507 Voda Return to now

[ Realita ] 2020-09-22

Přísady vody Dasani 22.9.20

Jedna z chemických přísad používaných k "zlepšení chuti" balené vody z vodovodu Dasani od společnosti Coca Cola se používá ve smrtících injekcích. O druhé je známo, že způsobuje vrozené vady.

Dasani (CocaCola) a Aquafina (Pepsi) byli nuceni přiznat, že jejich luxusní značkové lahve neobsahují nic jiného než ochucenou vodu z vodovodu. Jistě, jejich filtrační proces odstraňuje přidané chemikálie, jako je chlor a fluorid, ale také odstraňuje všechny přirozeně se vyskytující minerály nezbytné pro správnou hydrataci a "minerály", které přidávají zpět "pro chuť", nejsou v celé své přirozené formě.

2. Síran hořečnatý. Na rozdíl od přirozeně se vyskytujícího hořčíku přítomného ve pramenité vodě a půdě je síran horečnatý chemickou přísadou, také známý jako Epsomská sůl, nebo sůl do koupele. Je to laxativum a vysušující prostředek (jak chcete uhasit žízeň pomocí Dasani?) Vysušuje v ústech a je určen k příležitostnému použití ve vaně. Je to také známý teratogen. Teratogen je jakékoli činidlo, které může narušit vývoj embrya nebo plodu. Může způsobit vrozené vady nebo úplně ukončit těhotenství. Síran hořečnatý se dříve používal k oddálení porodu u těhotných žen inhibicí kontrakcí dělohy, ale studie ukázaly, že při vysokých dávkách způsobuje vrozené vady. Poté, co studie naznačily, že pouhých 5-7 dní expozice in utero vysokým dávkám síranu hořečnatého způsobilo vrozené vady, doporučila FDA, aby byl síran hořečnatý klasifikován jako teratogen kategorie D , což je druhá nejhorší kategorie po kategorii X.

3. Chlorid draselný. Chlorid draselný se běžně používá jako hnojivo a ve smrtících injekcích k zastavení srdce vězňů v cele smrti a plodů při pozdních potratech. Patří mezi teratogeny kategorie C s vedlejšími účinky: vrozené vady, srdeční arytmie, poškození střev, gastrointestinální poruchy, svalová slabost, nevolnost, bolesti břicha, průjem, pálení žáhy, krvácení do traktu, přecitlivělost a poškození nervového systému. Stejně jako u síranu hořečnatého je důležité dávkování to, co činí tuto chemickou látku potenciálně smrtelnou. ... Věříte Dasani, že pro vás určí tuto dávku?

Tým vysloužilých US námořníků zachraňuje dospívající z obchodováním se sexem 20.9.20

Tým vysloužilých Navy Seals, bývalých policistů a soukromých vyšetřovatelů se spojil, a za posledních 5 let zachránili téměř 250 amerických teenagerů ze spárů obchodníků se sexem. To je průměrně 5 záchran za měsíc. 34členný tým pracuje pro neziskovou organizaci "Saved in America" bez nároku na odměnu. Všechny dary jsou použity na pokrytí vybavení a dalších nákladů na jejich speciální operace.

"Naše platba je výraz v tvářích rodičů, když dostanou své dítě zpět," říká zakladatel skupiny, bývalý policista a soukromý detektiv Joseph Travers. Inspirován příběhem 17leté Britanee Drexel z New Yorku (unesena v roce 2009, převezena do Myrtle Beach, SC, několik dní znásilňována, zastřelena a zkrmena aligátory). Jen v roce 2016 bylo celosvětově detekováno a hlášeno více než 25 000 obětí obchodování s lidmi. To nezahrnuje miliony lidí, kteří každoročně zmizí beze stopy. I když si mnozí z nás si dokáží představit, že jsou obchodovány pouze chudé, osiřelé děti z válkou zasažených zemí, problém je na denním pořádku také v Americe střední třídy. V roce 2016 bylo na horkou linku pro obchodování s lidmi hlášeno téměř 8 000 případů.

"Lidé si neuvědomují, že se to děje na jejich vlastních dvorcích." Toto není v nějaké vzdálené zemi s velmi chudými lidmi," říká Joshua Travers, Josephův syn, bývalý americký mariňák. "Může to být tvůj soused, tvé dítě, dítě kohokoli." Mnoho z těchto dětí pochází z rodin střední třídy ve Spojených státech. Mezi horká místa pro obchodování s lidmi patří pohraniční státy Kalifornie, Florida a Texas a také New York a jsou ruku v ruce s horkými místy obchodu s drogami. Pouliční gangy, vězeňské gangy a kartely převzaly obchodování s drogami v 80. letech a poté na přelomu století převzaly obchodování se sexem," řekl Travers pro People Magazine . "Když jsem četl o Brittanee Drexel, která zmizela z povrchu planety, věděl jsem, že jsou do toho zapojeny i gangy." Traversova skupina zvláštních vyšetřovatelů využívá tipy na sociálních médiích, rozhovory s rodinou a přáteli a dronové videokamery k vyhledání pohřešovaných dospívajících (obvykle ve věku od 14 do 17 let) a poté vyzve místní orgány. Jedná se o záchranu pro rodiny, které nemají finanční zdroje k tomu, aby si najaly soukromé vyšetřovatele, a nemohou získat pomoc od již podplacených státních zaměstnanců. Šedesát procent pohřešovaných dospívajících je zachráněno před tím, než jsou prodáni do sexuálního otroctví. Těm, kteří nemají tolik štěstí, pomáhá organizace při získávání právního zastoupení, bezpečného bydlení a rehabilitační terapie. Poskytuje také pomoc vysoce rizikovým úkrytům pro mladistvé k ochraně dětí před dalším vykořisťováním pasáky a predátory.

Solární panely čerpají vodu pro rodiny Navajo 17.9.20

Více než 50 000 Navajů žije bez tekoucí vody. Žádné prameny, žádné studny. Mnoho z nich musí cestovat 2 a více hodin tam a zpět, aby si koupili balenou vodu nebo naplnili kanistry ve vzdálených kontaminovaných studnách. Průměrný Navajo spotřebuje asi 40 litrů, zatímco lidé v okolních městech, jako je Phoenix, Las Vegas a Albequerque, používají každý den 100 až 200 galonů. Je to proto, že národ Navajo byl vyloučen z klíčových jednání o řece Colorado z roku 1922, která rozhodovala o tom, na kolik vody mají státy nárok. V rámci pilotního projektu je cílem poskytnout 15 rodinám Navajo zdarma vodu získanou ze vzduchu.

Každá rodina obdrží na začátku dva panely, což je dostatek na to, aby poskytly 8 litrů vody denně. Není to moc, ale přinejmenším vždy budou mít čistou pitnou vodu, když se nedostanou do města. Solární hydropanely mají ventilátory, které nasávají vzduch z atmosféry a protlačují jej přes hygroskopickou houbu. Odtud se zachycená vodní pára extrahuje a kondenzuje na kapalinu, která se shromažďuje v zásobníku panelu, kde se znovu mineralizuje pro ideální chuť. Národ Navajo získal 714 milionů dolarů z prostředků CARES Act na pokrytí výdajů "vzniklých v důsledku stavu veřejného zdraví", jako je zajištění tekoucí vody na umytí rukou. S méně než 10% těchto prostředků může být hydropanely vybaven každý dům Navajo, který potřebuje vodu.

Zdroj: https://returntonow.net/

Zpět