5024 Chytrá města: NEJSOU jen ̎bláznivá konspirační teorie ̎ Marie Hawthorne

[ Ezoterika ] 2023-09-08

Po požárech na Maui si místní obyvatelka přezdívaná Teta stěžovala, že Lahaina se má stát ̎satelitní město ̎. Obyvatelé zveřejnili na X (Twitter), že před požárem kolovaly zvěsti o digitálním městě nebo 15minutovém městě, které by bylo založeno na Maui. Ověřovatelé faktů se k těmto lidem přirozeně chovají, jako by byli jen ̎konspiračními teoretiky ̎, ale podívejme se, jaké nové typy měst - nazývané také chytrá města - ve skutečnosti jsou.

Co jsou Smart (chytrá) města?
̎Satelitní město ̎ pouze označuje menší město vedle většího. Je možné, že si teta popletla slova a chtěla říct ̎Smart City ̎ místo satelitního města. Nebo mohla říct, že Lahaina měla být satelitním městem pro něco většího, co se mělo postavit.

Inteligentní města jsou úplně něco jiného. (Lidé často zaměnitelně používají ̎chytré město ̎ a ̎digitální město ̎.) TWI, nadnárodní inženýrská a konzultační firma, definuje chytré město jako takové, které ̎využívá informační a komunikační technologie (ICT) ke zlepšení provozní efektivity, sdílení informací s veřejnými a poskytnutí lepší vládní kvality služeb a blahobytu občanům. ̎ Inženýrské firmy, jako je tato, věří, že zvýšený sběr dat pomocí kamer a senzorů ve městech může zlepšit kvalitu života občanů zefektivněním dopravy a zmírněním kongescí. Již existují projekty, které promění místa jako Tokio, Singapur, New York City a Reykjavic v chytrá města.

Chytrá města nejsou ̎konspirační teorií ̎. Jsou to inženýrské projekty, které již nějakou dobu probíhají. Maui bylo ve skutečnosti domovem raného projektu chytrého města s názvem JUMPSmart Maui. Američtí a japonští vědci instalovali nabíjecí stanice pro elektromobily po celém ostrově a spolupracovali s majiteli Nissanu Leaf na sběru dat o tom, jak dobře nabíjecí stanice skutečně fungovaly. Tento projekt vysvětluje, proč mají obyvatelé Mau na radaru chytrá města.

Ne všechny koncepty chytrých měst se skládají z individualizovaného sběru dat. Některá chytrá města, jako jsou ta v Číně, určitě mohou používat technologii rozpoznávání obličeje ke sledování jednotlivců pro společnosti, které se snaží prodávat své služby v západních zemích. Sběr dat ale lze provádět anonymně a používat pouze pro odlehčení dopravy.

Nesmíme však zapomínat, že se to může měnit v závislosti na politickém větru. Naše údaje o mobilních telefonech měly být také anonymní, a přesto CDC nakupovalo údaje od telefonních společností, aby mohlo vyhodnocovat dodržování předpisů během výluk. Nevidím důvod předpokládat, že by údaje o pohybu ve městech zůstaly také trvale anonymní a nedotknutelné.

Podívejte se na zónu s velmi nízkými emisemi (ULEZ) v Londýně. Starosta Sadiq Khan instaloval po celém Londýně tisíce kamer, aby zjistil, zda vozidla ve městě splňují emisní normy, což většina starších vozidel nesplňuje. Mnozí majitelé malých podniků si nemohou dovolit jednoduše koupit nové dodávky, a nevyhovující vozidla jsou pokutována částkou 12,50 liber denně. V reakci na to gangy Londýňanů poničily obrovské množství dopravních kamer. Navzdory slibům politiků a urbanistů nejsou tyto kamery populární.

Pak jsou tu patnáctiminutová města.
̎Patnáctiminutové město ̎ označuje město, ve kterém je domov a vše, co člověk potřebuje, dostupné do 15 minut chůze nebo jízdy na kole. Také toto se ve Velké Británii zkouší. Oxford rozdělil město na šest zón a soukromá auta budou potřebovat povolení k vjezdu do různých zón, jinak jim hrozí pokuta. Ačkoli má Oxford oprávněně problémy s dopravou, obyvatelé se obávají, že to zničí podnikání v centru města, protože bude pro lidi mnohem obtížnější se tam dostat, a také jednoduše přesune problémy s dopravou do okolních oblastí, protože lidé budou nuceni změnit svůj směr.

Britští urbanisté tvrdí, že cílem je přimět více lidí používat veřejnou dopravu. To může teoreticky fungovat, pokud žijete v oblasti, kde se veřejná doprava nestala nebezpečnou, ale to je stále vzácnější.

Žil jsem ve městech, kde jste nemuseli vlastnit auto. V závislosti na vaší životní fázi to může docela dobře fungovat. Ale nedokážu si představit, že by to fungovalo pro rodiče více než dvou teenagerů s nesourodými zájmy. Uvíznutí v okruhu 15 minut by značně omezilo možnosti mých dětí učit se, socializovat se a rozvíjet se jako lidské bytosti. Pro malé podniky je to zabiják. Přesto koncept 15minutového města intenzivně propaguje skupina C40 Climate Leadership Group, globální síť téměř 100 starostů velkých měst. Opět se nejedná o žádnou konspirační teorii. C40 je skutečná skupina starostů skutečných měst. Žijete v Houstonu nebo v Miami? Žijete ve městě, které vede starosta, jenž se zavázal, že bude pracovat na tom, aby se město stalo 15minutovým městem.

Existuje snaha o modernizaci stávajících měst na model 15 minut. Plánují se však i zcela nové komunity. Tyto komunity VZNIKNOU. Již dříve jsme psali o protestech nizozemských zemědělců. Nizozemská vláda nuceně vykupuje farmy, aby splnily normy EU pro snižování dusíku, ale Nizozemci vědí, že to nemá tolik společného s životním prostředím, jako spíše s Tristate City.

Navrhované Tristate City bude moci pojmout 45 milionů lidí. Mezi příznivce patří developeři, penzijní fondy a hospodářská rada města Utrecht. Domnívají se, že nizozemská města jsou v současné době příliš malá na to, aby mohla konkurovat asijským megalopolím, a věří, že to bude vlna budoucnosti.

Mezitím ve Spojených státech skupina Flannery Associates utratila přibližně 800 milionů dolarů za nákup přibližně 52 000 akrů severovýchodně od San Francisca, hned vedle letecké základny Travis. Tato organizace byla dlouhá léta zahalena tajemstvím. Přesto se tato skupina během posledních dvou týdnů přihlásila se spuštěním webových stránek své navrhované utopie. California Forever, mateřská skupina Flannery Associates, slibuje živé město poháněné solární energií, plné pěších čtvrtí a vysoce placených pracovních míst. Společnost Flannery se však v komunitě neosvědčila díky dlouholetému utajování a následné agresivní kupní taktice. Jejich předpoklad, že mohou postavit zcela nové město a vzít si vody, kolik chtějí, se nesetkal s pochopením. Místní majitelé pozemků, stejně jako kongresmani Mike Thompson a John Garamandi, jsou z majitelů projektu silně frustrovaní a nechtějí, aby se utopické město prosadilo.

Členové California Forever jsou mocní miliardáři. Do skupiny patří spoluzakladatelé společnosti Stripe John a Patrick Collisonovi, rizikový kapitalista Michael Moritz, Marc Andreessen a jeho fond rizikového kapitálu, zakladatel LinkedIn (a Epsteinův spolupracovník) Reid Hoffman, rizikoví kapitalisté Nat Friedman a Daniel Gross a filantrop/vdova po Stevovi Jobsovi, Laurene Jobs. Za projektem stojí bývalý investor společnosti Goldman Sachs Jan Sramek.

Vyhlaste svou nezávislost!
Vydělávejte mimo zmanipulovaný systém! Chraňte se před tyranií a ekonomickým kolapsem. Naučte se žít svobodně a šířit mír! Sramek je sice šestatřicetiletý zázračný investor, ale o podrobnostech týkajících se plánů a environmentálních povolení, stejně jako o financování pro lidi, kteří by tam skutečně chtěli žít, mluví neuvěřitelně mlhavě.

V dokonalém světě by bylo nemožné překonat právní překážky potřebné pro takový projekt. Oblast je určena pro zemědělství a stávající obce okresu Solano to nechtějí měnit.

Mimochodem, mnoho chytrých měst se nachází v oblastech ohrožených požáry. Okres Solano je náchylný k požárům. Požáry LNU, šesté nejničivější požáry v Kalifornii, sežehly část okresu Solano v roce 2020. Místní obyvatelé tvrdí, že protipožární ochrana v okrese Solano je podfinancovaná. Umístění nového města, jehož součástí mají být masivní solární farmy (které jsou samy o sobě rizikem požáru), bude znamenat další zátěž pro infrastrukturu, která už tak neodpovídá předpisům.

Je docela legrační, jak se zdá, že lidé stále staví Smart města v oblastech ohrožených požáry. Člověk by si myslel, že když už se do nějaké oblasti vrazí tuny peněz na zlepšení technologií, upřednostní požární bezpečnost. Stačí se podívat na Kelownu v Britské Kolumbii. V roce 2003 ji zpustošily lesní požáry. Odborníci tehdy vydali doporučení, jak se v budoucnu vyhnout tak ničivým požárům, ale místní obyvatelé si dlouhodobě stěžují, že nikdy nedošlo k žádným skutečným změnám. Jako by nikoho tolik nezajímalo, jestli Kelowna hoří, nebo ne. Ani Kelowna není nějaká chudá oblast. Ve skutečnosti se může pochlubit tím, že je prvním kanadským ̎chytrým městem 5G v reálném světě ̎. Vláda byla ochotná vrazit peníze do nových luxusních kamer a sítě 5G. Člověk by si myslel, že chtějí zabránit tomu, aby oblast vyhořela.

Možná si říkáte, proč je to důležité.
Záleží na tom, protože v tom šílenství je řád. Přicházejí Smart města, města, kde je neustálý dohled normou. Přesun do nich není organický. Je řízený. Změna klimatu se používá jako záminka, abychom se nacpali do měst s přísným dohledem a snížili tak svou uhlíkovou stopu, a mainstreamová média poukazují na letošní požáry jako na příklad klimatické katastrofy. Šéf OSN letos v létě oznámil, že jsme vstoupili do éry ̎globálního varu ̎. Globální vření údajně vedlo k požárům na Maui i v Kanadě. To nás má vyděsit natolik, že jsme připraveni drasticky změnit životní styl. Až na to, že tento scénář má několik problémů.

Za prvé, v roce 2023 byly v některých oblastech překonány teplotní rekordy, ale v jiných částech světa bylo léto neobvykle chladné. Kolem ̎nejteplejšího léta v historii ̎ bylo hodně povyku, ale průměry jen stěží překonaly ty z 30. let minulého století.

Za druhé, tyto požáry byly jiné než přirozené. Nedávno se objevily důkazy, že společnost Hawaii Electric vypnula elektřinu šest hodin před sérií smrtících požárů, které zničily Lahainu. Zda to byla řízená energetická zbraň, nebo starý dobrý benzín, se ještě nějakou dobu nedozvíme a osobně si nejsem jistý, zda na tom záleží. Doufám, že jak bude probíhat soudní proces mezi Maui County a Hawaii Electric, objeví se solidní fakta. Zatím víme jen to, že na tomto údajném požáru nebylo nic ̎přírodního ̎.

Nahoře v Kanadě můžete na internetu najít nejrůznější videa a obvinění, kdo je za požáry zodpovědný. Některá z nich jsou možná přehnaná, ale víme jistě, že lidé byli zatčeni za žhářství. Žhářství a změna klimatu nejsou totéž!

Pokud si myslíte, že řeči o chytrých městech jsou hyperbolické, podívejte se na řeči o změně klimatu. Když si přečtete webové stránky OSN, zjistíte, že navzdory veřejné diskusi klimatologů z celého světa považují blížící se klimatickou katastrofu způsobenou člověkem za fakt. Nebo poslouchejte krále Karla, jak mluví o ̎poslední šanci ̎ lidstva zachránit planetu, přestože se ukazuje, jak vážně se mýlí předpovědi klimatických změn z 90. let a počátku nového tisíciletí o tom, co bude v roce 2020. Rétorika o klimatické zkáze je naprosto směšná, přesto máme brát všechno, co říká Charles, jako evangelium a odmítat tetu? Ne, promiňte, ale na to neskočím. Nevím, jestli král Karel věří své vlastní rétorice. Mám takové podezření, že ne, vzhledem k tomu, kolik nemovitostí na pláži vlastní. Je však jasné, že mocné skupiny, jejichž je členem, mají vizi budoucnosti, která zahrnuje větší dohled nad námi ostatními.

Měli bychom tomu věnovat pozornost.
Tato webová stránka je o připravenosti. Povědomí o cílech politické třídy nám pomůže vidět, co se blíží, a přemýšlet o tom, co můžeme my osobně udělat pro to, aby naše rodiny byly šťastné a zdravé.Jaké jsou vaše názory na Smart města? Jsou skutečná, nebo jen další konspirační teorie? Myslíte si, že bude tlak na to, abychom se do nich všichni přestěhovali, nebo budou k dispozici jen těm, kteří se rozhodnou v nich žít? Jaké vidíte výhody a nevýhody? Myslíte si, že plány na Smart města stojí za některými děsivými katastrofami, ke kterým dochází? A co masivní nákupy pozemků?

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/09/08/smart-města-theyre-not-just-a-crazy-conspiracy-theory/

Zpět