhem a zbavují ho budoucího růstu a zisků. Zavedené finanční instituce a politici se nadále obohacují, aby si na náš úkor udrželi své bohatství a moc. Objevte, co dřímá pod povrchem lidí, a motivujte ducha občanů k povstání, aby si vzali zpět to, co nám ̋zlí hoši ̋ ukradli. Pokud se my, lidé, nyní PROBUDÍME, stane se tak, protože máme početní převahu, otevřete oči a srdce možnostem, které jsou k dispozici.

Rotschild
V červenci loňského roku, kdy humbuk kolem pandemie kovidů konečně utichl, jsem publikoval článek o sotva zveřejněném projektu nazvaném ̋Rada pro inkluzivní kapitalismus ̋ (CIC). Tato skupina, v jejímž čele stojí Lynn Forester de Rothschild, která se nyní zdá být veřejnou tváří nechvalně proslulé dynastie Rothschildů, je vyvrcholením desítek let různých globalistických plánů, které dohromady představují konečný důkaz spiknutí ̋Nového světového řádu ̋. Vzpomínáte, jak se říkalo, že globální vláda elitářů je paranoidní fantazie? Nuže, nyní je tento plán otevřeně přiznanou realitou.

CIC je úzce propojena s institucemi, jako je Světové ekonomické fórum, OSN a MMF, ale především jde o pokus o těsnější propojení všech těchto organizací se světem korporací v otevřeném projevu spolčení. Skupina prosazuje šíření tzv. ̋ Kapitalismu zainteresovaných stran ̋ - myšlenka, že mezinárodní korporace mají povinnost podílet se na sociálním inženýrství a že jsou povinny (ve jménu vyššího dobra) manipulovat s civilizací prostřednictvím ekonomických trestů a odměn.

Této agendy jsme byli svědky v akci během uzavírání covidů a spěchu s prosazováním očkovacích pasů. Tyto snahy by nebyly možné bez účasti velkých korporátních řetězců, které pracují ruku v ruce s vládami jednotlivých zemí a Světovou zdravotnickou organizací. Naštěstí tato strategie selhala, protože místní vlády a veřejnost se bránily.

Ošklivost kapitalismu zainteresovaných stran jsme viděli také v prosazování systémů hodnocení ESG mezi velkými společnostmi. Většina čtenářů je v tuto chvíli s ESG pravděpodobně obeznámena; jen mějte na paměti, že veřejnost tuto terminologii až do posledních dvou let neznala. Globalisté vyvíjejí pravidla ESG od roku 2005. Co je to ESG? Jak uvádí Klaus Schwab z WEF:

Nejdůležitější charakteristikou modelu zainteresovaných stran dnes je, že sázky našeho systému jsou nyní zřetelněji globální. Ekonomiky, společnosti a životní prostředí jsou dnes vzájemně propojeny těsněji než před 50 lety. Model, který zde předkládáme, je proto ve své podstatě globální a stejně tak jsou globální i obě hlavní zainteresované strany.

... To, co bylo dříve považováno za externality při tvorbě národních hospodářských politik a rozhodování jednotlivých společností, bude nyní třeba zahrnout nebo internalizovat do činnosti každé vlády, společnosti, komunity i jednotlivce. Planeta je tedy středobodem globálního ekonomického systému a její zdraví by mělo být optimalizováno při rozhodování všech ostatních zúčastněných stran.

ESG mělo být nástrojem, který by globalisté a vlády použili k tomu, aby donutili společnosti k modelu kapitalismu zainteresovaných stran. Je to něco podobného jako čínský komunistický systém sociálního kreditu, ale spíše pro podniky než pro jednotlivce. Čím vyšší skóre ESG by společnost měla, tím větší přístup k půjčkám a vládnímu financování by měla (snadné peníze). Začal v roce 2005 a zaměřoval se na kontrolu klimatu (ovlivňování podniků, aby přijímaly uhlíkové kredity a daně). Do roku 2016 se z něj však stalo něco jiného; ESG široce přijalo probuzeneckou politiku včetně kritické rasové teorie, feminismu, trans ideologie, různých prvků marxismu atd.

To byla moderní ESG, kterou dnes všichni známe. Cílem bylo motivovat korporace, aby nepřetržitě bombardovaly veřejnost woke zprávami. Každý film, každý televizní pořad, každá kniha, každý komiks, každá dětská kreslená pohádka, každá reklama, každý výrobek, každá významná stránka sociálních médií, každá příručka pro zaměstnance, každá sociální interakce by byla kontaminována jedem woke propagandy. Nebylo by kam se schovat, nebylo by kam uniknout před tímto poselstvím. A na chvíli to fungovalo...

Odhalení ESG je možná jedním z největších triumfů alternativních médií. Byl to důkaz toho, že ̋probuzení ̋ naší ekonomiky a společnosti j nebylo výsledkem nějakého aktivistického hnutí zdola nebo přirozeného vývoje civilizace. Ne, všechno, co se probudilo, byla zmanipulovaná agenda, astroturf hnutí, které si vynutily korporace a globalisté a jako prostředek použily ESG.

Jsem si jistý, že s jistým zklamáním Lynn Forester de Rothschild nedávno přiznala porážku ESG na summitu B20 v Indii. I když Rothschild také naznačuje, že cílem bude nahradit termín ̋ESG ̋ něčím jiným, do čeho veřejnost není tolik zasvěcena. Jinými slovy, globalisté byli nuceni opustit ESG, ale budou i nadále hledat jiné metody, jak chytit společnosti do ulity krajní levice.

Pro globalisty je typické, že kdykoli jsou jejich projekty odhaleny, změní jejich značku, aby tak vyvedli veřejnost z omylu. Nemyslím si však, že tato taktika bude nadále fungovat. Výzkumníci jsou na dynamiku ESG fixováni a změna názvu nepomůže establishmentu vyhnout se kontrole.

Zajímavé je, že jsem zaznamenal dramatický posun globalistů směrem k defenzivnímu postoji namísto ofenzivního, který zastávali před několika lety. Mohu z toho vyvodit jen to, že se jim během covidu něco hodně pokazilo. V roce 2020 byli ve své rétorice nestoudní a v podstatě přiznali své záměry prosadit globální autoritářský systém. Nyní jsou ovčí a mnohem opatrnější ve věcech, které říkají.

Proto většinu poctivých diskusí o globalismu už nenajdeme v prohlášeních WEF nebo v sálech davoského fóra. Lidé jako Klaus Schwab ustupují do pozadí. O skutečné agendě se nyní diskutuje na obskurnějších akcích týkajících se změny klimatu, jako je B20 v Indii nebo Summit pro nový globální finanční pakt v Paříži, o kterém jsem informoval v červenci. Na těchto akcích se globalisté cítí volněji a mohou mluvit o tom, co skutečně chtějí.

Jedním ze zajímavých komentářů Rothschildové na B20 bylo její tvrzení, že Bidenův ̋zákon o snížení inflace ̋ je jedním z nejlepších modelů pro motivovanou kontrolu klimatu. To potvrzuje to, co jsme již tušili: Zákon o snížení inflace nemá s inflací nic společného. Byl to spíše způsob, jak přesměrovat prostředky daňových poplatníků do státních dotací na zdanění uhlíku a zelené technologie. To znamená, že Rothschild a CIC chtějí diktovat globálnímu podnikání a nutit společnosti, aby přijaly politiku podobnou ESG s využitím bilionů dolarů z klimatických fondů (přesněji 7, 5 bilionu dolarů ročně).

Podívejte se na to takto: každá společnost, která ̋dobrovolně ̋ začne používat méně efektivní zelené technologie a prosazovat klimatickou ideologii, získá přístup k vládním dotacím - bude odměněna. Každá společnost, která odmítne přistoupit na tento plán, bude nakonec čelit vysokému zdanění, zatímco se bude snažit konkurovat svým dotovaným kolegům - bude nucena ukončit podnikání. V podstatě se jedná o rané stádium globálního komunistického/kolektivistického ekonomického režimu.

A zde se dostáváme k jádru problému. Neexistuje žádný ̋inkluzivní kapitalismus ̋. Neexistuje žádný ̋kapitalismus zainteresovaných stran ̋. Neexistuje žádný ̋ESG ̋. Změna klimatu jako existenční hrozba je fraška, stejně jako kovid nikdy nebyl legitimní hrozbou pro naprostou většinu lidí. Všechny tyto problémy představují kouř a zrcadla, způsob, jak odvést pozornost obyvatelstva od hlavního záměru - vytvořit totální finanční centralizaci v rukou několika vybraných elit. Nejde o životní prostředí. Nejde o veřejné zdraví. Jde o ekonomiku. Jejich konečným cílem je přesvědčit veřejnost, aby přijala ekonomické mikromanagementy.

Jakmile je ekonomika uzamčena v ideologickém vězení, kde jsou podniky nuceny k signalizaci ctnosti, jakmile může být přístup k soukromému obchodu odepřen hrstkou byrokratů spolupracujících s korporacemi, má pak establishment prostředky k diktování všech ostatních aspektů společnosti. Naše chování, naše přesvědčení, naše zásady, naše morálka; všechno je k mání. Pokud má totiž oligarchie moc rozhodovat o tom, zda vy a vaše rodina budete jíst, nebo hladovět, má pak moc donutit vás dělat cokoli, co chce.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/09/14/who-rule-the-world/

Zpět