4825 Hollywood je z AI úplně vyděšený Tyler Durden

[ Ezoterika ] 2023-08-03

Rychlý růst umělé inteligence (AI) uvrhl hollywoodské kreativce do paniky kvůli obavám, že technologie zcela nahradí jejich práci. Umělá inteligence se stala ústředním tématem, protože Svaz spisovatelů Ameriky (WGA) a Sdružení filmových herců-Americká federace televizních a rozhlasových umělců (SAG-AFTRA) vstoupily do pracovních jednání se studii, přičemž WGA požádala studia, aby se zavázala nepoužívat Umělou inteligenci pro generování skriptů nebo trénování velkých jazykových modelů, jako je ChatGPT, pro vytváření variací jejich práce.

̎Ani o tom s námi nemluvili, a to nás znepokojovalo, ̎ uvedl komik z LA Adam Conover v prohlášení pro Bloomberg. ̎Přimělo mě to říct: ̎Ach, tito lidé to vlastně plánují použít, aby se nás pokusili podkopat. ̎

Kreativci v tomto odvětví již říkají, že nemají dostatečné finance ze streamovacích služeb a že technologické společnosti využívají jejich práci. Nyní se obávají, že umělá inteligence zcela odstraní jejich práci a nahradí jejich hlasy a tváře počítačově generovanými ztvárněními. Umělá inteligence se již používá k vytváření marketingových materiálů, odstranění nadávek a snížení nákladů na vizuální efekty. Studia zatím váhala, zda se zavázat k pravidlům upravujícím technologii. Potenciál umělé inteligence nahradit lidské herce ztvárněním CGI se také stal hlavním bodem v nejvýznamnějším pracovním sporu za posledních 60 let, protože herci i spisovatelé stávkují ve stejnou dobu a zavřeli několik televizních a filmových produkcí.

Vedení studia odmítlo hrozbu umělé inteligence jako nadhodnocenou, nicméně uznávají, že nabízí úsporu nákladů při klesajících tocích příjmů a snahách o snižování nákladů. Tato technologie může ušetřit náklady na postprodukci. Společnosti jako Flawless AI nabízejí řešení založená na umělé inteligenci pro ̎vylepšení ̎ hereckých výkonů nebo dabování dialogů v jakémkoli jazyce.

̎Lidský výkon přetrvá, ale způsob, jakým vytváříme obsah, se drasticky změní, ̎ řekl Tom Graham, spoluzakladatel AI deepfake profesionálů Metaphysic. Téměř každé velké studio již používá AI do určité míry, i když se o tom nemluví. Mnozí spolupracují se společností poblíž pláže v Santa Monice s názvem Flawless, která nabízí sadu postprodukčních nástrojů, které šetří čas a peníze.

DeepEditor například umožňuje filmařům přesunout herecký výkon z jednoho záběru do druhého. Řekněme, že pokud za stolem mluví Margot Robbie, můžete se rozhodnout ji ukázat z jiného úhlu, aniž byste potřebovali další záběry. AI Reshoot umožňuje filmařům nahradit dialogy, pokud mají k dispozici zvuk herce, který pronáší slova. TrueSync umožňuje kopírování v jakémkoli jazyce; filmaři mohou upravit pohyb hercových úst tak, aby to vypadalo, že cizí slova mluví přesně. -Bloomberg

S tím, jak se průmysl posouvá k používání AI, kreativci požadují záruky na souhlas, kontrolu a kompenzaci, pokud je použita. Dalším problémem, který AI vyvolává, jsou autorská práva a jejich porušování. Jak technologie deepfake, tak generativní AI (psaní scénářů) vzbuzují obavy z neoprávněného použití podobizen a duševního vlastnictví herců. V současné době Getty Images žaluje Stability AI za údajné použití děl chráněných autorským právem bez povolení.

Podle Hillary Krane, hlavní právní ředitelky hollywoodské talentové agentury CAA, mají lidé právo kontrolovat publicitu svého jména, image a podoby, ale ̎rychlost technologií podkopává naši schopnost tato práva účinně vymáhat. ̎

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/08/03/hollywood-is-completely-freaked-out-over-ai/

Zpět