4827 Worldcoin pro sdílení ID systému s vládami, korporacemii Baehr Noestlinger

[ Ezoterika ] 2023-08-03

Ambice Worldcoinu mohou být stejně velké jako ambice ChatGPT od OpenAI: jmenovitě rozvrátit celý svět a přeměnit jej v přímou technokracii. Otevřeně se diskutuje o tom, že Worldcoin je odrazovým můstkem k univerzálnímu základnímu příjmu (UBI). Dovolte mi uvést záznam na pravou míru - UBI je myšlenka, kterou lze nalézt pouze v historické technokracii. Altman je technokrat prosazující technokracii, nikoli socialismus, komunismus nebo fašismus. Neexistuje žádný myslitelný ani možný způsob, jak jednat s Altmany světa, aniž bychom tomu rozuměli. Technokracie nám přebírá vládu přímo před nosem bez odporu a nakonec povede k přímé vědecké diktatuře. Jak jsem řekl na začátku COVIDu v roce 2019, po čtyřech desetiletích příprav probíhá státní převrat Technocracy - Editor Technocracy News & Trends Patrick Wood

Worldcoin rozšíří své operace, aby se přihlásilo více uživatelů po celém světě, a jeho cílem je umožnit dalším organizacím používat jeho technologii skenování duhovky a ověřování identity, řekl agentuře Reuters senior manažer společnosti stojící za projektem. Společnost Worldcoin, kterou spoluzaložil generální ředitel OpenAI Sam Altman, byla spuštěna minulý týden a vyžaduje, aby uživatelé poskytli skeny duhovky výměnou za digitální ID a v některých zemích za bezplatnou kryptoměnu jako součást plánů na vytvoření ̎identity a finanční sítě ̎.

Na registračních webech po celém světě si lidé nechali skenovat obličeje lesklou ̎koulí ̎, nad čímž aktivisté za ochranu soukromí pokrčili rameny. Worldcoin uvádí, že se zaregistrovalo 2,2 milionu, většinou během zkušebního období za poslední dva roky. Datové hlídky v Británii, Francii a Německu uvedly, že projekt zkoumají.

̎Jsme na cestě vybudovat největší finanční a identitní komunitu, jakou můžeme, ̎ řekl Ricardo Macieira, generální ředitel pro Evropu ve společnosti Tools For Humanity, společnosti se sídlem v San Franciscu a Berlíně, která za projektem stojí. Worldcoin získal 115 milionů dolarů od investorů rizikového kapitálu včetně Blockchain Capital, kryptoměn, Bain Capital Crypto a Distributed Global v květnovém kole financování. Macieira řekl, že Worldcoin bude pokračovat v zavádění operací v Evropě, Latinské Americe, Africe a ̎ve všech částech světa, které nás přijmou ̎.

Web Worldcoin zmiňuje různé možné aplikace, včetně odlišení lidí od umělé inteligence, umožňujících ̎globální demokratické procesy ̎ a ukazuje ̎potenciální cestu ̎ k univerzálnímu základnímu příjmu, ačkoli tyto výsledky nejsou zaručeny. Většina lidí dotazovaných agenturou Reuters na registračních stránkách v Británii, Indii a Japonsku minulý týden uvedla, že se připojují, aby získali 25 bezplatných tokenů Worldcoin, které si podle společnosti mohou ověření uživatelé nárokovat.

̎Nemyslím si, že budeme těmi, kdo budou generovat univerzální základní příjem. Pokud dokážeme vybudovat infrastrukturu, která to vládám nebo jiným subjektům umožňuje, byli bychom velmi šťastní, ̎ řekl Macieira. Společnosti by mohly platit Worldcoin za používání systému digitální identity, například pokud kavárna chce dát každému jednu kávu zdarma, pak by technologie Worldcoinu mohla být použita k zajištění toho, aby lidé nenárokovali více než jednu kávu, aniž by obchod potřeboval shromažďovat osobní údaje. ̎ řekl Macieira. ̎Myšlenka je taková, že když budujeme tuto infrastrukturu, a že umožníme dalším třetím stranám používat tuto technologii. ̎ V budoucnu bude technologie pro skenování duhovky open source, dodal Macieira. ̎Myšlenka je taková, že kdokoli si v budoucnu může postavit svou vlastní kouli a využít ji ve prospěch komunity, na kterou se zaměřuje, ̎ řekl.

Obavy o soukromí
Regulátoři a aktivisté za ochranu soukromí vyjádřili obavy ohledně shromažďování dat Worldcoin, včetně toho, zda uživatelé dávají informovaný souhlas a zda by za nakládání s daty měla být odpovědná jedna společnost. Web Worldcoin uvádí, že projekt je ̎zcela soukromý ̎ a že biometrická data jsou buď smazána, nebo se uživatelé mohou rozhodnout, že je uloží v zašifrované podobě.

Bavorský státní úřad pro dozor nad ochranou dat, který má jurisdikci v Evropské unii, protože tam má kancelář Tools For Humanity, uvedl, že začal vyšetřovat Worldcoin v listopadu 2022 kvůli obavám z jeho rozsáhlého zpracování citlivých dat. Michael Will, prezident bavorského regulátora, řekl, že prozkoumá, zda je systém Worldcoin ̎bezpečný a stabilní ̎. Projekt ̎vyžaduje velmi, velmi ambiciózní bezpečnostní opatření a spoustu vysvětlení a transparentnosti, aby se zajistilo, že nebudou zanedbány požadavky na ochranu dat, ̎ řekl Will. Lidé, kteří předávají svá data, potřebují ̎absolutní jasno ̎ o tom, jak a proč jsou zpracovávána.

Rainer Rehak, výzkumník AI a společnosti z Weizenbaumova institutu v Berlíně, řekl, že používání technologie Worldcoin je ̎nezodpovědné ̎ a že není jasné, jaké problémy by to vyřešilo.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/03/worldcoin-to-share-id-system-with-governments-corporations/

Zpět