4921 YouTube výrazně rozšiřuje své zásady týkající se lékařských "dezinformací" Christina Maas

[ Ezoterika ] 2023-08-20

YouTube, titán online videoobsahu, rozšířil své zásady týkající se dezinformací o Covidu, aby pokryl to, co nazývá lékařskými dezinformacemi. YouTube také oznámil svůj plán odstranit videa propagující ̎léčbu rakoviny prokázanou jako škodlivou nebo neúčinnou ̎, čímž fakticky znemožňuje tvůrcům obsahu podporovat přírodní léčbu. Platforma se zavazuje zavést své zásady týkající se dezinformací v oblasti medicíny, pokud téma vykazuje vysoká rizika pro veřejné zdraví, je údajně náchylné k dezinformacím a když jsou veřejnosti přístupné oficiální pokyny zdravotnických úřadů. Změny také vedou k tomu, že YouTube znovu zavazuje skupiny, jako je WHO a další zdravotnické orgány, ohledně toho, jaké informace jsou považovány za přijatelné pro lidi, aby o nich mohli na platformě mluvit- navzdory tomu, že tyto instituce nedávno utrpěly velké rány na jejich důvěryhodnosti.

Podle aktualizace zásad již YouTube nebude hostovat obsah, který: Nesprávně informuje o technikách prevence nebo je v rozporu se současnými směrnicemi zdravotnických úřadů, včetně nepřesností ohledně bezpečnosti nebo účinnosti schválených vakcín. Podporuje léčebné postupy, které místní zdravotnické orgány nebo WHO neschválily ani neuznaly jako bezpečné a účinné. Kromě toho zakazuje obsah, který obhajuje škodlivé látky nebo praktiky, u nichž bylo vědecky prokázáno, že jsou škodlivé.

Popírá existenci specifických zdravotních podmínek. Jak uvádí ve svém příspěvku na blogu, YouTube má v úmyslu trestat obsah propagující nejen to, co považuje za zjevně škodlivé způsoby léčby, ale také neověřené způsoby léčby, které jsou směle nabízeny jako náhrada za uznávané alternativy. Například influencerům, kteří navrhují doplňky vitamínu C nebo česnek na rakovinu, může být jejich obsah odstraněn, uvádí příspěvek. Jde o podstatnou eskalaci probíhajícího křížového tažení platformy vlastněné Googlem proti tomu, co považuje za šíření dezinformací v oblasti medicíny, silně katalyzované kontroverzními zkušenostmi s narativy o tématech, jako je COVID-19 a vakcíny, za což byl YouTube silně kritizován. protože pravdivý obsah skončil na platformě cenzurou. YouTube se zaměřil na očkovací ̎dezinformace ̎ restrikcemi, jako je demonetizace a odstranění skepticismu ohledně očkování, čímž zdokonalil svůj přístup v reakci na globální pandemickou situaci. (pozn. znovu bude platit 1+1=8)

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/20/youtube-greatly-expands-its-medical-misinformation-policies/

Zpět